23.06.2021 року директором Центру Іриною Коваль проводилася робота на звернення мешканців громади щодо отримання різних послуг, а саме: соціального консультування, профілактики, інформаційної послуги та отримання натуральної допомоги.
Просимо звертатися до Центру соціальних служб Жашківської міської ради, якщо у Вас виникли певні труднощі, запитання або ж потребуєте допомоги у вирішенні проблемної ситуації, або Ви бачите, що в якісь родині неналежним чином виконують батьківські обов’язки, порушують права дитини, кошти, які отримують батьки на дітей, використовують не за призначенням.
м. Жашків вул. Соборна, 49 тел. 6-21-49

Щодня працівники Центру соціальних служб Жашківської міської ради здійснюють клопітку та відповідальну роботу з надання соціальних послуг тим, хто їх найбільше потребує.
22.06.2021 року директором Центру Іриною Коваль надавалась соціальна послуга консультування та натуральна допомога.

«Кожна дитина має право на якісний і безпечний відпочинок та оздоровлення»

11.06.2021 року відбувся захід «Кожна дитина має право на якісний і безпечний відпочинок та оздоровлення» в Жашківській спеціалізовані школі №1 з поглибленим вивченням окремих предметів Жашківської міської ради Черкаської області.
Із школярами провели в ігровій формі інформування щодо їх прав та безпечного відпочиноку працівники Центру соціальних служб Жашківської міської ради Ірина Коваль та Світлана Тарасюк, інспектор СЮП ВП Уманького РУП Тетяна Бакал, головний спеціаліст “Жашківського бюро правової допомоги” Уманського місцевого центру надання безоплатної вторинної правової допомоги Ірина Черей.
На початку заходу учасники в черговий раз нагадали дітям про всі небезпечні випадки й навчили, як треба себе поводити під час літніх канікул, і не створювати небезпечні ситуації для себе та людей, що їх оточують та куди телефонувати в разі надзвичайної ситуації. Допомогли вивчити правила, дотримуючись яких діти будуть знаходитися у безпеці, а батьки не турбуватимуться їх життя та здоров'я.
Навіщо ж мені знати свої права та що ж все-таки робити коли їх порушують? Про це та інше говорили з дітьми у формі гри «Намалюй своє право». Під час заходу присутні наголосили, що знати свої права насамперед необхідно для уникнення ситуацій у разі їх порушення, можливості захисту та відновлення порушених прав, поваги до прав інших людей.

 

У наш час надзвичайно гострою є проблема зростання правопорушень серед осіб молодіжного віку. Молодь часто не усвідомлює, що їх власні вчинки мають правову оцінку, тому надзвичайно важливою є її адаптація у суспільстві, зменшення ризику випадків скоєння злочинів, чому сприяє допомога у вирішенні соціально-економічних, психологічних, юридичних питань, які фахівці Центру завжди готові надати.
08.06.2021 року директор Центру соціальних служб Жашківської міської ради Ірина Коваль спільно із інспектором СЮП ВП Уманького РУП Тетяною Бакал проводили консультування з вищезазначеними особами.

 

07.06.2021 року за ініціативи вчителя істрорії та правознавства Юлії Люборської, відбулася навчальна практика для учнів 9х класів Жашківської спеціалізованої школи №1 з поглибленим вивченням окремих предметів Жашківської міської ради Черкаської області.
У конференц-залі школи відбулася зустріч школярів із працівниками Центру соціальних служб Жашківської міської ради Іриною Коваль та Світланою Тарасюк, інспектором СЮП ВП Уманького РУП Тетяною Бакал, начальником Жашківського районного сектору філії ДУ «Центр пробації» в Черкаській області капітана внутрішньої служби Максимом Піддубняк та головним спеціалістом відділу “Жашківського бюро правової допомоги” Уманського місцевого центру надання безоплатної вторинної правової допомоги Іриною Черей.
Вищезазначені особи взяли участь у перегляді та обговоренні судового засідання, яке підготували учні 9-Б класу. В кінці зустрічі відбулося активне спілкування-диспут "Будуємо правову державу в Україні".
Після завершенню заходу учні ставили багато практичних питань щодо проведення судового процесу на практиці, винесення рішень по них та їх виконання відповідними органами.

Акція " Омріяна іграшка»

Традиційно Центр соціальних служб Жашківської міської ради до Міжнародного дня захисту дітей провів акцію "Омріяна іграшка" для дітей із сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах.
«Акція побудована на альтруїзмі та доброчинності», - зазначає директор Центру соціальних служб Ірина Коваль. – «Жителі громади приносять іграшки, а ми їх даруємо діткам, яким цих іграшок бракує. Дякуємо всім, хто долучився до цієї акції.
Хай Ваше добро повернется до Вас сторицею!!!

До Міжнародного дня захисту дітей

Депутати Жашківської міської ради від партії «Сила і честь» Швиденко Марина, Сивак Віктор, Завертана Алла та директор Центру соціальних служб Жашківської міської ради Коваль Ірина, відвідали багатодітні родини з нагоди Міжнародного дня захисту дітей.
Для дітей такі візити стали приємним сюрпризом. З радістю, щирою посмішкою та блиском в очах вони зустрічали гостей. Депутати побажали їм міцного здоров’я, щастя, добра, побільше усмішок та здійснення усіх мрій. Окрім привітань діти отримали іграшки, альбоми та солодкі подарунки.

Міжнародний день захисту дітей

Дитинство - це чудова пора сподівань та здійснення мрій.
У перший літній день в Україні, як і в усьому світі, відзначають добре і радісне свято - Міжнародний день захисту дітей.
Водночас це свято і дорослих - усіх тих, хто завжди поряд з дітьми, хто допомагає їм зростати, навчатися, пізнавати світ. Усміхнені личка, палаючі захватом очі, довірливі обійми маленьких рук - це те, задля чого ми живемо. Робити усе можливе, аби життя дітей було щасливим і безхмарним - всебічно підтримувати обдарованих, заохочувати здібних, розвивати особистість - святий обов'язок кожного з нас.
01.06.2021 року за підтримки голови Жашківської територіальної громади Ігоря Цибровського працівниками Центру соціальних служб Жашківської міської ради Іриною Коваль та Світланою Тарасюк спільно з інспектором СЮП ВП Уманького РУП Тетяною Бакал, заступником начальника відділу «Жашківське бюро правової допомоги» Уманського місцевого центру з надання БВПД Аллою Лавренюк спільно з педагогічним колективом ДНЗ "Жашківський АТПЛ" проведено спортивну естафету "Веселі старти" до Міжнародного дня Захисту дітей.
Спортивно - ігрова програма складалася з 12 естафет, в яких учасники показували свої здібності, а їх вболівальники активно підтримували бурхливими оплесками.
Усі учасники та присутні отримали чимало позитивних емоцій. На завершення студентам надано подарунки від міського голови Ігоря Цибровського.

До Міжнародного дня захисту дітей

31.05.2021 року за підтримки голови Жашківської територіальної громади Ігоря Цибровського працівниками Центру соціальних служб Жашківської міської ради Іриною Коваль та Світланою Тарасюк спільно з інспектором СЮП ВП Уманького РУП Тетяною Бакал, заступником начальника відділу «Жашківське бюро правової допомоги» Уманського місцевого центру з надання БВПД Аллою Лавренюк та начальником Жашківського районного сектору філії ДУ «Центр пробації» в Черкаській області капітана внутрішньої служби Максимом Піддубняк проведено спортивні змагання в Жашківській спеціалізованії школі №1 з поглибленим вивченням окремих предметів Жашківської міської ради Черкаської області.
Основною метою заходу є залучення дітей до фізичної культури та спорту,а також покращення фізичного стану за допомогою фізичних вправ та рухової активності, адже рух - це життя, а діти - наше майбутнє.
Спортивно - ігрова програма складалася з 7 естафет, в яких маленькі учасники показували свої здібності, а їх вболівальники активно підтримували бурхливими оплесками.
Усі учасники та присутні отримали чимало позитивних емоцій. На завершення діткам надано подарунки від міського голови Ігоря Цибровського.

Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням

31.05.2021 року у центрі міста працівники центру соціальних служб Жашківської міської ради спільно з інспектором СЮП ВП Уманького РУП Тетяною Бакал, заступником начальника відділу «Жашківське бюро правової допомоги» Уманського місцевого центру з надання БВПД Аллою Лавренюк та начальником Жашківського районного сектору філії ДУ «Центр пробації» в Черкаській області капітана внутрішньої служби Максимом Піддубняк провели акцію "Міняю цигарку на цукерку", спрямовану на профілактику куріння.
Вищезазначені особи пропонували курцям обміняти свої цигарки за спеціальним курсом: 1 цигарка на 1 шоколадну цукерку. В результаті набралося чимало цигарок, які наприкінці акції були знищені.

Семінар "Адміністративне затримання"

Що таке адміністративне затримання, які органи правомочні для його здійснення, процедура затримання та які права особи під час адміністративного затримання, про це та інше 28 травня в рамках співпраці заступник начальника відділу «Жашківське бюро правової допомоги» Алла Лавренюк говорила на семінарі для працівників Центру соціальних служб Жашківської міської ради на тему: «Адміністративне затримання».
Алла Лавренюк зазначила що затриманням в адміністративному праві полягає у тимчасовому обмеженні свободи пересування і місцезнаходження і застосовується в разі, коли інші заходи адміністративного припинення неефективні для забезпечення належного виконання провадження в справі про адміністративне правопорушення і забезпечення притягнення правопорушника до відповідальності.
Відповідно до ч. 2, 3 ст. 263 КУпАП адміністративне затримання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, може тривати не більш як ТРИ ГОДИНИ. Виключення – деякі порушення, пов’язані з незаконним перетином держкордону та обігом наркотиків тощо - ДО ТРЬОХ ДІБ.
Адміністративне затримання провадиться: національною поліцією; органами прикордонної служби; старшою у місці розташування охоронюваного об’єкта посадовою особою воєнізованої охорони; посадовими особами Військової служби правопорядку у Збройних Силах України; органами Служби безпеки України; посадовими особами органів і установ виконання покарань та слідчих ізоляторів; посадовими особами, уповноваженими на те центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сферах міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб.
Під час складання протоколу про адміністративне затримання посадова особа, що здійснює адміністративне затримання, роз’яснює особі, яка вчинила адміністративне правопорушення, її права, передбачені ст.ст. 55, 56, 59, 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП. Зокрема, затриманому роз’яснюються його права такі, як:
• знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання, при розгляді справи користуватися юридичною допомогою, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі (ст. 268 КУпАП).
Також Алла Лавренюк відмітила, що відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» особи, до яких застосовано адміністративне затримання, мають право на правові послуги, що полягають у: здійсненні представництва їх інтересів в судах, інших державних органах (зокрема, органах внутрішніх справ), органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складенні документів процесуального характеру.
Реалізувати своє право на БПД діти можуть, звернувшись до відділу «Жашківське бюро правової допомоги» за адресою: м. Жашків, вул. Благовісна, 1, каб. № 111, тел. (04747)6-01-06 або 068-253-10-34, електронна адреса: zhashkivske@legalaid.ck.uа або 0-800-213-103 (гаряча лінія, безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів)
Директором Центру Іриною Коваль та фахівцем із соціальної роботи Світланою Тарасюк надаються соціалальні послуги відповідно до Дежавних стандартів.
Традиційно надається гуманітарна допомога, а саме:одяг, посуд, взуття, дитячі іграшки.
Колектив центру висловлює подяку за благодійність небайдужим громадянам.
Запрошуємо сім'ї, які потребують допомоги до Центр соціальних служб Жашківської міської ради за адресою: м. Жашків, вул. Соборна, 49.

27.05.2021 року відбулася робоча нарада директора Центру соціальних служб Жашківської міської ради Іриною Коваль спільно з соціальним педагогом ДНЗ "Жашківський АТПЛ" Інною Корінною, інспектором СЮП ВП Уманького РУП Тетяною Бакал, практичним психологом Оленою Савченко ДНЗ «Жашківський АТПЛ» щодо проведення заходів з нагоди Міжнародного дня захисту дітей.

Щодня працівники Центру соціальних служб Жашківської міської ради здійснюють клопітку та відповідальну роботу з надання соціальних послуг тим, хто їх найбільше потребує.
26.05.2021 року директором Центру Іриною Коваль надавалась соціальна послуга консультування та натуральної допомоги багатодітній сім’ї Жашківської громади.
Колектив центру висловлює подяку за благодійність священнику Тарасу Левицькому, магазину "Disney" та небайдужим громадянам.
Запрошуємо сім'ї, які потребують допомоги до Центр соціальних служб Жашківської міської ради за адресою: м. Жашків, вул. Соборна, 49.

Розроблення заходів до Міжнародного дня захисту дітей

20.05.2021 року відбулася нарада директора Центру соціальних служб Жашківської міської ради Іриною Коваль спільно з соціальним педагогом ДНЗ "Жашківський АТПЛ" Інною Корінною, інспектором СЮП ВП Уманького РУП Тетяною Бакал, заступником начальника відділу «Жашківське бюро правової допомоги» Уманського місцевого центру з надання БВПД Аллою Лавренюк щодо проведення заходів з нагоди Міжнародного дня захисту дітей.

19.05.2021 року директор Центру соціальних служб Жашківської міської ради Ірина Коваль спільно із інспектором СЮП ВП Уманького РУП Тетяною Бакал проводила консультування за зверненням жителів громади.

Просимо звертатися до Центру соціальних служб Жашківської міської ради, якщо у Вас виникли певні труднощі, запитання або ж потребуєте допомоги у вирішенні проблемної ситуації, або Ви бачите, що в якісь родині неналежним чином виконують батьківські обов’язки, порушують права дитини, кошти, які отримують батьки на дітей, використовують не за призначенням.
м. Жашків вул. Соборна, 49 тел. 6-21-49

19.05.2021 року працівниками Центру соціальних служб Жашківської міської ради Іриною Коваль та Світланою Тарасюк спільно з начальником відділу поліції з превентивної діяльності Віталієм Дзюменком, інспектором СЮП ВП Уманького РУП Тетяною Бакал та інспекторм СРПП Відділу поліції № 1 Остропольським Олексієм відвідали загальноосвітній заклад середньої освіти Олександрівки та Жашківської спеціалізованої школи №1 з поглибленим вивченням окремих предметів Жашківської міської ради Черкаської області.
Профілактичні заходи були спрямовані на те, щоб залучити дітей до вивчення Правил дорожнього руху, дотримання безпечної поведінки на вулицях та дорогах міста.
Правоохоронці нагадали школярам про найбільш поширені порушення правил дорожнього руху, та з якого віку й де їм дозволено кататися на велосипедах. Звертали увагу дітей на необхідність дотримання Правил дорожнього руху, зокрема, дорогою до школи та додому.
Директор центру соціальних служб Жашківської міської ради Ірина Коваль провела з учнями ЗОШ інформаційно - просвітницьку роботу щодо попередження злочинності серед неповнолітніх.

Виїзд в сім’ї, які перебувають в складних життєвих обставинах с.Бузівка

18.05.2021 року працівниками Центру соціальних служб Жашківської міської ради Іриною Коваль та Світланою Тарасюк спільно з інспектором СЮП ВП Уманького РУП Тетяною Бакал та Віталієм Дзюменком заступником начальника з превентивної діяльності ВП 1 Уманського районного управління здійснено виїзд в сім’ї, які перебувають в складних життєвих обставинах с.Бузівка.
Вищезазначені спеціалісти разом із старостою Олександром Фуркалом проводили спілкування з батьками, обговорювали теми профілактики шкідливих звичок, покращення житлово-побутових умов, попереджали про відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків та цільове використання виплат державної допомоги при народженні дитини.
Інспекторка ювенальної превенції поліції Жашкова Тетяна Бакал закликала дорослих приділяти дітям якомога більше уваги, аби убезпечити їх від шкідливих звичок та необачливих вчинків, які можуть мати негативні наслідки.
За результатами обстеження складено адміністративний протокол за частиною 1 статті 184 (Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей) Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Санкція статті тягне за собою попередження або накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Просимо звертатися до Центру соціальних служб Жашківської міської ради, якщо у Вас виникли певні труднощі, запитання або ж потребуєте допомоги у вирішенні проблемної ситуації, або Ви бачите, що в якісь родині неналежним чином виконують батьківські обов’язки, порушують права дитини, кошти, які отримують батьки на дітей, використовують не за призначенням.
м. Жашків вул. Соборна, 49 тел. 6-21-49
18.05.2021 року працівниками Центру соціальних служб Жашківської міської ради Іриною Коваль та Світланою Тарасюк спільно з начальником відділу поліції з превентивної діяльності Віталієм Дзюменко, інспектора СЮП ВП Уманького РУП Тетяною Бакал відвідали загальноосвітні заклади середньої освіти Соколівки та Конельської - Попівської ЗОШ.
Ювенальні поліцейські в ігровій формі розповіли школярам про місця безпечного переходу проїжджої частини дороги.
Директор центру соціальних служб Жашківської міської ради Ірина Коваль провела з учнями ЗОШ інформаційно - просвітницьку роботу щодо попередження злочинності серед неповнолітніх.

Спільна справа та плідна співпраця у підтримці сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах

17.05.2021 року відбулася робоча нарада директора Центру соціальних служб Жашківської міської ради Іриною Коваль
, інспектором СЮП ВП Уманького РУП Тетяною Бакал із старостою с. Бузівка Олександром Фуркало щодо сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Сьогодні, 15 травня, вся країна відзначає Міжнародний день сім'ї – день наших з Вами родин.
Сім´я, увібравши в себе історичний досвід всіх попередніх поколінь, завжди була і залишається осередком збереження духовних і культурних традицій нації. Весь світ знає, якою талановитою, працелюбною, духовно багатою є українська нація. Ці високі якості закладаються саме в сім´ї, де дитина отримує перші уроки любові до батька, матері, до своєї Батьківщини. У сім´ї вона набирається сил і натхнення, які допомагають їй впродовж всього життя долати життєві труднощі, досягати вершин і отримувати перемоги, адже саме родина є тією цеглинкою, з якої складається добробут та спокій у нашій державі.
На території Жашківської громади функціонує 3 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 25 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та 3 прийомних сім»Ї, в яких виховується 6 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Кожна дитина заслуговує виховуватися у сім’ї, кожному хочеться називати когось мамою і татом. Завдання дорослих допомогти дітям знайти свою родину.
Центр соціальних служб Жашківської міської ради вітає родини зі святом. Прийміть найщиріші побажання миру та злагоди. Нехай у Ваших родинах завжди панують любов, взаємодопомога і взаєморозуміння!
15 травня, традиційно, уся країна відзначає день сім'ї – день наших з Вами родин. Адже саме сім’я є тією цеглинкою з якої складається добробут та спокій у нашій державі. Сім’я, увібравши в себе історичний досвід всіх попередніх поколінь, завжди була і залишається осередком збереження духовних і культурних традицій нації. Українська нація – працелюбна і талановита. Ці високі якості закладаються саме в сім’ї. В сім’ї дитина отримує перші уроки любові до батька-матері, до своєї Батьківщини. В сім’ї вона набирається сил і натхнення, які допомагають їй впродовж всього життя долати життєві труднощі, досягати вершин і отримувати перемоги.
14.05.2021 року працівниками Центру соціальних служб Жашківської міської ради Іриною Коваль та Світланою Тарасюк спільно з інспектором СЮП ВП Уманького РУП Тетяною Бакал, заступника начальника відділу «Жашківське бюро правової допомоги» Уманського місцевого центру з надання БВПД Аллою Лавренюк та головним спеціалістом відділу “Жашківське бюро правової допомоги” Уманського місцевого центру надання безоплатної вторинної правової допомоги Іриною Черей провели вуличну акцію " Щаслива родина - щаслива Україна".
На центральній площі міста роздано мешканцям та гостям нашого міста компактні та яскраві пам’ятки для сімей, як символ єдності родини.
Центр соціальних служб Жашківської міської ради вітає родини зі святом. Прийміть найщиріші побажання миру та злагоди. Нехай у Ваших родинах завжди панують любов, взаємодопомога і взаєморозуміння!

Виїзд в сім’ї, які перебувають в складних життєвих обставинах с.Бузівка, с. Соколівка.

13.05.2021 року за підтримки голови Жашківської об’єднаної територіальної громади Ігоря Цибровського працівниками Центру соціальних служб Жашківської міської ради Іриною Коваль та Світланою Тарасюк спільно з інспектором СЮП ВП Уманького РУП Тетяною Бакал, заступника начальника відділу «Жашківське бюро правової допомоги» Уманського місцевого центру з надання БВПД Аллою Лавренюк здійснено виїзд в сім’ї, які перебувають в складних життєвих обставинах с.Бузівка, с. Соколівка.
В ході роботи проводилось спілкування з батьками обговорювались теми профілактики шкідливих звичок, покращення житлово-побутових умов, попереджено про відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків.
Надана гуманітарна допомога, а саме:одяг, взуття, дитячі іграшки.
Колектив Центру соціальних служб Жашківської міської ради висловлює подяку магазину "Disney" та небайдужим громадянам за благодійність!!!
Просимо звертатися до Центру соціальних служб Жашківської міської ради, якщо у Вас виникли певні труднощі, запитання або ж потребуєте допомоги у вирішенні проблемної ситуації, або Ви бачите, що в якісь родині неналежним чином виконують батьківські обов’язки, порушують права дитини, кошти, які отримують батьки на дітей, використовують
2.05.2021 року директором Центру соціальних служб Жашківської міської ради Іриною Коваль спільно з інспектором СЮП ВП Уманького РУП Тетяною Бакал, заступника начальника відділу «Жашківське бюро правової допомоги» Уманського місцевого центру з надання БВПД Аллою Лавренюк, начальника Жашківського районного сектору філії ДУ «Центр пробації» в Черкаській області капітана внутрішньої служби Максима Піддубняка та головним спеціалістом відділу “Жашківське бюро правової допомоги” Уманського місцевого центру надання безоплатної вторинної правової допомоги Іриною Черей, відвідано сім’ї, які перебувають в складних життєвих обставинах с. Тетерівка
У сім’ях проводилися профілактичні бесіди стосовно способів підвищення батьківського потенціалу, попередження домашнього насильства та жорстокого поводження з дітьми, забезпечення дітей повноцінним харчуванням, дотримання санітарно-гігієнічних умов проживання дітей та недопустимості порушення їх прав.
Просимо звертатися до Центру соціальних служб Жашківської міської ради, якщо у Вас виникли певні труднощі, запитання або ж потребуєте допомоги у вирішенні проблемної ситуації, або Ви бачите, що в якісь родині неналежним чином виконують батьківські обов’язки, порушують права дитини, кошти, які отримують батьки на дітей, використовують не за призначенням.
м. Жашків вул. Соборна, 49 тел. 6-21-49

Виїзд в сім’ї, які перебувають в складних життєвих обставинах с. Сорокотяга

07.05.2021 року працівниками Центру соціальних служб Жашківської міської ради Іриною Коваль та Світланою Тарасюк спільно з інспектором СЮП ВП Уманького РУП Тетяною Бакал здійснено виїзд в сім’ї, які перебувають в складних життєвих обставинах с. Сорокотяга.
За результатами обстеження проведені профілактичні бесіди щодо ведення здорового способу життя членам родини, дотримання належних санітарно - гігієнічних умов проживання, надані роз’яснення та допомогу в оформленні паспорта та виплати принародженні дитини.
Надана гуманітарна допомога, а саме:одяг, взуття, дитячі іграшки.
Колектив Центру соціальних служб Жашківської міської ради висловлює подяку магазину "Disney" та небайдужим громадянам за благодійність!!!
Просимо звертатися до Центру соціальних служб Жашківської міської ради, якщо у Вас виникли певні труднощі, запитання або ж потребуєте допомоги у вирішенні проблемної ситуації, або Ви бачите, що в якісь родині неналежним чином виконують батьківські обов’язки, порушують права дитини, кошти, які отримують батьки на дітей, використовують не за призначенням.
м. Жашків вул. Соборна, 49 тел. 6-21-49

Робоча зустріч

30.04.2021 року відбулась робоча зустріч директора Центру соціальних служб Жашківської міської ради Ірини Коваль та інспектора СЮП ВП Уманького РУП Тетяною Бакал.
Під час наради обговорювалися питання щодо проведення заходу до Дня матері та інформаційно - просвітницької роботи в громаді.

Коли в сім’ї росте дитина з функціональними обмеженнями, не всім батькам вдається зберегти мир і спокій в будинку. Тому думка, що психологічна допомога потрібна тільки дитині — помилково. Допомога потрібна всій родині.
Особливе ставлення має бути і до батьків дитини. Їх постійно оточує безліч труднощів самого різного характеру: починаючи від психологічних проблем і закінчуючи фінансовими труднощами. На їхні плечі покладається велика відповідальність, яка виснажує як морально, так і фізично. Постійне нервове напруження, невирішені питання, величезна кількість обов’язків все це є причиною нервових розладів, які в свою чергу перетікають в почуття провини перед дитиною.
30.04.2021 року до Центру звернулася за допомогою вищезазначена родина, якій надана послуга консультування та гуманітарна допомога, а саме:одяг, взуття, дитячі іграшки, солодощі.
Колектив Центру соціальних служб Жашківської міської ради висловлює подяку магазину "Disney", священнику Тарасу Левицькому та небайдужим громадянам за благодійність!!!

ПРОТИДІЯ НАСИЛЬСТВУ ТА БУЛІНГУ

29.04.2021 року директором Центру соціальних служб Жашківської міської ради Іриною Коваль спільно з інспектором СЮП ВП Уманького РУП Тетяною Бакал, заступника начальника відділу «Жашківське бюро правової допомоги» Уманського місцевого центру з надання БВПД Аллою Лавренюк та головним спеціалістом відділу “Жашківське бюро правової допомоги” Уманського місцевого центру надання безоплатної вторинної правової допомоги Іриною Черей проведено інформаційно-профілактичний захід для студентів ДНЗ «Жашківського АТПЛ» на тему: «Протидія домашньому насильству та булінгу».
Мета заходу: сформувати в студентів систему уявлень та знань щодо явища насильства, форм та методів його попередження та подолання.
Студенти дізналися про:
що таке насильство/домашнє насильство/булінг/кібербулінг;
форми та види насильства;
кордони власного тіла(правила сексуальної безпеки для дитини);
основні причини булінгу/кібербулінгу;
куди звернутись по допомогу.
29.04.2021 року директором Центру соціальних служб Жашківської міської ради Іриною Коваль спільно з інспектором СЮП ВП Уманького РУП Тетяною Бакал, заступника начальника відділу «Жашківське бюро правової допомоги» Уманського місцевого центру з надання БВПД Аллою Лавренюк та головним спеціалістом відділу “Жашківське бюро правової допомоги” Уманського місцевого центру надання безоплатної вторинної правової допомоги Іриною Черей, відвідано сім’ї, які перебувають в складних життєвих обставинах м. Жашків
У сім’ях проводилися профілактичні бесіди стосовно способів підвищення батьківського потенціалу, попередження домашнього насильства та жорстокого поводження з дітьми, забезпечення дітей повноцінним харчуванням, дотримання санітарно-гігієнічних умов проживання дітей та недопустимості порушення їх прав.

Виїзд в сім’ї, які перебувають в складних життєвих обставинах с. Сорокотяга

28.04.2021 року працівниками Центру соціальних служб Жашківської міської ради Іриною Коваль та Світланою Тарасюк спільно з інспектором СЮП ВП Уманького РУП Тетяною Бакал здійснено виїзд в сім’ї, які перебувають в складних життєвих обставинах с. Сорокотяга.
За результатами обстеження проведені профілактичні бесіди щодо ведення здорового способу життя членам родини, дотримання належних санітарно - гігієнічних умов проживання, надані роз’яснення та допомогу в оформленні паспорта та виплати принародженні дитини.
Матері надані роз'яснення щодо її обов'язків, вказано на недоліки складений протокол по ст. 184
Просимо звертатися до Центру соціальних служб Жашківської міської ради, якщо у Вас виникли певні труднощі, запитання або ж потребуєте допомоги у вирішенні проблемної ситуації, або Ви бачите, що в якісь родині неналежним чином виконують батьківські обов’язки, порушують права дитини, кошти, які отримують батьки на дітей, використовують не за призначенням.
м. Жашків вул. Соборна, 49 тел. 6-21-49

СТОП – БУЛІНГ!

27.04.2021 року на базі Центру соціальних служб Жашківської міської ради проведено інформаційно-профілактичний захід для учнів Жашківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 .
У рамках заходу директором Центру соціальних служб Жашківської міської ради Іриною Коваль спільно з інспектором СЮП ВП Уманького РУП Тетяною Бакал та начальником бюро правової допомоги Аллою Лавринюк проведено з учасниками зустрічі профілактичну бесіди на тему: «Запобігання насильства в сім’ї», «Булінг, як його подолати».
Обговорено види насильства та причини його вчинення. Також наводились приклади конструктивного вирішення конфліктів та методи подолання агресії. Підлітки через особливості в розвитку схильні проявляти негативні емоції і ще не здатні їх контролювати. Учасники розповідали про випадки прояву агресії з власного досвіду та зробили висновок, що дуже часто це відбувається через невміння знайти спільну мову з співрозмовником.
Захід був спрямований на усвідомлення підлітками того, що необхідно навчитися розвивати в собі позитивне ставлення до оточуючих, розпізнавати емоційний стан людини та вирішувати конфлікти обговоренням ситуації.
По завершенню проведенне анкетування.

Патронатна сім’я – новітня форма сімейного виховання в Україні

Одним із пріоритетних завдань держави є соціальний захист дітей, створення сприятливих умов для їхнього фізичного, інтелектуального та духовного розвитку, майбутньої повноцінної життєдіяльності.
Подружжя із Жашківської громади пройшли перший етап навчання в Черкаському обласному центрі соціальних служб з метою створення патронатної сім‘ї.
27.04.2021 року директором Центру соціальних служб Жашківської міської ради Іриною Коваль проведено бесіду з кандидатами щодо створення патронатної сім»ї в територіальні громаді.
26.04.2021 року за підтримки голови Жашківської об’єднаної територіальної громади Ігоря Цибровського директором Центру соціальних служб Жашківської міської ради Іриною Коваль спільно з інспектором СЮП ВП Уманького РУП Тетяною Бакал та начальником бюро правової допомоги Аллою Лавринюк здійснено виїзд в сім’ї, які перебувають в складних життєвих обставинах в с. Сорокотяга.
Вищезазначені спеціалісти проводили спілкування з батьками, обговорювали теми профілактики шкідливих звичок, покращення житлово-побутових умов, попереджали про відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків.
Надано гуманітарну допомогу.
В одній із сімей виявлено хвору дитину.Відразу запрошено фельдшера для встановлення діагнозу та запропоновано пройти лікування в медичному закладі.
Просимо звертатися до Центру соціальних служб Жашківської міської ради, якщо у Вас виникли певні труднощі, запитання або ж потребуєте допомоги у вирішенні проблемної ситуації, або Ви бачите, що в якісь родині неналежним чином виконують батьківські обов’язки, порушують права дитини, кошти, які отримують батьки на дітей, використовують не за призначенням.
м. Жашків вул. Соборна, 49 тел. 6-21-49
23.04.2021 року за підтримки голови Жашківської об’єднаної територіальної громади Ігоря Цибровського проведено лекції на тему «Профілактика булінгу в учнівському середовищі», " Скажемо насильству Ні", "Правила поведінки на воді","Пожежна безпека", «Правила поведінки під час знаходження вибухонебезпечного предмету" " Правопорушення та кримінальна відповідальність неповнолітніх " у Тетерівському закладі загальної середньої освіти I-III ступенів.
У лекції взяли участь директор Центру соціальних служб Жашківської міської ради Ірина Коваль, інспектор сектору ювенальної превенції Тетяна Бакал, головний спеціаліст відділу “Жашківське бюро правової допомоги” Уманського місцевого центру надання безоплатної вторинної правової допомоги Ірина Черей та заступник начальника 20 ДПРЧ Управління ДСНС України у Черкаській області старший лейтенант служби цивільного захисту Юрій Корінний.
Лектори розповідали дітям про їх права та обов’язки, адже їх знання допоможуть юним громадянам у становленні та розвитку особистості, допоможуть закріпити повагу до прав і свобод інших людей, знання своїх прав необхідне перш за все для того, щоб зрозуміти, коли їх порушують, щоб вміти захистити себе та інших.
У ході лекції також нагадали учням про відповідальність за вчинення правопорушень та проступків неповнолітніми.
Обговорювали зі школярами питання насилля, зокрема булінгу у шкільному середовищі, розповідали про його прояви. Під час лекцій навчали дітей розрізняти види насилля та давали цінні поради, як його уникнути.
Роздано інформаційно-просвітницьку літературу.

Лекція для учнів першого класу Жашківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 на тему: «Дітям про екологічні права» та «Твої права- твій захисник».

«Пізнай свій край, себе, свій рід, свій народ, свою землю - і ти побачиш свій шлях у житті» (Григорій Сковорода).
Сьогодні весь світ відзначає День Землі, свято єднання народів планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих багатств і природних ресурсів, якими наділила нас природа. Кожна дитина, незалежно від віку,є повноцінним членом суспільства. Особливості реалізації її прав обумовлено тим фактом, що фізична та розумова незрілість дитини отребує
спеціальної охорони та піклування, зокрема і належного правового захисту.
Тож в рамках патріотичного виховання дітей розвитку
любові до Батьківщини, дбайливого ставлення до рідного краю, культури та традицій; відповідальності за природу рідної країни; прагнення праці на благо рідної країни та її народу для підвищення обізнаності дітей щодо поширення екологічних знань та належного захисту своїх прав 22 квітня заступник начальника відділу «Жашківське бюро правової допомоги» Алла Лавренюк, заступник директора з виховної роботи Жашківський заклад ЗСО І-ІІІ ступенів №2 Інна Гвоздик, СЮП ВП Уманського РУП ГУНП в Черкаській області лейтенант поліції Тетяна Бакал та директор Центру соціальних служб Жашківської міської ради Ірина Коваль провели лекцію для учнів першого класу Жашківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 на тему:
«Дітям про екологічні права» та «Твої права- твій захисник». В ході зустрічі дітям в ігрові формі проведено лекцію, щодо як берегти природу та раціонально використовувати її багаства.

"Профілактика булінгу в учнівському середовищі"

22.04.2021 року за підтримки голови Жашківської об’єднаної територіальної громади Ігоря Цибровського для учнів Жашківського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №2 проведено бесіди на тему «Профілактика булінгу в учнівському середовищі».
У бесідах взяли участь директор Центру соціальних служб Жашківської міської ради Ірина Коваль, інспектор сектору ювенальної превенції Тетяна Бакал, заступник начальника відділу “Жашківське бюро правової допомоги” Уманського місцевого центру надання безоплатної вторинної правової допомоги Алла Лавренюк та Інна Гвоздик заступник директора з виховної роботи Жашківський заклад ЗСО І-ІІІ ступенів №2.
Учасники розповідали про ситуації, які виникали у їхньому житті, та з’ясовували, чи були вони в ролях: булера, жертви булінгу, чи тими, хто стоїть осторонь. Обговорили причини виникнення знущань та принижень.
Проведено тренінгові вправи для роз’яснення:
– стану дитини, яка тривалий час потерпає від булінгу;
– як ігнорування булера, який провокує на ще більш агресивну реакцію;
– методів, які сприяють примиренню з булером.
Учні зрозуміли причини виникнення негативних ситуацій в учнівському середовищі та зробили позитивні висновки щодо міжособистісних стосунків у колективі.

Допомога батькам та дітям , які мають функціональнальні обмеження

До Центру соціальних служб Жашківської міської ради постійно звертаються вищезазначені родини, яким надається кваліфікована допомога.
Коли в сім’ї росте дитина з функціональними обмеженнями, не всім батькам вдається зберегти мир і спокій в будинку. Тому думка, що психологічна допомога потрібна тільки дитині — помилково. Допомога потрібна всій родині.
Особливе ставлення має бути і до батьків дитини. Їх постійно оточує безліч труднощів самого різного характеру: починаючи від психологічних проблем і закінчуючи фінансовими труднощами. На їхні плечі покладається велика відповідальність, яка виснажує як морально, так і фізично.
Директором Центру Іриною Коваль та фахівцем із соціальної роботи Світланою Тарасюк надаються соціалальні послуги відповідно до Дежавних стандартів.
Традиційно надається гуманітарна допомога, а саме:одяг, посуд, взуття, дитячі іграшки.
Колектив центру висловлює подяку за благодійність священнику Тарасу Левицькому, магазину "Disney" та небайдужим громадянам.
Запрошуємо сім'ї, які потребують допомоги до Центр соціальних служб Жашківської міської ради за адресою: м. Жашків, вул. Соборна, 49.
20.04.2021 року відбулась робоча зустріч директора Центру соціальних служб Жашківської міської ради Іриною Коваль із старостою с. Острожани Наталією Дядило, старшим лейтенантом поліції Олексієм Борисенком та начальником бюро правової допомоги Аллою Лавринюк щодо сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.
По завершенню зустрічі передано гуманітарну допомогу для жителів с. Острожани та с. Соколівки.
15.04.2021 року проведено консультування "Правильне спілкування дітей і батьків".
Як зазначила директор центру Ірина Коваль :"Для батьків дуже важливо мати можливість відкрито й ефективно спілкуватися зі своїми дітьми. Відкрита, ефективна комунікація йде на користь не тільки дітям, а й кожному члену сім'ї."
Традиційно надано гуманітарну допомогу, солодощі.
Колектив центру висловлює подяку за благодійність магазину "Disney", священнику Тарасу Левицькому.

У Жашківській громаді створили ще одну прийомну сім’ю

Діти – продовжувачі роду, майбутні будівничі нашого суспільства. Сформувати гідну особистість, налаштовану на позитив, – це завдання сучасної сім’ї. Діти, які опинилися в інтернатних закладах, позбавлені відчути батьківське тепло, усвідомити модель сім’ї. Тому на допомогу дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, з 1998 року впроваджено в Україні пріоритетну форму влаштування дітей – прийомну сім’ю.
Метою утворення прийомної сім’ї є забезпечення належних умов для зростання в сімейному оточенні дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, шляхом влаштування їх у сім’ї на виховання та спільне проживання.
Прийомна сім’я – це сім’я, яка взяла на виховання та спільне проживання від 1 до 4 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, погодилася на піклування про них, поки їхні власні батьки не будуть спроможні доглядати за ними. Діти влаштовуються у прийомну сім’ю не втрачаючи статусу дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування. У прийомній сім’ї вони перебувають на державному утриманні.
Прийомні діти виховуються у прийомній сім’ї до досягнення 18-річного віку, а в разі продовження навчання у закладах I-IV рівня акредитації – до його закінчення.
На сьогодні у Жашківській громаді функціонує:
- 3 прийомні сім’ї, де виховується 6 дітей із числа позбавлених батьківського піклування;
- 3 дитячих будинки сімейного типу де виховується 25 дітей із числа позбавлених батьківського піклування.
Прийомні діти оточені турботою і ласкою прийомних батьків. Прийомні батьки є їх офіційними представниками. Вони завжди мають змогу отримати підтримку у міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з розв’язання питань щодо виховання дітей, щодо отримання оздоровлення, щодо оформлення пільг та субсидій. Часті зустрічі у Центрі допомагають не тільки поділитися досвідом, але й обговорити наболіле, поспілкуватися.
Запрошуємо усіх, хто має позитивний досвід виховання власних дітей, брати дітей, що опинилися у скруті, до себе на виховання – створювати прийомну сім’ю. Подаруйте дітям сім’ю!
Бажаючі можуть звернутися до Центру соціальних служб Жашківської міської ради за адресою: м. Жашків, вул Соборна, 49 Контактний телефон: 6 -21- 49

Спільна справа та плідна співпраця у підтримці сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах

14.04.2021 року відбулася робоча зустріч директора Центру соціальних служб Жашківської міської ради Іриною Коваль із старостою с. Сорокотяги Наталією Хандалашвілі щодо сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.
Надано гуманітарну допомогу.

Співпраця відділу Жашківського бюро правової допомоги та Центру соціальних служб Жашшківської міської ради

13.04.2021 року проведено робочу зустріч з начальником бюро правової допомоги Аллою Лавринюк та директором Центру Іриною Коваль
щодо плану співпраці на IІ- квартал 2021 року.
Також обговорено питання пов"язаних із захистом неповнолітніх, особливо тих, які перебувають у конфлікті з законом та сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

13.04.2021 року священник Тарас Левицький вкотре вручив солодощі для діток із категорійних сімей Жашківської громади.
Колектив центру соціальних служб Жашківської міської ради дякує за допомогу настоятелю і парафіянам храму святого великомученика Димитрія Солунського.
Хай ваше добро повернеться сторицею!

Щодня працівники Центру соціальних служб Жашківської міської ради здійснюють клопітку та відповідальну роботу з надання соціальних послуг тим, хто їх найбільше потребує.
13.04.2021 року директором Центру Іриною Коваль надавалась соціальна послуга консультування та натуральної допомоги багатодітній сім’ї Жашківської громади.

Колектив центру висловлює подяку за благодійність магазину "Disney".
Бажаємо міцного здоров’я, добробуту, наснаги на добрі справи, родинного затишку і тепла, миру та благополуччя. Нехай кожен Ваший шляхетний вчинок спонукає до дії інших , а люди – віддячують вам добром і повагою!
Дитячий будинок сімейного типу родини Паляруш вкотре передали одяг, взуття, іграшки для сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.
Запрошуємо сім"ї, які перебувають в складних життєвих обставинах для отримання гуманітарної допомоги.
м. Жашків
вул. Соборна , 49
тел. 6 -21 - 49

08.04.2021 року відбулася робоча нарада директора Центру соціальних служб Жашківської міської ради Іриною Коваль із старостою с. Сорокотяги Наталією Хандалашвілі щодо сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

06.04.2021 року на базі Центру соціальних служб Жашківської міської ради відбувся круглий стіл, в якому взяли участь фахівець Жашківського районного сектору філії ДУ "Центр пробаці" в Черкаській області Андрій Кравчук , інспектор СЮП ВП Уманького РУП Тетяна Бакал ,працівники Центру Ірина Коваль, Світлана Тарасюк та умовно засуджений неповнолітній.
З метою попередження проявів асоціальної поведінки, неповнолітнього навчали як тренувати волю та контролювати емоції, розвивати позитивні комунікаційні зв’язки, усувати конфліктні стосунки, організовувати вільний час.
Було обговорено основні причини скоєння правопорушень та як їх уникати у майбутньому. Особлива увага під час бесіди з приділялась важливості розуміння перспектив свого життя та шляхів їх досягнення відповідно до їх реальних можливостей, але без несправедливого ущемлення їх прав і законних інтересів.

Виїзд в сім’ї, які перебувають в складних життєвих обставинах с. Сорокотяга

01.04.2021 року за підтримки голови Жашківської об’єднаної територіальної громади Ігоря Цибровського працівниками Центру соціальних служб Жашківської міської ради Іриною Коваль та Світланою Тарасюк спільно з інспектором СЮП ВП Уманького РУП Тетяною Бакал здійснено виїзд в сім’ї, які перебувають в складних життєвих обставинах с. Сорокотяга.
Вищезазначені спеціалісти разом із старостою села Наталією Хандалашві проводили спілкування з батьками, обговорювали теми профілактики шкідливих звичок, покращення житлово-побутових умов, попереджали про відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків та цільове використання виплат державної допомоги при народженні дитини.
Просимо звертатися до Центру соціальних служб Жашківської міської ради, якщо у Вас виникли певні труднощі, запитання або ж потребуєте допомоги у вирішенні проблемної ситуації, або Ви бачите, що в якісь родині неналежним чином виконують батьківські обов’язки, порушують права дитини, кошти, які отримують батьки на дітей, використовують не за призначенням.
м. Жашків вул. Соборна, 49 тел. 6-21-49

Благодійність - найкращий прояв людяності!

Колектив центру щиро вдячний начальнику Жашківського районного сектору філії ДУ «Центр пробації» в Черкаській області капітану внутрішньої служби Максиму Піддубняку за надання гуманітарної допомоги сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах.
ЦССЖМР просить долучитися до доброї справи небайдужих громадян та підприємців району!

Робоча зустріч

29 березня 2021 року відбулась робоча зустріч директора Центру соціальних служб Жашківської міської ради Ірини Коваль, заступника начальника відділу «Жашківське бюро правової допомоги» Уманського МЦ з надання БВПД Алли Лавренюк, начальника Жашківського районного сектору філії ДУ «Центр пробації» в Черкаській області капітана внутрішньої служби Максима Піддубняка та інспектора СЮП ВП Уманького РУП Тетяни Бакал.
Під час наради обговорювалися питання щодо плану співпраці на IІ-квартал 2021 року, ефективність роботи з умовнозасудженими особами.
Ірина Коваль зазначила: "Працюючи з даною категорією населення працівниками центру надаються соціальні послуги, спрямовані на формування та закріплення здорового способу життя, профілактику шкідливих звичок та ознайомлення з Кримінальним кодексом з метою обізнаності міри відповідальності в разі повторного злочину.»

Соціальний супровід прийомних сімей

Одним із пріоритетних напрямів діяльності Центру соціальних служб Жашківської міської ради є соціальний супровід прийомних сімей.
На сьогодні в громаді функціонують дві прийомні сім"ї.
Провідним фахівцем із соціальної роботи – Світланою Тарасюк, постійно проводиться робота з прийомними батьками та прийомними дітьми.
Так, 26.03.2021 року проведено зустрічі з прийомною сім"єю, де обговорювався стан виховання прийомних дітей, особливості їх психологічного розвитку.

Прийомна сім’я – це не лише можливість для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, зростати в повноцінних сім’ях до досягнення ними повноліття, а й можливість стати рідними сином чи дочкою на правах усиновленої дитини.
Якщо Ви бажаєте стати прийомними батьками за більш детальною інформацією для проходження навчання та збору необхідних документів звертайтесь до Центру соціальних служб Жашківської міської ради за адресою: м. Жашків ву. Соборна,49 тел.6-21-49.

Круглий стіл на тему "Права та обов’язки"

Питанням підвищення знань дітей щодо їх прав та обов’язків, запобіганню потрапляння дітей у ситуації, що приводять до вчинення ними протиправних дій та вчинків та відповідальності за це завжди було в центрі уваги працівників Центру соціальних служб Жашківської міської ради.
З цією метою 25.03.2021 року на базі Центру соціальних служб Жашківської міської ради організовано спільне засідання круглого столу "Права та обов"язки", на який запрошені представники установ, які опікуються дітьми: інспектор СЮП ВП Уманького РУП Тетяна Бакал та заступник начальника відділу «Жашківське бюро правової допомоги» Уманського місцевого центру з надання БВПД Алла Лавренюк та діти-вихованці дитячого будинку сімейного типу.
Під час спілкування вищезазначені особи в ігрові формі ознайомлювали дітей із правами та обов'язками.
Ознайомлювали присутніх з правами дитини, людини, громадянина, різновидами відповідальності за вчинення протиправних дій та наслідками за порушення прав інших осіб та норм, що закріплені законодавчо, а також надано інформацію про установи та організації, які забезпечують захист прав дітей.
Після завершення заходу за підтримки голови Жашківської об’єднаної територіальної громади Ігоря Цибровського діти отримали подарунки.

Найуразливіші верстви населення - категорії людей, які потребують посиленої уваги та повного забезпечення соціальними послугами.

25.03.2021 року директором Центру Іриною Коваль з багатодітною матір»ю проводилось консультування по питаннях виховання та належних умов проживання дітей, оформлення державної допомоги.
Надано гуманітарну допомогу.
Колектив центру щиро вдячний священнику Тарасу Левицькому, Кушнір Юрію, що долучилися до доброї справи!


Благодійність - найкращий прояв людяності!

Колектив центру щиро вдячний інспектору СЮП ВП Уманького РУП Тетяні Бакал за надання гуманітарної допомоги сім»ям, які перебувають у складних життєвих обставинах.
ЦССЖМР просить долучитися до доброї справи небайдужих громадян та підприємців району!

Вулична акція «Разом проти туберкульозу»

Важливість проходження медичного обстеження та особливо щорічного проходження флюорографії на сьогоднішній день розуміє не кожен. І як би нас не дратували іноді незрозумілі вимоги проходження флюорографії на роботі, в інституті чи будь-де, відмовлятися від неї не варто.
Часто, тільки завдяки масовій флюорографії вдається виявляти нові випадки туберкульозу. Адже в таких несприятливих епідеміологічних умовах всі ми знаходимося в групі ризику.
Так, з метою інформування загального населення про хворобу, необхідність проходження флюорографії та до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом працівники Центру соціальних служб Жашківської міської ради провели вуличну акцію «Разом проти туберкульозу!» в центрі міста.
Під час акції всім учасникам було наголошено, про необхідність щорічного проходження флюорографії, яка може вберегти їх від смертельно небезпечних хвороб, а туберкульоз виліковний тільки за умови своєчасного виявлення захворювання.
Протягом заходу було розповсюджено буклети «Туберкульоз», «Як вберегтися від туберкульозу», «Знати , щоб себе захищати».
24.03.2021 року відбулася робоча нарада директора Центру соціальних служб Жашківської міської ради Іриною Коваль з інспектором СЮП ВП Уманького РУП Тетяною Бакал, обговорено питання щодо сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.
Складено списки сімей для термінового відвідування та здіснення оцінки потреб сім’ї.
Просимо звертатися до Центру соціальних служб Жашківської міської ради, якщо у Вас виникли певні труднощі, запитання або ж потребуєте допомоги у вирішенні проблемної ситуації, або Ви бачите, що в якісь родині неналежним чином виконують батьківські обов’язки, порушують права дитини, кошти, які отримують батьки на дітей, використовують не за призначенням.
м. Жашків вул. Соборна, 49 тел. 6-21-49

Виїзд в сім’ї, які перебувають в складних життєвих обставинах с.Острожани, с. Соколівка.

22.03.2021 року за підтримки голови Жашківської об’єднаної територіальної громади Ігоря Цибровського працівниками Центру соціальних служб Жашківської міської ради Іриною Коваль та Світланою Тарасюк спільно з інспектором СЮП ВП Уманького РУП Тетяною Бакал, заступника начальника відділу «Жашківське бюро правової допомоги» Уманського місцевого центру з надання БВПД Аллою Лавренюк здійснено виїзд в сім’ї, які перебувають в складних життєвих обставинах с.Острожани, с. Соколівка.
Вищезазначені спеціалісти разом із старостами сіл Наталею Дядило та Олександром Міщенком проводили спілкування з батьками, обговорювали теми профілактики шкідливих звичок, покращення житлово-побутових умов, попереджали про відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків та цільове використання виплат державної допомоги при народженні дитини.
За результатами обстеження складено протокол відповідно ст. 184 щодо невиконання батьками своїх обов’язків.
Просимо звертатися до Центру соціальних служб Жашківської міської ради, якщо у Вас виникли певні труднощі, запитання або ж потребуєте допомоги у вирішенні проблемної ситуації, або Ви бачите, що в якісь родині неналежним чином виконують батьківські обов’язки, порушують права дитини, кошти, які отримують батьки на дітей, використовують не за призначенням.
м. Жашків вул. Соборна, 49 тел. 6-21-49

Захід із сім’ями, які перебувають в складних життєвих обставинах.

18.03.2021 року проведено захід із сім’ями, які перебувають в складних життєвих обставинах.
Фахівцями надавалися консультування щодо збереження сімейних цінностей та виховання дітей.
Під час спілкування директор центру Коваль Ірина зазначила:" Виховання дитини залежить, головним чином, від нашого усвідомлення своєї ролі в житті дитини, готовності про неї піклуватися, захищати, оберігати, навчати та любити. Сім"я має бути оберігом для дітей". Традиційно надано гуманітарну допомогу.

Казка як спосіб вираження внутрішнього світу дитини

17.03.2021 року директором Центру Іриною Коваль проведено із дітьми з функціональними обмеженнями арт-терапевтичне заняття з елементами казкотерапії під гаслом: «Казка як спосіб вираження внутрішнього світу дитини».

Казкотерапія дозволяє опанувати позитивні моделі поведінки, знизити негативні емоції, рівень тривожності. Цілющі властивості казки допомагають дитині впоратися із життєвими труднощами, невпевненістю у своїх силах, лінощами, небажанням пізнавати нове.
По завершеню заходу дітям надано іграшки.

Одним із головних напрямків роботи центру є проведення консультування з дружинами учасників АТО.
За весь час спілкування спеціалісти центру стали друзями, які допомагають вирішувати проблеми родин учасників АТО.
16.03.2021 року директором Центру Іриною Коваль проведено консультування та надано дитячий одяг та іграшки.

Відкриймо серце для добра

Колектив центру соціальних служб Жашківської міської ради висловлює подяку за постійну підтримку сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах Швець Є., Левицькій І., Кушнір Ю. та священнику Тарасу Левицькому,
Хай ваше добро повернеться сторицею!
Запрошуємо сім"ї, які потребують одяг, взуття, іграшки до Центру соціальних служб Жашківської міської ради.
м. Жашків
вул. Соборна , 49
тел. 6 -21 - 49

Найуразливіші верстви населення - категорії людей, які потребують уваги та повного забезпечення соціальними послугами.

12.03.2021 року директором центру Іриною Коваль проводилося індивідуальне консультування одинокій матері з функціональними обмеженнями по питаннях виховання дитини.
Надано гуманітарну допомогу.
Просимо звертатися до Центру соціальних служб Жашківської міської ради, якщо у Вас виникли певні труднощі, запитання або ж потребуєте допомоги у вирішенні проблемної ситуації, або Ви бачите, що в якісь родині неналежним чином виконують батьківські обов’язки, порушують права дитини, кошти, які отримують батьки на дітей, використовують не за призначенням.
м. Жашків вул. Соборна, 49 тел. 6-21-49

Акція «Омріяна іграшка»

Центр соціальних служб Жашківської міської ради постійно проводить акцію "Омріяна іграшка" для діток нашого району.
Дякуємо за благодійність Кушнір Ю., Сулимі Р., Паляруш М. та священнику Левицькому Т. Хай Ваше добро повернеться до Вас сторицею!!!

Контроль за використанням коштів при народженні дитини

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.10.2014 р. № 623 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо функціональних обов’язків державного соціального інспектора» з 01.01.2015 року контроль за використанням коштів при народженні дитини покладено на Центри.
11.03.2021 року з метою належного виконання Урядового рішення, захисту прав новонародженої дитини на повноцінний розвиток Центром соціальних служб Жашківської міської ради проведена просвітницька робота з батьками щодо створення ними належних умов для утримання та виховання дітей. В ході роботи здійснено 4 перевірок щодо цільового використання коштів.
Спеціалістами центру не виявлено порушень.
Шановні батьки! Виховання дитини залежить, головним чином, від нашого усвідомлення своєї ролі в житті дитини, готовності про неї піклуватися, захищати, оберігати, навчати та любити.
Ми повинні пам’ятати, що несемо персональну відповідальність за життя, здоров'я, виховання дитини перед самою дитиною, громадою, державою!

Здійснено виїзд в сім’ї, які перебувають в складних життєвих обставинах м. Жашків.

10.03.2021 року працівниками Центру соціальних служб Жашківської міської ради Коваль І. та Тарасюк С. спільно з інспектором СЮП ВП Уманького РУП Бакал Т., заступника начальника відділу «Жашківське бюро правової допомоги» Уманського місцевого центру з надання БВПД Лавренюк А. здійснено виїзд в сім’ї, які перебувають в складних життєвих обставинах м. Жашків.
В ході роботи проводилось спілкування з батьками, обговорювались теми профілактики шкідливих звичок, покращення житлово-побутових умов, попереджено про відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків та цільове використання виплат державної допомоги при народженні дитини.
За результатами обстеження складено протокол відповідно ст. 184 щодо невиконання батьками своїх обов’язків.
Надано гуманітарну допомогу.
Просимо звертатися до Центру соціальних служб Жашківської міської ради, якщо у Вас виникли певні труднощі, запитання або ж потребуєте допомоги у вирішенні проблемної ситуації, або Ви бачите, що в якісь родині неналежним чином виконують батьківські обов’язки, порушують права дитини, кошти, які отримують батьки на дітей, використовують не за призначенням.
м. Жашків вул. Соборна, 49 тел. 6-21-49

11.03.2021 року проведено захід із сім’ями, які перебувають в складних життєвих обставинах.
Під час спілкування директор центру Ірина Коваль зазначила:" Виховання дитини залежить, головним чином, від нашого усвідомлення своєї ролі в житті дитини, готовності про неї піклуватися, захищати, оберігати, навчати та любити. Сім"я має бути оберігом для дітей".
Традиційно надано гуманітарну допомогу.

Щодня працівники Центру здійснюють кропітку та відповідальну роботу з надання соціальних послуг тим, хто їх найбільше потребує.
10.03.2021 року традиційно на базі Центру соціальних служб Жашківської міської ради проведенно консультування щодо збереження сімейних цінностей та виховання дітей.
По завершеню надано гуманітарну допомогу.
Запрошуємо сім"ї, які перебувають в складних життєвих обставинах для отримання гуманітарної допомоги.
м. Жашків
вул. Соборна , 49
тел. 6 -21 - 49

" Рука допомоги"

Дякуємо родинам, які стали нашими друзями!!!Завжди допомогають сім’ям, які перебувають в складних життєвих обставинах.
Дякуємо за благодійність! Хай Ваше добро повернеться до Вас сторицею!
Дитячий будинок сімейного типу родини Паляруш передали одяг, взуття, іграшки для сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.
Запрошуємо сім"ї, які перебувають в складних життєвих обставинах для отримання гуманітарної допомоги.
м. Жашків
вул. Соборна , 49
тел. 6 -21 - 49
Щодня працівники Центру здійснюють кропітку та відповідальну роботу з надання соціальних послуг тим, хто їх найбільше потребує.
На практиці доводиться стикатися з безліччю життєвих ситуацій, в яких люди, що опинилися віч на віч з власною кризою, потребують консультації кваліфікованого спеціаліста із соціальної роботи та матеріальної підтримки.
03.03.2021 року надавалися консультавання родині, в якій проживають троє осіб з функціональними обмеженнями.
По завершенню надано гуманітарну допомогу,солодощі,іграшки.
Директор ЦССЖМР Ірина Коваль висловлює подяку родині Паляруш та священнику Тарасу Левицькому за благодійність.
Хай ваше добро повернеться сторицею!

Майстер – клас з дітьми – вихованцями.

02.03.2021 року на базі Центру соціальних служб Жашківської міської ради проведено майстер – клас з дітьми – вихованцями, який приурочений до 8 березня.
Мама - це найдорожче і світле, що є на світі. Але буває у житті, що мати, яка подарувала життя, не має змоги опікуватись дитиною. Тоді матір’ю, що обігріває любов’ю і ласкою стає інша жінка. Вона стає найближчою та найріднішою людиною. Вона завжди радіє успіху дітей- вихованців, підтримує їх у важку хвилину, завжди щиро переживає за кожен пройдений крок. Саме такими - ніжними, турботливими та мудрими є матері-виховательки дитячих будинків сімейного типу та прийомні матері у Жашківському районі. Прийомні діти та діти - вихованці щоденно відчувають їх материнську любов та турботу.
У теплій, дружній атмосфері, діти своїми руками, створили справжні вироби мистецтва. Своїми вміннями з дітьми поділились провідний фахівець із соціальної роботи Світлана Тарасюк, інспектор СЮП ВП Уманького РУП Тетяна Бакал та Ірина Коваль.
Колектив центру дякує настоятелю храму святого великомученика Димитрія Солунського священнику Тарасу Левицькому за солодощі та благодійникам за подарунки діткам.
Хай ваше добро повернеться сторицею!
02.03.2021 року на базі Центру соціальних служб Жашківської міської ради відбувся круглий стіл, в якому взяли участь фахівець Жашківського районного сектору філії ДУ "Центр пробаці" в Черкаській області Андрій Кравчук , інспектор СЮП ВП Уманького РУП Тетяна Бакал ,працівники Центру Ірина Коваль, Світлана Тарасюк та умовно засуджений неповнолітній.
З метою попередження проявів асоціальної поведінки, неповнолітнього навчали як тренувати волю та контролювати емоції, розвивати позитивні комунікаційні зв’язки, усувати конфліктні стосунки, організовувати вільний час.
Було обговорено основні причини скоєння правопорушень та як їх уникати у майбутньому. Особлива увага під час бесіди з приділялась важливості розуміння перспектив свого життя та шляхів їх досягнення відповідно до їх реальних можливостей, але без несправедливого ущемлення їх прав і законних інтересів.
02.03.2021 року директором Центру соціальних служб Жашківської міської ради Іриною Коваль взято пакет документів щодо створення патронатної сім»ї в територіальні громаді.
Патронатний вихователь – це спеціально підготовлений працівник, який на договірній основі здійснює догляд, виховання дітей, тимчасово влаштованих у патронатну сім’ю, та несе відповідальність за їх життя та стан здоров’я.
Сім’я патронатного вихователя – це родина, в якій один із її членів, на професійній основі, виконує обов’язки патронатного вихователя.
Патронатними вихователями можуть бути громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка); проживають на спільній житловій площі; мають позитивний досвід виховання дітей; одна (один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю; пройшли курси спеціальної підготовки; відповідають іншим вимогам, визначеним у чинному законодавстві.
Про грошове забезпечення, яке отримує патронатний вихователь:
Соціальні виплати патронатному вихователю - 2,5 прожиткових мінімуми на кожну дитину відповідного віку. Так, з 1 січня 2021 року така соціальна допомога становить для дітей віком від 0 до 6 років 3842 грн. (1921х2), а для дітей віком від 6 до 18 років – 4790 грн. (2395х2).
Розмір оплати за послугу патронату над дітьми прирівняний до 5 прожиткових мінімумів для працездатної особи (з 1 січня 2021 року – 11350 грн.) (2270х5). Також установлена система надбавок у розмірі 10% за кожну наступну дитину, а також за складність у разі влаштування до сім’ї патронатного вихователя новонародженої дитини, дитини з ВІЛ-інфекцією, дитини з вадами розвитку чи інвалідністю, неповнолітньої вагітної.
Таким чином мінімальна сума грошового забезпечення в місяць може складати понад 15 тис. грн.
Якщо маєте бажання створити патронатну родину, звертайтеся до Центру соціальних служб Жашківської міської ради, що знаходяться за адресою: м. Жашків вул. Соборна, 49.

01.03.2021 року відбулася робоча нарада директора Центру соціальних служб Жашківської міської ради Іриною Коваль з інспектором СЮП ВП Уманького РУП Тетяною Бакал, обговорено питання щодо сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.
Складено списки сімей для термінового відвідування та здіснення оцінки потреб сім’ї.
Просимо звертатися до Центру соціальних служб Жашківської міської ради, якщо у Вас виникли певні труднощі, запитання або ж потребуєте допомоги у вирішенні проблемної ситуації, або Ви бачите, що в якісь родині неналежним чином виконують батьківські обов’язки, порушують права дитини, кошти, які отримують батьки на дітей, використовують не за призначенням.
м. Жашків вул. Соборна, 49 тел. 6-21-49

Прийом громадян

01.03.2021 року директором центру Іриною Коваль проводилось індивідуальне консультування по питаннях виховання дітей, збереження сімейного середовища.

25.02.2021 року за ініціативою настоятеля храму святого великомученика Димитрія Солунського священника Тараса Левицького відвідано багатодітну сім»ю директором Центру соціальних служб Жашківської міської ради Іриною Коваль та фахівцем із соціальної роботи Світланою Тарасюк.
Надано інвалідний візок, який передано директором Територіального центру соціального обслуговування( надання соціальних послуг) Жашківської міської ради Олександрою Зайчук та вручено іграшки від благодійників Центру соціальних служб.
25 лютого 2021 року заступник начальника відділу «Жашківське бюро правової допомоги» Уманського місцевого центру з надання БВПД Аллою Лавренюк спільно з директором
Центру соціальних служб Жашківської міської ради Іриною Коваль організовано та проведено круглий стіл.
Під час заходу було обговорено питання змін до законодавства щодо реєстрації внутрішньо переміщених осіб, питання призначення соціальних виплат, які пільги має дитина - ВПО, яка проживає на підконтрольній території та доступу до соціальних послуг.
В ході зустрічі Алла Лавренюк детально роз`яснила як отримати
компенсацію за знищене житло на сході України відповідно до постанови КМУ №767 від 02.09.2020 року «Питання виплати грошової компенсації постраждалим, житлові будинки (квартири) яких зруйновано внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією
Російської Федерації»Компенсація надається постраждалим, які є власниками житла на контрольованій Урядом України території, та яке було зруйноване після 14 квітня 2014 року. Розмір компенсації визначатиметься за опосередкованою
вартістю спорудження житла у регіонах України, але не більше 300 тисяч гривень.
Детальне роз’яснення як отримати компенсацію за зруйноване житло на сході України внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією Російської Федерації можна за посиланням
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/767-2020-%D0%BF#Text. У продовження співпраці заплановано проведення спільних освітніх та профілактичних заходів.

Без небезпечних флешмобів у ТіkТоk: контролюємо безпеку дітей

24.02.2021 року на базі Центру соціальних служб Жашківської міської ради проведено захід з дітьми -вихованцями дитячого будинку сімейного типу спрямований на інформування
про небезпечні флешмобів у ТіkТоk,
на який запрошено інспектора СЮП ВП Уманького РУП Бакал Т.М.

Цільове використання коштів при народженні дитини

Центр соціальних служб Жашківської міської ради здійснює контроль за цільовим використанням державної допомоги при народженні дитини, допомоги на дітей одиноким матерям та створенням належних умов для повноцінного утримання та виховання дітей, шляхом проведення вибіркового обстеження матеріально – побутових умов сімей.
Протягом поточного місяця фахівцями Центру обстежено 5 сімей.
Під час відвідування сімей з дітьми, які отримують державну соціальну допомогу при народженні дитини, працівниками центру складається акт перевірки цільового використання державної допомоги при народженні дитини, де вказуються умови, які створені для виховання та розвитку дитини, перевіряється наявність у дитини харчування та одягу відповідно до віку та сезону, наявність засобів гігієни, коляски, візка та ліжка тощо. У більшості сімей батьки належним чином піклуються та створюють умови для проживання та виховання дітей. Проте є випадки, коли батьки ведуть асоціальний спосіб життя (вживання алкоголю, антисанітарні умови проживання, недостатня увага до потреб дитини). В таких випадках сім’я ставиться на облік, як така, що опинилася в складних життєвих обставинах, з нею проводиться відповідна соціальна робота працівниками центру. В ході здійснення обстеження спеціалісти центру надають соціальні послуги, а також консультації, проводять бесіди з батьками по попередженню дитячого травматизму, оздоровленню та вихованню дітей. Встановлено, що в обстежених 8 сім’ях батьки задовольняють потреби дітей відповідно віку та використовують соціальні виплати за призначенням.
Відповідно до плану роботи центру означені перевірки будуть проводитися і надалі.
До відома, виплата допомоги припиняється у разі:
• нецільового використання коштів і незабезпечення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини;
• відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;
• тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання, крім дітей, які народилися під час перебування матері в слідчому ізоляторі або установі виконання покарань за умови перебування дитини разом з матір’ю;
• припинення опіки або звільнення опікуна від його повноважень щодо конкретної дитини;
• перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду;
• усиновлення дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування;
• виникнення інших обставин.
Потрібно зазначити, що рішення про припинення виплати допомоги при народженні дитини не є кінцевим, і виплату допомоги можуть відновити (крім випадку смерті дитини). Для цього особі, яка здійснює догляд за дитиною, потрібно звернутися протягом 6 календарних місяців після припинення виплати допомоги в орган соціального захисту населення з письмовою заявою.

23.02.2021 року відбулася робоча нарада директора Центру соціальних служб Жашківської міської ради Іриною Коваль з інспектором СЮП ВП Уманького РУП Тетяною Бакал, обговорено питання пов’язаних із захистом неповнолітніх, особливо тих, які перебувають у конфлікті із законом та сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.
Також розроблено план роботи щодо проведення спільних освітніх та профілактичних заходів.

22.02.2021 року працівниками Центру соціальних служб Жашківської міської ради Коваль І. та Тарасюк С. спільно з інспектором СЮП ВП Уманького РУП Бакал Т. здійснено виїзд в сім’ї, які перебувають в складних життєвих обставинах в с. Бузівка та м. Жашків.
В ході роботи проводилось спілкування з батьками обговорювались теми профілактики шкідливих звичок, покращення житлово-побутових умов, попереджено про відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків та цільове використання виплат державної допомоги при народженні дитини.
Просимо звертатися до Центру соціальних служб Жашківської міської ради, якщо у Вас виникли певні труднощі, запитання або ж потребуєте допомоги у вирішенні проблемної ситуації, або Ви бачите, що в якісь родині неналежним чином виконують батьківські обов’язки, порушують права дитини, кошти, які отримують батьки на дітей, використовують не за призначенням.
м. Жашків вул. Соборна, 49 тел. 6-21-49
22.02.2021 року на звернення працівниками Центру соціальних служб Жашківської міської ради Коваль І. та Тарасюк С. спільно з інспектором СЮП ВП Уманького РУП Бакал Т. здійснено виїзд в Бузівську загальноосвітню школу | -||| ступенів.
Проведено нараду на якій розглядалися питання щодо дітей, які перебувають на внутрішньошкільному обліку та прийомної дитини.
Просимо звертатися до Центру соціальних служб Жашківської міської ради, якщо у Вас виникли певні труднощі, запитання або ж потребуєте допомоги у вирішенні проблемної ситуації, або Ви бачите, що в якісь родині неналежним чином виконують батьківські обов’язки, порушують права дитини, кошти, які отримують батьки на дітей, використовують не за призначенням.
м. Жашків вул. Соборна, 49 тел. 6-21-49

Казка як спосіб вираження внутрішнього світу дитини

19.02.2021 року проведено із дітьми - вихованцями дитячого будинку сіменйного типу арт-терапевтичне заняття з елементами казкотерапії під гаслом: «Казка як спосіб вираження внутрішнього світу дитини».
Під час тренінгу діти ділилися казковими історіями, які свого часу справили на них найбільше враження. Учасники обрали свого казкового персонажа, наділили його чарівними властивостями та своєю неповторною історією, розвиваючи при цьому свій творчий потенціал та уяву.
Казкотерапія дозволяє опанувати позитивні моделі поведінки, знизити негативні емоції, рівень тривожності. Цілющі властивості казки допомагають дитині впоратися із життєвими труднощами, невпевненістю у своїх силах, лінощами, небажанням пізнавати нове тощо.
18.02.2021 року за ініціативою священника Тараса Левицького відвідано багатодітні сім’ї та вручено продуктові набори.
Колектив центру соціальних служб Жашківської міської ради та вищезазначені сім’ї дякують за допомогу настоятелю і парафіянам храму святого великомученика Димитрія Солунського.
Хай ваше добро повернеться сторицею!

17.02.2021 року на базі центру проводилося консультування та інформування директором Іриною Коваль та провідним фахівцем із соціальної роботи Світланою Тарасюк щодо поновлення батьківських прав.

Соціальний супровід прийомних сімей

Дитині для повного і гармонійного розвитку необхідно зростати в сім’ї, в атмосфері щастя, любові та розуміння. Тільки родина здатна задовольнити основні потреби, створити якнайкращі умови для всебічного розвитку. Якщо відсутня можливість жити у рідних батьків, то найкраща альтернатива – усиновлення, прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу.
16 лютого 2021 року провідним фахівцем із соціальної роботи Тарасюк С. з обговорено питання щодо підтримання родинних стосунків та успішності навчання прийомних дітей.
Найголовніше для дитини це – батьківська увага, ніжність та любов. Можливо, саме ваша сім`я стане для дитини осередком любові і тепла, якого вона не знала від рідних батьків. Якщо у Вас є бажання допомогти дитині та надати їй сімейний затишок і батьківську турботу, за докладною інформацією звертайтесь до Центру соціальних служб Жашківської міської ради, який знаходиться за адресою: м. Жашків, вул. Соборна,49 тел. 6-21-49
16.02.2021 року директором Центру соціальних служб Жашківської міської ради Іриною Коваль проводилося консультування шодо створення патронатної сім»ї в територіальні громаді.
Патронатний вихователь – це спеціально підготовлений працівник, який на договірній основі здійснює догляд, виховання дітей, тимчасово влаштованих у патронатну сім’ю, та несе відповідальність за їх життя та стан здоров’я.
Сім’я патронатного вихователя – це родина, в якій один із її членів, на професійній основі, виконує обов’язки патронатного вихователя.
Патронатними вихователями можуть бути громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка); проживають на спільній житловій площі; мають позитивний досвід виховання дітей; одна (один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю; пройшли курси спеціальної підготовки; відповідають іншим вимогам, визначеним у чинному законодавстві.
Про грошове забезпечення, яке отримує патронатний вихователь:
Соціальні виплати патронатному вихователю - 2,5 прожиткових мінімуми на кожну дитину відповідного віку. Так, з 1 січня 2021 року така соціальна допомога становить для дітей віком від 0 до 6 років 3842 грн. (1921х2), а для дітей віком від 6 до 18 років – 4790 грн. (2395х2).
Розмір оплати за послугу патронату над дітьми прирівняний до 5 прожиткових мінімумів для працездатної особи (з 1 січня 2021 року – 11350 грн.) (2270х5). Також установлена система надбавок у розмірі 10% за кожну наступну дитину, а також за складність у разі влаштування до сім’ї патронатного вихователя новонародженої дитини, дитини з ВІЛ-інфекцією, дитини з вадами розвитку чи інвалідністю, неповнолітньої вагітної.
Таким чином мінімальна сума грошового забезпечення в місяць може складати понад 15 тис. грн.
Якщо маєте бажання створити патронатну родину, звертайтеся до Центру соціальних служб Жашківської міської ради, що знаходяться за адресою: м. Жашків вул. Соборна, 49.
12.02.2021 року працівниками Центру соціальних служб Жашківської міської ради Коваль І. та Тарасюк С. спільно з інспектором СЮП ВП Уманького РУП Бакал Т. здійснено виїзд в сім’ї, які перебувають в складних життєвих обставинах в с. Бузівка, с. Зелений Ріг, с. Сабадаш.
В ході роботи проводилось спілкування з батьками обговорювались теми профілактики шкідливих звичок, покращення житлово-побутових умов, попереджено про відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків та цільове використання виплат державної допомоги при народженні дитини.
Просимо звертатися до Центру соціальних служб Жашківської міської ради, якщо у Вас виникли певні труднощі, запитання або ж потребуєте допомоги у вирішенні проблемної ситуації, або Ви бачите, що в якісь родині неналежним чином виконують батьківські обов’язки, порушують права дитини, кошти, які отримують батьки на дітей, використовують не за призначенням.
м. Жашків вул. Соборна, 49 тел. 6-21-49
12.02.2021 року на базі Центру соціальних служб Жашківської міської ради проведено захід спрямований на інформування про ознаки хвороби ВІЛ/СНІДу ,
на який запрошено начальника відділу «Жашківське бюро правової допомоги» Уманського місцевого центру з надання БВПД Лавренюк А.Ю., студентів ДНЗ "Жашківський АТПЛ" , соціального педагога Корінну І.В., інспектора СЮП ВП Уманького РУП Бакал Т.М.
Як зазначила директор центру Ірина Коваль: «У наш час практично кожна людина чула про таку хворобу як ВІЛ/СНІД, проте чи буде цих знань достатньо для того, щоб уберегти себе та своїх рідних? Інфікуватися ВІЛ може кожен, незалежно від статі, віку, сексуальної орієнтації, матеріального становища чи приналежності до окремої соціальної групи. Це безжальна та підступна хвороба, яка може затаїтися в організмі та проявити себе лише через декілька років. На жаль, на сьогодні ВІЛ-інфекція не має радикальних засобів лікування, тому головною зброєю в боротьбі з поширенням вірусу є попередження нових випадків інфікування.»

Вулична акція «Ми за безпечне кохання!»

12 лютого 2021 року проведено захід спільно з студентами ДНЗ «Жашківського АТПЛ», соціальним педагогом Корінною І.В., присвячений Дню святого Валентина – «Ми за безпечне кохання!». Метою заходу привернути увагу молоді до здорового способу життя, безпечної поведінки, а також сприяти широкому доступу й використанню засобів контрацепції, оскільки це є важливим чинником у боротьбі зі СНІДом.
Працівники Центру разом із студентами роздавали інформаційні буклети закликаючи всіх та молодь, в першу чергу, замислитися над проблемами до яких призводить «небезпечне» кохання (СНІД, незапланована та рання вагітність тощо).
11. 02.2021 року директором Центру Іриною Коваль проводилася робота на звернення мешканців громади щодо отримання різних послуг, а саме: соціального консультування, профілактики, супроводу, інформаційної послуги та отримання натуральної допомоги.
Просимо звертатися до Центру соціальних служб Жашківської міської ради, якщо у Вас виникли певні труднощі, запитання або ж потребуєте допомоги у вирішенні проблемної ситуації, або Ви бачите, що в якісь родині неналежним чином виконують батьківські обов’язки, порушують права дитини, кошти, які отримують батьки на дітей, використовують не за призначенням.
м. Жашків вул. Соборна, 49 тел. 6-21-49

Зроби подарунок близькій людині!

Напередодні Дня святого Валентина кожен з нас задумується над тим, як приємно здивувати своїх оточуючих, як і чим висловити свою любов до них. Ми вибираємо подарунки, шукаємо «валентинки», щоб висловити ними свої почуття. Проте набагато приємніше отримати «валентинку», зроблену власними руками, – адже ця листівка буде креативною, індивідуальною і нестиме справжні почуття.
11.02.2021 року центр соціальних служб Жашківської міської ради традиційно провів захід з дітьми - вихованцями дитячих будинків сімейного типу, який присвячений до дня Святого Валентина.
Діти з великим задоволенням робили близьким людям валентинки із кольорового паперу.
Спеціалістами Центру разом з дітьми -вихованцями підготували приємні подаруночки для батьків -вихователів.
Після завершення заходу діти отримали подаруночки.

ПОТРІБНІ ПАТРОНАТНІ ВИХОВАТЕЛІ

Патронатні вихователі – це унікальна для України професія, що з’явилася в рамках соціального експерименту, початого Партнерством «Кожній дитині» у 2009 році. У світі робота патронатними батьками – це поширена і дуже почесна практика. Патронатні батьки проходять спеціальну навчальну підготовку, яка дозволяє опанувати всі нюанси роботи з дітьми, які через складні життєві обставини не можуть бути з рідними батьками.
Що таке патронат?
Патронат над дитиною - це “швидка сімейна допомога” дитині та її сім’ї, яка передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання нею, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Сім’я патронатного вихователя — це сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі.
Хто такий патронатний вихователь?
Патронатний вихователь — це особа, яка за участю членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї.
Хто може стати патронатним вихователем?
Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має позитивний досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні. Патронатним вихователем не може бути особа, зазначена в ст. 212 Сімейного кодексу України.
Обов’язки патронатного вихователя:
забезпечити дитину житлом, одягом, харчуванням тощо;
створити дитині умови для навчання, фізичного та духовного розвитку;
співпрацювати з батьками, іншими законними представниками дитини задля подолання складних життєвих обставин у межах та у спосіб, визначені органом опіки та піклування;
забезпечити надання чи доступ до послуг, визначених договором про патронат над дитиною;
сприяти контактам дитини з батьками, іншими законними представниками, родичами, крім випадків, коли батьки позбавлені батьківських прав або в судовому порядку обмежені у праві спілкування з дитиною.
Крім того, патронатний вихователь є членом міждисциплінарної команди, тож свої дії щодо виховання та реабілітації влаштованої дитини узгоджує зі спеціалістами, дотичними до ведення конкретного випадку.
Хто може бути влаштований в патронатну сім’ю?
покинуті/знайдені діти, діти, залишені в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров’я, або яких відмовилися забрати батьки чи інші родичі;
діти, чиї батьки пропали безвісті;
діти з сімей, в яких існувала загроза життю чи здоров’ю;
діти за заявою батьків у зв’язку з складними життєвими обставинами, які трапились в їх сім’ї.
Можуть бути одночасно влаштовані тільки діти, які є рідними братами та сестрами, або діти, які виховувалися в одній сім’ї.
Термін перебування дитини у сім’ї патронатного вихователя
Термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин та їх впливу на стан дитини та становить близько 3 місяців. В особливих випадках за рішенням органу опіки та піклування термін перебування під патронатом може бути подовжений, однак загалом не повинен бути більшим за 6 місяців.
Оплата послуг із здійснення патронату над дитиною.
Розмір грошового забезпечення на утримання дитини відповідного віку в патронаті складає два прожиткових мінімуми. Грошове ж забезпечення патронатного вихователя становить 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць.
Оскільки надання послуг з патронату над дитиною – це вид тимчасової зайнятості (здійснюється сплата єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за патронатного вихователя) і, відповідно, зараховується до стажу, цей шляхетний вчинок також може стати видом зайнятості для безробітних громадян нашої громади.
За детальною інформацією, а також якщо Ви маєте бажання стати патронатним вихователем звертайтеся до Центру соціальних служб Жашківської міської ради.
Адреса: м.Жашків вул. Соборна, 49
тел. 6-21-49
Чекаємо!

Допомога батькам та дітям з функціональними обмеженнями.

На практиці доводиться стикатися з безліччю життєвих ситуацій, в яких люди, що опинилися віч на віч з власною кризою, потребують підтримки, поради, консультації кваліфікованого спеціаліста з соціальної роботи.
Центр соціальних служб Жашківської міської ради завжди готовий надати допомогу. Виконуючи свій обов’язок, ми докладаємо значних зусиль до вирішення проблемних ситуацій, які порушують умови життєдіяльності наших клієнтів.

Соціальний супровід дитячих будинків сімейного типу

Відповідальна справа виховувати дітей, а особливо дітей, які вже зазнали в житті випробувань, і знайшли прихисток у прийомній родині. Повернути таких дітей до нормального життя можуть тільки мудрі та чуйні батьки.
03.02.2021 року в центрі обговорено питання з батьками - вихователями щодо підтримання родиних стосунків дітей- вихованці та їх успішністю у навчанні в ЗОШ.
Станом на 03. 02.2021 року функціонує 3 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 26 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та 2 прийомні сім»ї, в яких виховується 4 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Найголовніше для дитини це – батьківська увага, ніжність та любов. Можливо, саме ваша сім`я стане для дитини осередком любові і тепла, якого вона не знала від рідних батьків. Якщо у Вас є бажання допомогти дитині та надати їй сімейний затишок і батьківську турботу, за докладною інформацією звертайтесь до Центру соціальних служб Жашківської міської ради який знаходиться за адресою: м.Жашків, вул. Соборна, 49 тел. 6- 21 -49

02.02.2021 року провідним фахівцем із соціальної роботи Тарасюк Світланою обговорено питання щодо підтримання родиних стосунків дітей - вихованці та успішністю у навчанні в ЗОШ.

02.02.2021 року надавалися консультування директором центру соціальних служб Жашківської міської ради Коваль Іриною та начальником служби у справах дітей райдержадміністрації Сулимою Романом щодо поновлення батьківських прав та соціальної профілактики з неповнолітнім, який відбуває покарання не пов’язане з позбавленням волі.

Працівниками центру постійно надаються консультування опікунам/ піклувальникам щодо проблем дітей підліткового віку та шляхів їх вирішення.
Також інформування щодо постанови Кабінету Міністрів України від 15.11.2017 №877.

25.01.2021 року за зверненням надано консультування щодо зарахування дітей до закладу на цілодобове утримання в зв’язку із станом здоров’я.

Коли в сім’ї росте дитина з функціональними обмеженнями, не всім батькам вдається зберегти мир і спокій в будинку. Тому думка, що психологічна допомога потрібна тільки дитині — помилково. Допомога потрібна всій родині.
Особливе ставлення має бути і до батьків дитини. Їх постійно оточує безліч труднощів самого різного характеру: починаючи від психологічних проблем і закінчуючи фінансовими труднощами. На їхні плечі покладається велика відповідальність, яка виснажує як морально, так і фізично. Постійне нервове напруження, невирішені питання, величезна кількість обов’язків все це є причиною нервових розладів, які в свою чергу перетікають в почуття провини перед дитиною.
Так, до центру соціальних служб Жашківської міської ради постійно звертаються вищезазначені родини, яким надається кваліфікована допомога.
Традиційно надається гуманітарна допомога, а саме:одяг, посуд, взуття, дитячі іграшки.
Одним із пріоритетних напрямків роботи центру соціальних служб Жашківської міської ради є соціальна підтримка сім’ї.
Завдання якої полягає у вирішенні питань соціальної допомоги сім’ям, які опинилися у складних життєвих обставинах, вивчення труднощів їх життєдіяльності з метою надання їм соціальної допомоги для повноцінного виховання дітей.

22.01.2021 року провідним фахівцем із соціальної роботи Світланою Тарасюк проводилась робота щодо інформування осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15.11.2017 №877.

Запрошуємо сім"ї, які потребують одяг, взуття до Центру соціальних служб Жашківської міської ради.
м. Жашків
вул. Соборна , 49
тел. 6 -21 - 49
Центр соціальних служб Жашківської міської ради надає соціальні послуги тим, хто опинився у складних життєвих обставинах. Одним із напрямків роботи
центр соціальних служб - здійснення соціального супроводу сімей.
Директор Центру Ірина Коваль та провідний фахівець із соціальної роботи Світлана Тарасюк, допомагають вирішенню нагальних проблем у родинах, а саме: допомогою в оформленні документів та соціальних виплат, лікуванні дітей, забезпеченні одягом, продуктами харчування, засобами гігієни.

Найуразливіші верстви населення - категорії людей, які потребують посиленої уваги та повного забезпечення соціальними послугами.

Щодня працівники Центру соціальних служб Жашківської міської ради здійснюють кропітку та відповідальну роботу з надання соціальних послуг тим, хто їх найбільше потребує.
На практиці доводиться стикатися з безліччю життєвих ситуацій, в яких люди, що опинилися віч на віч з власною кризою, потребують консультації кваліфікованого спеціаліста з соціальної роботи та матеріальної підтримки.
19.01.2021 року директор Центру соціальних служб Жашківської міської ради Ірина Коваль проводила консультування.
Надано гуманітарну допомогу, а саме:одяг,взуття, дитячі іграшки.
19.01.2021 року за зверненням громадян директором Центру соціальних служб Жашківської міської ради Іриною Коваль, провідним фахівцем із соціальної роботи Світланою Тарасюк та начальником служби у справах дітей райдержадміністрації Романом Сулимою відвідано сім»ю.
Батьків попереджено про відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків та складено акт оцінки потреб сім»ї.
Просимо звертатися до Центру соціальних служб Жашківської міської ради, якщо у Вас виникли певні труднощі, запитання або ж потребуєте допомоги у вирішенні проблемної ситуації, або Ви бачите, що в якісь родині неналежним чином виконують батьківські обов’язки, порушують права дитини, кошти, які отримують батьки на дітей, використовують не за призначенням; проживають підлітки, які схильні до вчинення правопорушення.
м. Жашків вул. Соборна, 49 тел. 6-21-49

Соціальний супровід дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей

Відповідальна справа виховувати дітей. А особливо дітей, які вже зазнали в житті випробувань, і знайшли прихисток у прийомній родині. Повернути таких дітей до нормального життя можуть тільки мудрі та чуйні батьки.
Жашківський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді допомагає батькам – вихователям у адаптації дітей в новій сім’ї, створення у ній позитивного психологічного клімату, забезпечення оптимальних умов життя та захисту прав дитини, створення можливостей для її розвитку шляхом надання комплексу якісних соціальних послуг.
Нині під соціальним супроводженням районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді перебуває 2 прийомні сім’ї, деперебувають на вихованні 4 дітей, позбавлених батьківського піклування та 3 дитячий будинків сімейного типу, де перебувають на вихованні 29 дітей, позбавлених батьківського піклування.
19.01.2021 року провідним фахівцем із соціальної роботи Світланою
Тарасюк проводилася робота з прийомною сім’єю Круць.
19.01.2021 року відбулася нарада директора Центру соціальних служб Жашківської міської ради Іриною Коваль та начальником служби у справах дітей райдержадміністрації Романом Сулимою обговорювалися питання щодо захисту інтересів неповнолітніх та сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.
Також розглянуто питання щодо сприяння в купівлі житла 2 особам із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15.11.2017 №877.

Найуразливіші верстви населення - категорії людей, які потребують посиленої уваги та повного забезпечення соціальними послугами.

16.01.2021 року директором центру Іриною Коваль проводилось індивідуальне консультування по питаннях оформлення свідоцтва про народження дитини та допомоги при народженні дитини, реєстрація шлюбу.
Надано гуманітарну допомогу, саме: одяг, посуд, взуття, одяг для новонародженної дитини.
Колектив центру щиро вдячний Вікторук Т., Тернавській О., Косенюк О., Тарасюк О., Волицькій О. за благодійність. Хай Ваше добро повернется до Вас сторицею!!!

Соціальна робота з дружинами та матерями учасників АТО

Одним із головним напрямком роботи центру є проведення консультування по різноманітним питанням з дружинами та матерями учасників АТО.
За весь час спілкування спеціалісти центру стали друзями, які допомагають вирішувати проблеми родин учасників АТО.
Так стало вже традицією, що вони звертаються до центру соціальних служб Жашківської міської ради по різноманітним питанням, а саме: сприяння у працевлаштуванні, отримання гуманітарної допомоги, консультування, оздоровлення.

Здійснення соціальної роботи з особами із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

Основні питання, які вирішуються під час надання фахівцями центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді соціальних послуг особам з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування:
- оформлення документів;
- вирішення житлово-побутових проблем, у т.ч. поліпшення житлових умов та сприяння у поставленні на квартирний облік;
- налагодження (відновлення) соціальних зв'язків;
- отримання доступу до більш освітніх можливостей або соціальної активності;
- навчання навичкам безпечного способу життя щодо інфікування ВІЛ;
15.01.2021 року провідним фахівцем із соціальної роботи Світланою Тарасюк проводилась робота щодо інформування осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15.11.2017 №877.

Надання соціальних послуг тим, хто їх найбільше потребує.

Щодня працівники Центру здійснюють кропітку та відповідальну роботу з надання соціальних послуг тим, хто їх найбільше потребує.
На практиці доводиться стикатися з безліччю життєвих ситуацій, в яких люди, що опинилися віч на віч з власною кризою, потребують консультації кваліфікованого спеціаліста із соціальної роботи та матеріальної підтримки.
Постійно проводиться робота із сім"ями учасників АТО, багатодітними сім"ями, особами із числа дітей- сиріт та сім"ями в яких виховуються діти з фукціональними обмеженнями.
Запрошуємо сім"ї, які потребують одяг, взуття до Центру соціальних служб Жашківської міської ради.
м. Жашків
вул. Соборна , 49
тел. 6 -21 - 49

14.01.2021 року проведено робочу зустріч директором Центру соціальних служб Жашківської міської ради Іриною Коваль з заступником начальника відділу «Жашківського бюро правової допомоги» Аллою Лавренюк Уманського МЦ з надання БВПД. Розроблено план заходів на 2021 рік та підписано меморандум про співпрацю.

Одним із пріоритетних завдань держави є соціальний захист дітей, створення сприятливих умов для їхнього фізичного, інтелектуального та духовного розвитку, майбутньої повноцінної життєдіяльності.

Хто може бути патронатними вихователями?
Патронатний вихователь – це особа, яка за участі інших членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї. Помічник патронатного вихователя – його чоловік/дружина чи інший дорослий член його сім’ї.
Сім’я патронатного вихователя – сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі. Патронатними вихователями можуть бути громадяни України, які перебувають у зареєстрованому шлюбі, мають досвід виховання дітей у сім’ї (окрім осіб, зазначених у статті 212 Сімейного кодексу України).
Які документи треба, щоб стати патронатним вихователем?
Кандидати у патронатні вихователі подають до соціального закладу за місцем їх проживання, зокрема до Центру соціальних служб Жашківської міської ради такі документи: заяву кандидата у патронатні вихователі; заяву кандидата у помічники патронатного вихователя про готовність участі у наданні послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї; копії паспортів кандидатів у патронатні вихователі та помічники патронатних вихователів; довідку про склад сім’ї (форма №3); копію свідоцтва про шлюб; копію диплома про вищу освіту кандидата у патронатні вихователі (за наявності); довідки про стан здоров’я патронатного вихователя та членів сім’ї, які проживають разом із ним (відсутність хронічних захворювань, результати обстеження повнолітніх членів сім’ї наркологом, венерологом, психіатром); довідки про доходи повнолітніх членів сім’ї; довідки про наявність чи відсутність судимості кандидата в патронатні вихователі та членів сім’ї, які проживають разом із ним; документ, що підтверджує право власності на житло або користування житловим приміщенням; письмову згоду всіх повнолітніх членів сім’ї, які проживають разом із кандидатами у патронатні вихователі, на тимчасове влаштування дітей; згода дітей надається за умови досягнення ними віку, коли вони спроможні самостійно висловлювати свою думку.
Скільки дітей може бути одночасно влаштовано під патронат?
Одночасно під патронат (в одну патронатну сім’ю) влаштовуються виключно діти (не залежно від їхньої кількості), які є братами-сестрами або до влаштування під патронат проживали в одній родині. Це принципово, тільки так можна здійснювати індивідуальний догляд, який відповідає потребам дитини. Термін перебування дитини під патронатом має бути максимально використаний для подолання наслідків.
Скільки дитина може перебувати в патронатній сім’ї?
Відповідно до вимог статей 252-253 Сімейного кодексу України термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя встановлюється органом опіки та піклування і не може перевищувати трьох місяців.
У разі наявності обставин, що обґрунтовують необхідність і доцільність перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя понад зазначений термін, орган опіки та піклування може його продовжити.
Загальний термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати шість місяців.
На період перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя за нею зберігається право на аліменти, пенсію у зв’язку із втратою годувальника, інші соціальні виплати, які вона мала до влаштування в сім’ю патронатного вихователя.
Фінансування патронатних сімей
Фінансування сімей патронатних вихователів, що передбачає оплату послуг зі здійснення патронату над дитиною та виплату соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя, здійснюється за рахунок коштів державного бюджету у порядку та за умов, затверджених Кабінетом Міністрів України (на період до 31.12.2018 року), надалі – за рахунок коштів, що передбачаються у відповідних місцевих бюджетах.
На утримання кожної дитини, влаштованої у сім’ю патронатного вихователя, виплачується щомісячна соціальна допомога у розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку. У разі, коли дитині виплачується призначена в установленому порядку стипендія, розмір соціальної допомоги визначається як різниця між двома прожитковими мінімумами для дитини відповідного віку та розміром стипендії за попередній повний місяць на момент влаштування дитини у сім’ю патронатного вихователя.
По завершенні дії договору про патронат чи при припиненні діяльності сім’ї патронатного вихователя здійснюється перерахунок коштів у відповідності до віку та кількості дітей.
Оплата послуг зі здійснення патронату над дитиною здійснюється шляхом щомісячних виплат грошового забезпечення патронатним вихователям. Розмір оплати за послугу патронату над дітьми прирівняний до 5 прожиткових мінімумів для працездатної особи. У разі перебування у сім’ї патронатного вихователя дітей віком до 1 року, дітей-інвалідів та одночасно двох і більше дітей розмір грошового забезпечення збільшується на 10 відсотків за кожну дитину та категорію, проте сумарно не більше ніж на 50 відсотків. Нарахування та сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування патронатних вихователів із сум їх грошового забезпечення здійснюються у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Де дізнатися деталі?
За додатковою інформацією про сімейний патронат, роль та функції батьків у патронаті звертайтеся до Центру соціальних служб Жашківської міської ради за адресою: м. Жашків вул. Соборна, 49 тел. 6-21-49
Директором Центру соціальних служб Жашківської міської ради Іриною Коваль, спільно з старостою Надією Гливенко та депутатом Жашківської міської ради Аллою Завертаною здійснено виїзд за зверненням м. Жашків та с. Тихий Хутір.
Членам сімей надано комплекс соціальних послуг консультаційного, психологічного та інформаційного характеру, щодо вживання алкоголю, тютюнопаління та належного виконання батьківських обов’язків.
Іриною Коваль проведено оцінки потреб сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах та надано гуманітарну.
Якщо у Вас виникли певні труднощі, запитання або ж потребуєте допомоги у вирішенні проблемної ситуації, або Ви бачите, що в якісь родині неналежним чином виконують батьківські обов’язки, порушують права дитини, кошти, які отримують батьки на дітей, використовують не за призначенням; проживають підлітки, які схильні до вчинення правопорушення, просимо повідомляти Центр соціальних служб Жашківської міської ради за тел.6-21-49
м.Жашків вул. Соборна, 49

 

 

 

 

Телефон: (047-47) 6-21-49

Адреса: м. Жашків, вул. Соборна, 49