Діяльність центру за перше півріччя 2013 року

Заходи з нагоди святкування Дня молоді

Щорічно в останню неділю червня вся Україна відзначає День молоді – свято всіх, хто відчуває себе молодим не лише за віком, а й душею. Воно особливе та унікальне, бо саме такою є молодість. Це неповторна та відповідальна пора, коли людина вступає у самостійне життя, ухвалює свої перші власні рішення. Це та пора, коли маленька перемога стає запорукою життєвого успіху.

   Молодь завжди була, є, і буде тим рушієм історії, який не хоче миритися з сумними реаліями сьогодення, а прагне долати нові вершини, діяти, утверджуватися, відкривати світ і змінювати його на краще. Одним з пріоритетних напрямків в діяльності Жашківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є підтримка молодого покоління. Наше завдання – допомогти молодим знайти себе, бути впевненими у власних силах, проявити ініціативу й реалізувати свої таланти.

До Дня молоді 27 червня 2013 року в приміщенні районного будинку культури пройшла виставка робіт декоративно-прикладного мистецтва «Талановита молодь Жашківщини». Було представлено близько 150 експонатів, серед яких роботи різних технік, жанрів, матеріалів та форм. Переглядаючи вироби молодих людей на виставці, можна було ще раз переконатися, що Жашківщина багата на таланти.

Не залишились поза увагою і молоді сім’ї, що перебувають у складних життєвих обставинах. Сім’я – це основа основ і для кожної людини , і для кожної держави. Проте часто через необізнаність у сфері родинно-шлюбних взаємин у молодих людей ще до прийняття шлюбу та в процесі подружнього життя виникає чимало неприємностей, які призводять до небажаних наслідків. Щоб допомогти розібратись у проблемах родинно-шлюбного життя та з нагоди святкування Дня молоді фахівцями із соціальної роботи із 24 по 27 червня 2013 року проводилася робота із молодими сім'ями, що перебувають під соціальним супроводом. У ході бесід, консультацій  подружжя отримали корисну інформацію стосовно питань планування сім’ї, вдосконалення взаємостосунків, профілактики дисгармонії сімейних відносин, подружніх конфліктів, формування здорового способу життя,організації сімейного господарювання та побуту, юридично-правових аспектів шлюбу. Також молоді сім’ї отримали цікаві та корисні пам’ятки-буклети «Молода сім’я – майбутнє нашої крани», «Азбука сімейного життя», «Хай до хати приліта лелека», «Подумай про майбутнє…», «Ми за відповідальне батьківство!», «10 кроків, щоб стати кращими батьками».

З метою профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі та пропаганди здорового способу життя Жашківським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 26 червня 2013 року проведено вуличні акції «Молодь проти наркотиків!» та «Цінуй своє життя! Пройди тест на ВІЛ/СНІД». Головна мета - привернення уваги до проблем ВІЛ/СНІДу та наркоманії. Фахівці із соціальної роботи розповсюджували інформаційні буклети та закликали молодь до ведення здорового способу життя. З метою вивчення відношення молоді до вживання наркотичних речовин, рівня обізнаності  про наслідки їх впливу, мотиви вживання проведено соціальне анкетування «Ваша думка про шкідливі звички».

Відсутність батьківського тепла, маминої колискової на ніч, іграшок та подарунків на свята від рідних – усе це є життя дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Ці діти живуть в інтернатах, мають одяг та їжу, влітку вони відпочивають в оздоровчих таборах, але єдине – їх ніхто не чекає, і нікому пожалітись про забите коліно чи успіх у спортивних змаганнях. Кожна дитина має право на виховання в сімейному оточенні незалежно від того, чи може її біологічна родина забезпечити нормальні умови життя та виховання, чи батьки неналежним чином виконують свої обов’язки. Саме тому наша держава підтримує створення сімейних форм виховання дітей-сиріт, а саме усиновлення, опіка та піклування, створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.

Якщо Ви небайдужі до долі цих дітей і у Вас є можливість і бажання взяти на виховання хоча б одну дитину, – зробіть це! Подаруйте щастя на цій землі хоча б одній маленькій людині, яка чекає на Вас!

Дорогі батьки! Зважтеся на цей крок! Прийміть дитину у родину!

За детальнішою інформацією звертайтесь до Жашківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Соціальне анкетування "Ваша думка про шкідливі звички"

З метою вивчення відношення молоді до вживання наркотичних речовин, рівня обізнаності  про наслідки їх впливу, мотиви вживання Жашківським районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проведено соціальне анкетування «Ваша думка про шкідливі звички». Всього взяло участь у анонімному дослідженні 95 осіб (49% - юнаків, 46% - дівчат). Найбільш шкідливими для здоров’я  вважають наркотики 68,1 % респондентів, алкоголь – 13,6%, тютюн – 11,3%. На питання «Як часто Ви вживаєте алкоголь?»  58,6 % відповіли, що декілька разів на місяць, 36.3% - щотижня, 20% - не вживають спиртного взагалі. Щодо причин вживання наркотичних речовин, то 48, 2% вважають для того щоб розслабитися, 47% - щоб зняти стрес. До споживачів наркотиків 41% респондентів відносяться із осудом, 27,7% - з ненавистю, 20,4% - байдуже. Порадувало те, що на запитання «Чи погоджуєтесь Ви із тим, що наркотики, алкоголь та тютюн негативно впливають на організм?»  97% опитаних молодих людей відповіли, що погоджуються.

Профілактично-просвітницька робота у пришкільних таборах

Літо у всіх асоціюється з теплом, добрим настроєм і, безперечно, літнім відпочинком. Саме в цей період більшість школярів перебуває в пришкільних оздоровчих таборах. Але, як відомо, відпочинок повинен бути не лише приємним, але й корисним.

Тому профілактично-просвітницька робота, яку веде Жашківський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в навчальних закладах району під час навчального року продовжується  у пришкільних таборах. Вона включає різноманітні заняття соціально-профілактичного змісту, які не перевантажені негативною інформацією та спонукають дітей до вибору на користь здорового способу життя та відмови від шкідливих звичок. Адже влітку, коли діти не обтяжені навчанням, саме час звернути увагу на власне здоров’я.

Бажаємо вам, любі діти, щоб кожен день у літніх канікул був яскравим та незабутнім, щоб на ваших обличчях завжди сяяла посмішка. Приємного літнього відпочинку!

Гра "Калейдоскоп пригод" для дітей пришкільного табору спеціалізованої школи №1

Гра по станціях "Подорож веселунчиків" у пришкільному таборі "Сонечко" (с. Зелений Ріг)

Гра по станціях "Калейдоскоп пригод" у пришкільному таборі "Живчик" ЗОШ №5 м. Жашків

Гра по станціях "Калейдоскоп пригод" у пришкільному таборі "Барвінок" ЗОШ №3 м. Жашків

Робота у пришкільному таборі "Дзвіночок" ЗОШ І-ІІІ ст. с. Скибин

"Молодь за здоровий спосіб життя" - просвітницько-профілактична робота серед учнівської молоді

Багато людей нерозумно і довго випробовують стійкість свого організму, коли зловживають, наприклад, алкоголем, палять або вживають наркотики. Інколи дуже швидко, а інколи лише через тривалий час виявляються наслідки такого життя, спрацьовують зворотні зв’язки: людина починає хворіти на важкі, часом невиліковні хвороби. Тоді люди звільняються від своїх шкідливих звичок, проте буває запізно.

22 травня 2013 року в Жашківській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. № 4 фахівцями із соціальної роботи була проведена лекція  для учнів 7- 8 класів на тему: «Молодь за здоровий спосіб життя» та « Шкідливий вплив алкоголю та тютюну на організм людини».

Учням було  роз’яснено, що спосіб життя найсуттєвіше впливає на здоров’я людини. Змінити його відповідно до принципів здорового способу життя складно, але можливо, бо це залежить від самої людини.

Адже, як сказав Гіппократ: «Гімнастика, фізичні вправи, ходьба повинні міцно ввійти в повсякденний побут кожного, хто хоче зберегти працездатність, здоров’я, повноцінне і радісне життя».

Вулична акція "Міняй цигарку на цукерку!" до Дня боротьби з тютюнопалінням

   Шкідливість цигарок давно доведена, і самі курці розуміють що звичка їхня дуже шкідлива, але розводять руками – палимо, а чому не знаємо. 

Саме для того, щоб привернути увагу громадськості до проблеми тютюнової залежності і з метою пропаганди здорового способу життя, Жашківським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 31 травня 2013 року була проведена вулична акція «Міняй цигарку на цукерку!». У цей день працівники центру пропонували всім бажаючим поміняти сигарету на улюблені з дитинства ласощі. І ось сюрприз – майже всі, кому пропонували такий обмін, з погоджувалися розлучитися з цигаркою. Також розповсюджувались буклети «Мамо, не пали!», що закликали відмовитися від шкідливої звички представниць прекрасної статі.

Така акція у нашому місті проводилася вперше. Але ми сподіваємося, що вона принесе свої плоди, - змусить громадян в черговий раз замислитися про шкоду куріння, а курці зрозуміють, що в світі багато інших приємних речей, якими легко можна замінити сигарету. Адже тільки здоровий спосіб життя, без шкідливих звичок може зробити людей сильними і красивими, а головне здоровими!

  Наслідки тютюнопаління пов’язані з арсеналом небезпечних захворювань. Зокрема ця шкідлива звичка є причиною серцевих нападів, інсультів, хронічних бронхітів, емфізем, різних видів онкозахворювань, особливо раку легень. Адже 11 з 12 хворих, які помирають від раку легень, були курцями. Серед людей віком від 30–40 років, які полюбляють цигарки, інфаркти трапляються в 5 разів частіше, ніж серед тих, хто цієї шкідливої звички не має. Жінки, які палять, у 10 разів частіше залишаються безплідними, у чоловіків розвивається імпотенція. Курці страждають від кашлю, задишки, дефектів шкіри. Дим цигарок містить смоли, до складу яких входить понад 4 тис. хімічних речовин. Відомо, що 43 з них викликають онкозахворювання. Серед них: ціанід, бензол, метиловий спирт, ацетилен (його використовують для зварювання металу) та ін. Головним елементом цигаркового диму є нікотин – речовина, яка викликає у людини сильну наркотичну залежність. Саме тому подолати цю шкідливу звичку важко навіть тим, хто дуже сильно цього хоче. Нікотин викликає в людини дуже сильну наркотичну залежність. На відміну від героїну чи кокаїну, нікотин не викликає у людини яскраво вираженого стану оп’яніння, тому його силу часто недооцінюють. Однак легкий стан ейфорії від куріння викликає потяг до нього і людині хочеться відчути цей стан знову і знову. Нікотин дійсно впливає на настрій, заспокоює. Але відчуття напруженості, яке знімають цигаркою, частково виникає саме в результаті потягу до нікотину. Кинути палити важко ще й тому, що це – поведінкова звичка, яка укорінилася в повсякденному житті.

Святкування Дня захисту дітей

Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято радості та одвічної надії. Адже саме в дітях ми бачимо здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.

Діти — це цвіт Землі, майбутнє нашої країни і кожного з нас, найдорожчий наш скарб, безмежна радість і щастя. Приходять діти у світ зовсім маленькими і безпомічними, а ми, дорослі, повинні їх виростити, огорнути затишком і теплом, щирою ніжністю, батьківською турботою і великою та святою материнською любов’ю.

Ми маємо захистити дітей від життєвих незгод, страждань, створити всі умови, щоб виросли діти добрими, світлими, щирими і сердечними. Саме такими ми хочемо бачити своїх дітей.  А особливо всіх тих, у кого воно не дуже схоже на добру казку. Допоможімо їм відчути радість спілкування, тепло сердець і світло наших душ. Адже від кожного з нас залежить доля дітей сьогодні, а від сьогоднішніх дітей — наша з вами завтрашня доля.

То ж ми закликаємо всіх зігрівати дітей теплом і любов’ю, ласкою і добрим словом, ніжністю і турботою, щоб вони відчували свою важливість і необхідність у цьому світі. Зробімо все від нас залежне, використаймо будь-яку можливість, щоб допомогти кожній дитині.

Жашківський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з нагоди святкування Дня захисту дітей організував і провів наступні заходи:

Конкурс та виставка дитячих малюнків на тему: «Яскравими барвами я намалюю світ!»

Виставка дитячих робіт «Талановиті діти Жашківщини»

Оформлення і демонстрація композиції в техніці аплікації відбитками долонь «Діти – квіти життя!»

Акція «Міняю кульку на віршик»

Переможці конкурсу дитячих малюнків "Яскравими барвами я намалюю світ"

І місце - Безносюк Анастасія (с. Сорокотяга)

ІІ місце - Безпечна Софія (с. Конельські Хутори)

ІІІ місце - Сапсай Валерій (с. Бузівка)

Привітання від директора Жашківського РЦСССДМ зі святом Останнього дзвоника

Директор Жашківського РЦСССДМ вітає учнів Житницької ЗОШ зі святом Останнього дзвоника
Директор Жашківського РЦСССДМ вітає учнів Житницької ЗОШ зі святом Останнього дзвоника

Сьогоднішнє свято – особливе. Адже останній дзвінок сповіщає про те, що навчальний рік успішно завершився, що ви, дорогі діти, піднялися ще на одну, вищу, сходинку в своєму житті.

 Останній дзвінок нагадує, що розпочалася чудова пора для дітей – літні канікули. Пора відпочинку, мандрівок, зустрічей з цікавими людьми, природою.

 Тож щиро вітаю вас зі святом. Бажаємо, щоб 1 вересня ви прийшли до школи дужими, життєрадісними, готовими до нових звершень. Доброго, змістовного вам відпочинку, діти, цікавих пригод, сонця і радості.

 Для випускників цей шкільний дзвоник справді останній. Щиро бажаємо випускникам загальноосвітніх навчальних закладів краю знайти свою життєву стежину, а головне - стати гідними громадянами нашої держави. Адже саме від ваших ідей, творчості думки, працьовитості залежить майбутнє України, рідного краю. Щасливої життєвої долі вам та вагомих успіхів!

 Також хочемо висловити глибоку вдячність педагогам і батькам! Ви вклали у своїх вихованців і душу, і серце, і знання! Своєю любов'ю та невтомною працею допомагали пізнавати світ, прищеплювали найвищі моральні цінності.

 Щастя всім, добра, міцного здоров’я та успіхів!

Чергове засідання Дорадчого органу

23 травня 2013 року в актовому залі райдержадміністрації  відбулося чергове засідання Дорадчого органу взаємодії суб’єктів соціальної роботи із сім’ями, які опинились в складних життєвих обставинах за участю представників державних установ та організацій, для здійснення координаційної роботи щодо забезпечення соціальним супроводом сімей та осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах.

В ході засідання розглянуто справи 12 сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Заслухано звіт фахівця із соціальної роботи про пророблену роботу із однією із сімей за 3 місяці соціального супроводу. Колегіально прийнято рішення про зняття з соціального супроводу 6 сімей, які подолали складні життєві обставини, продовжено соціальний супровід 1 сім’ї, 2 сім’ї взято під супровід. Розгляд справ по двох сім’ях перенесено на 30 травня 2013 року, в зв’язку із потребою залучення представників даних сімей та голови одного села.

Основними проблемами сімей, які перебувають під соціальним супроводом є незадовільні санітарно-гігієнічні умови проживання, невиконання батьками своїх обов’язків, бездоглядність, небажання вести домашнє господарство, відсутність житла чи необхідних документів. Також непокоїть той факт, що у кризових сім’ях різко зростає народжуваність дітей, що спричинило наявність різних видів соціальних допомог. Часто сім’ї, маючи соціальні допомоги, не уміють ними розпоряджатися, або як показує практика, витрачають на спиртне, дорогі мобільні телефони, телевізори і тому подібне.

Взаємодія з іншими організаціями та підприємствами, а також надійне партнерство з громадськими організаціями є запорукою найбільш результативного вирішення проблем, пов’язаних із наданням соціальних послуг для сім'ї, дітей та молоді. Тільки спільними зусиллями можливо здійснити ефективні заходи  по удосконаленню системи надання соціальних послуг.

Місячник "Відчиніть двері свого серця! Прийміть дитину в родину"

Ось і прийшов на нашу землю травень, оспіваний у піснях, гаптований солов’їним співом і приніс нам давні шановані свята. Це День матері і Міжнародний День сім’ї. Символічно, що ці свята відзначають саме навесні, коли все в природі проростає, розквітає. І земля – матінка плекає кожен росточок, кожну пелюсточку, як і сім’я, родина плекає своїх дітей, щоб набирались вони сили, могутності, мужності.

Все найкраще, що є на землі, починається з сім’ї. Без неї, як без природи, людство обійтися не може. «З родини йде життя людини», - говорить народна мудрість. Тут робить свої найперші кроки, звідси вона виходить у широкий світ. У сім’ї вона навчається любові і добра.

На жаль, не всім даровано таке щастя. Відсутність батьківського тепла, маминої колискової на ніч, іграшок та подарунків на свята від рідних – усе це є життя дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Ці діти живуть в інтернатах, мають одяг та їжу, влітку вони відпочивають в оздоровчих таборах, але єдине – їх ніхто не чекає, і нікому пожалітись про забите коліно чи успіх у спортивних змаганнях. Кожна дитина має право на виховання в сімейному оточенні незалежно від того, чи може її біологічна родина забезпечити нормальні умови життя та виховання, чи батьки неналежним чином виконують свої обов’язки. Саме тому наша держава підтримує створення сімейних форм виховання дітей-сиріт, а саме усиновлення, опіка та піклування, створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.

Жашківським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з нагоди Дня сім’ї та з метою пошуку кандидатів у прийомні батьки та батьки – вихователі із15 квітня по 15 травня 2013 року провів місячник «Відчиніть двері свого серця! Прийміть дитину в родину». Фахівці із соціальної роботи розповсюджували інформаційні листівки, проводили бесіди та роз’яснювальну роботу серед населення.

На сьогоднішній день в районі функціонує 4 дитячих будинки сімейного типу, де знайшли родинне тепло 25 дітей та 2 прийомні сім’ї із 3 дітками. Усі сім'ї перебувають під соціальним супроводом Жашківського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

Підсумки конкурсу малюнків «Як сонечко рідна матінка моя»

     Найдорожчу для нас людину вшановуємо в травні, коли цвітуть сади, розцвітають яскраві квіти, дзвенить пташиний спів, теплий весняний вітер приносить для нас свято Матері. Мати, мама, матуся - скільки спогадів і тепла таїть це магічне слово. Воно про найближчу, найдобрішу, найкрасивішу і наймилішу людину у світі. Її очі супроводжують дітей у далеких життєвих мандрах, материнська ласка гріє нас все життя аж до старості. 

Так Жашківським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з 22 квітня по 8 травня 2013 року було проведено конкурс малюнків «Як сонечко рідна матінка моя». У такий спосіб маленькі жашківчани мали змогу показати свої найщиріші почуття до самих ніжних, турботливих та найрідніших матусь.

За результатами конкурсу автори трьох найкращих робіт відзначені грамотами та подарунками. «Я впевнена, що не має майбутнього у того суспільства, яке не шанує рідну матусю. Тому ми хотіли привернути увагу дітей до цього прекрасного дня - Дня матері» – розповіла Коваль Ірина Станіславівна директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Працівники центру щиро дякують всім учасникам конкурсу!

І місце - Широков Юрій (с. Житники)

ІІ місце - Вечірко Валерія (с. Конельські Хутори)

ІІІ місце - Жмуд Вікторія (с. Хижня)

Крок за кроком до здоров'я

Здоров'я — найголовніше багатство людини, адже лише здорова людина може почуватися веселою, щасливою, повною сил та енергії. Тому фахівцями із соціальної роботи Жашківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді систематично проводяться заходи в навчальних закладах міста та сіл району.

Метою їх є сприяння набуттю учасниками комплексу знань та формуванню у них навичок відповідальної поведінки щодо власного здоров’я, зокрема, прийняттю виважених рішень, усвідомленню наслідків ризикованої поведінки, виробленню власного ставлення до широкого кола питань, пов’язаних зі здоровим способом життя.   

Підсумки VIII Всеукраїнської акції "Серце до серця" в Жашківському районі

VIII Всеукраїнська благодійна акція "Серце до серця" пройшла у Жашківському районі з 7 по 28 квітня 2013 року. Цьогорічна акція під назвою "Почуй світ!" присвячена збору коштів для закупівлі медичного обладнання дітям з вадами слуху. Кожному, хто вкидав гроші до скриньки, дарувалося яскраве сердечко – символ акції.

Спільними зусиллями вдалося зібрати - 3 068, 77 грн. Найбільше коштів було зібрано фахівцями із соціальної роботи Андрейко М.А. – 1 068 грн. і Починоком А.І. – 510 грн.

Сума зібраних коштів ще раз доводить, що разом ми можемо творити власне майбутнє і робити його кращим для інших!

Щиро дякуємо усім небайдужим та відкритим серцям, що поділились своєю копійкою заради здорового та щасливого майбутнього дітей!

VIII акція Всеукраїнського благодійного фонду "Серце до серця"

   VIII Всеукраїнська благодійна акція «Серце до серця» пройде у Жашківському районі  з 7 по 28 квітня 2013 року. Цьогорічна акція під назвою "Почуй світ" присвячена збору коштів для закупівлі медичного обладнання дітям з вадами слуху. Усім, хто долучатиметься до акції даруватимуть наклейки-символ акції – червоні сердечка.

 

Слух – одне з найбільш вагомих надбань розвитку фізіології людини. Зниження слухової функції, не кажучи про її втрату, значно погіршує якість життя, порушуючи становище людини в суспільстві, обмежує її у виборі фаху, а нерідко призводить до виключення із соціуму. Ці захворювання на сьогодні є однією із найсерйозніших медичних та соціальних проблем. Тим більше, що існує негативна тенденція зростання захворюваності населення цими хворобами. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), в економічно розвинутих країнах світу, в тому числі США і країнах Західної Європи – 7-9% населення страждає зниженням слуху, в тому числі глухотою – новонароджені діти – від 0,1 до 0,4% та дорослі – біля 1%, до 2020 року кількість людей з порушенням слуху, за тими ж даними ВООЗ, збільшиться на 30%.

Особливо негативний вплив зниження чи втрата слуху проявляється в дитячому віці, що викликає затримку інтелектуального, психічного та фізичного розвитку дитини. Відомо, що в перші роки життя дитини слух є основою розвитку мови, пізнавальних та соціально-емоційних навичок. Це обумовлює виняткову важливість виявлення порушень слуху як можна у більш ранні строки і проведення подальшої реабілітації за допомогою слухового апарату чи кохлеарної імплантації (пересадки штучного вуха) у випадку глухоти. Якщо не зробити це до 3-5 років, то після 5-7 років навчання мові стає практично неможливим внаслідок різкого обмеження утворення нових слухо-мовно-моторних зв’язків.

 Якщо ж людина раптово втрачає слух в дорослому віці, реабілітація в перші місяці повертає її до повноцінного життя.

 Наявна на сьогоднішній день апаратура для реєстрації отоакустичної емісії (ОАЕ) або  слухової реакції стовбура головного мозку (ABR) дозволяє провести дослідження слуху у немовлят вже через 3 години після народження. Позитивна відповідь при реєстрації ОАЕ свідчить про наявність у немовляти соціального слуху.

Проведення ехоскринінгу  новонароджених з подальшим відповідним обстеженням глухих та слабочуючих дітей і забезпечення після слухопротезування або кохлеарної імплантації адекватної ранньої (з 3-6-місячного віку) реабілітації дозволить в переважній більшості випадків досягти позитивних наслідків, а саме: ці діти зможуть навчатись в загальноосвітній школі, вищому навчальному закладі і матимуть можливість в повній мірі інтегруватися в суспільство. Слід відзначити, що ехоскринінг новонароджених запроваджений в країнах Євросоюзу, США та Канади, де проводиться дослідження всіх новонароджених.

 В Україні налічується близько 300 тис. дітей і більше 1 млн. дорослих з порушенням слуху (які потребують слухопротезування), в тому числі з глухотою – біля 11 тис. дітей та 100 тис. дорослих.

Для своєчасного виявлення втрати слуху необхідно забезпечити апаратами для ехоскринінгу всі пологові будинки та відділення, а ЛОР-відділення потребують імпедансоментрів, аудіометрів та апаратури для об’єкривної аудіометрії. Дітей з порушенням слуху слід своєчасно забезпечити слуховими апаратами, а при глухоті – кохлеарними імплантами.

 

Фахівцями із соціальної роботи Жашківського  РЦСССДМ проведення лекції та   відео лекторію в  Жашківській ЗОШ №4  7-8 класів.

Тема: «Молодь за здоровий спосіб життя»,« Шкідливий вплив алкоголю та тютюну на організм людини».

Мета: популяризація здорового способу життя, профілактика негативних явищ тютюнопаління та вживання алкоголю.

Проведення тренінгу із вихованцями дитячого будинку сімейного типу

В рамках соціальної роботи з вихованцями дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей Жашківський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з квітня 2013 року розпочав цикл тренінгів «Життєві навички».

Тренінги розроблені з урахуванням вікових особливостей та актуальних проблем даної категорії дітей. Протягом занять учасники мають змогу отримати теоретичні та практичні навички позитивного спілкування, виходу з конфліктних ситуацій, ведення здорового способу життя, прийняття відповідальних рішень, формування життєвих цілей, організації змістовного дозвілля.

9 квітня 2013 року було проведено тренінгове заняття із вихованцями дитячого будинку сімейного типу сім’ї Хрущових на тему «Самопізнання – перший крок до успіху»,  мета саморозкриття та самопізнання учасників, удосконалення вміння самореалізації, підвищення самооцінки.

Дорадчий орган

Для здійснення координації між суб’єктами соціальної роботи та комплексного вирішення питань сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах діє Дорадчий орган. До його складу входять: начальник відділу у справах сім'ї, молоді та спорту райдержадміністрації; директор районного центру  соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; начальник служби в справах дітей райдержадміністрації; головний спеціаліст відділу у справах молоді та спорту райдержадміністрації; фахівці із соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; начальник відділу освіти райдержадміністрації; психолог відділу освіти райдержадміністрації; районний педіатр; старший оперуповноважений групи кримінальної міліції в справах дітей; начальник сектору дільничних інспекторів міліції РВ УМВС України в Черкаській області; інспектор Жашківського районного підрозділу кримінально-виконавчої інспекції.

На засіданнях розглядається інформація про сім’ї  (особи), які опинилися в складних життєвих обставинах; координується діяльності органів виконавчої влади, районних управлінь та відділів, установ; забезпечується взаємодія з відповідними громадськими організаціями; розробляється план спільних дій щодо попередження виникнення нових сімей у складних життєвих обставин;  залучення сім’ї до розуміння реальних причин та пошуку шляхів вирішення складних життєвих обставин та спонукання її членів до самостійного розв’язання життєвих проблем.

Так, за перші 4 місяці 2013 року на Дорадчому органі було розглянуто 66 сімей з яких 25 сімей взято під соціальний супровід та 15 сімей знято з позитивним результатом.

У Жашківському  районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді станом на 19.04.2013 рік перебуває 77 сімей , які перебувають у складних життєвих обставинах.

Розвиток творчих здібностей дітей – вихованців дитячого будинку сімейного типу

Право дитини на сім’ю прописане всіма законами. І це не лише законодавча норма, а й закон природи. Тільки в сім’ї  дитина пізнає  любов, почуває себе щасливою, вчиться будувати власну сім’ю, адже батьки не тільки дають їй життя, а й відповідають за догляд та виховання, передають досвід поколінь, прищеплюють моральні цінності та духовність, задовольняють щоденні потреби. Діти повинні зростати в сім’ях  рідних батьків, але, коли це неможливо, альтернативою біологічній родині може слугувати інша сім’я.

В роботі з прийомними сім’ями та дитячими будинками сімейного типу спеціалісти Жашківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді застосовують інноваційні технології та розробки. Нововведенням у цьому році є арт-терапія - вид психотерапії та психологічної корекції, заснований на мистецтві і творчості.

       5 квітня 2013 року було проведено перше заняття арт - терапії у дитячому будинку сімейного типу сім’ї Паляруш. Його метою було вираження почуттів, розкриття творчого потенціалу учасників, організація змістовного дозвілля, формування позитивного світогляду.

Профілактична робота із дітьми засудженими до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі

Жашківським районним  центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді систематично здійснюється профілактична робота з умовно засудженими неповнолітніми.  Дітям та сім’ям, у яких вони виховуються надаються індивідуальні послуги різних видів,  проводяться заходи спрямовані на формування та закріплення здорового способу життя, профілактика негативних явищ, соціально небезпечних хвороб,  зміцнення родинних відносин, підвищення рівня правосвідомості.

04       квітня 2013 року працівниками центру соціальних служб для сім’ї, дітей  та молоді проведено із дітьми засудженими до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі:

-       тренінг на тему «Я і світ навколо», мета якого саморозкриття і самопізнання учасників, розвинути комунікативні вміння, допомогти учасникам удосконалити вміння самореалізації, підвищити самооцінку;

-       відео лекторій  «ВІЛ/СНІД – знати, уникнути, не захворіти», його мета актуалізувати і поповнити базові знання про ВІЛ/СНІД, усвідомлення зв’язку між способом життя і ризиком інфікуватися;

-       тестування  «Твій спосіб життя» мета якого розвивати вміння уважно ставитися до свого здоров’я.

Вулична акція «Що необхідно знати аби убезпечити себе від туберкульозу?»

Жашківським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді постійно ведеться  цілеспрямована інформаційно-просвітницька робота серед населення щодо профілактики соціально-небезпечних хвороб.

 Так, 25 березня 2013 року спеціалістами Жашківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, була проведена  в центрі міста вулична акція «Що необхідно знати аби убезпечити себе від туберкульозу?» , присвячена до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом.

    Головною метою проведення даної акції є привернення уваги громадськості до проблем поширення захворювання на туберкульоз та інформування населення щодо шляхів поширення збудника хвороби, джерелами інфекції, проявами захворювання. Фахівці із соціальної роботи роздавали інформаційні буклети пересічним перехожим та акцентували в своїх діалогах необхідність ведення здорового способу життя з метою попередження захворюваності на туберкульоз.

Співпраця центру з кримінально-виконавчою інспекцією

Одним із важливих аспектів діяльності Жашківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є взаємодія із кримінально-виконавчою інспекцією. Співпраця центру соціальних служб і кримінально-виконавчої інспекції спрямована передусім на вирішення питання зменшення ризику випадків скоєння неповнолітніми засудженими та особами молодіжного віку  повторних злочинів, аби вони не опинилися за гратами.

Однією з мір виконання покарання злочинів є альтернативні види кари, під час яких контроль за особами ведеться кримінально-виконавчою інспекцією. Жашківський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді тісно співпрацює з даною установою, керуючись у своїй діяльності Порядком взаємодії кримінально-виконавчої інспекції і центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді щодо забезпечення соціального супроводу та контролю за поведінкою дітей та молоді, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, звільнені від відбування покарання з випробуванням або умовно-достроково.

Працюючи з даною категорією населення, працівники РЦСССДМ надають соціальні послуги, здійснюють заходи, спрямовані на формування та закріплення здорового способу життя, профілактику шкідливих звичок, соціально-небезпечних хвороб, у т.ч. ВІЛ/СНІДу, розповсюджують інформаційно-довідкові та соціально-рекламні матеріали. Слід зазначити, що молодь та неповнолітні, які знаходяться на обліку в КВІ, дуже рідко самостійно звертаються в центр соціальних служб для отримання допомоги чи поради, не зважаючи на те, що кожен має можливість отримати соціальну допомогу безкоштовно.

Позитивний результат у ресоціалізації неповнолітніх та молоді, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, був би неможливий без чітко налагодженого механізму співпраці КВІ та РЦСССДМ.

Акція «Кохання має бути захищеним!»

Жашківським районним  центром соціальних  служб для сім’ї, дітей та молоді у день Святого Валентина  була проведена  в Професійно-технічному училищі №38  акція «Кохання має бути захищеним!».  

Мета проведеної акції – актуалізувати і поповнити базові знання про ВІЛ/СНІД та ІПСШ, усвідомлення зв’язку між способом життя і ризиком інфікуватись, розвивати вміння уважно ставитись  до свого здоров’я.

У день Святого Валентина невипадково увага фахівців  центру  приділялась, саме молодому поколінню, для того щоб мати щасливе сімейне майбутнє, молодь вже зараз повинна бути обізнана щодо збереження репродуктивного здоров’я, відповідального ставлення до вибору сексуального партнера, методів захисту від небажаної вагітності та інфекцій, які передаються статевим шляхом.

 

 

В рамках вище зазначеної акції для учнів було проведено тренінг та відео лекторій щодо репродуктивного здоров’я, формування гармонійних відносин між чоловіком та жінкою, відповідального ставлення до статевих відносин, профілактики ВІЛ/СНІДу та ІПСШ.

    Усі бажаючи змогли отримати індивідуальні консультації у спеціалістів центру та отримати засоби контрацепції (презервативи), буклети та рекламно-просвітницьку літературу.

Проведення бесід із учнями 5, 6, 8 класів Скибинської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Тема: Кожна людина має право на життя і здоров'я

Проведення відеолекторія серед учнівської молоді у ЗОШ І-ІІІ ст. с. Острожани

Теми: «Ми за здоровий спосіб життя», «Туберкульоз – соціально-небезпечна хвороба», «ВІЛ/СНІД – міфи і реальність»

Мета: популяризація здорового способу життя, інформаційно-просвітницька робота щодо соціально-небезпечних хвороб,  профілактика негативних явищ серед учнівської молоді.

   Проведення заняття із учнівською молоддю у ЗОШ І-ІІІ ст. с. Бузівка

Тема: «Вся правда про шкідливі звички»

Мета: популяризація здорового способу життя, профілактика шкідливих звичок.

Фахівцями із соціальної роботи Жашківського  РЦСССДМ проведення тренінгу в Зеленорізькій ЗОШ І-ІІ ст. 7 клас.

Тема: «Дозвілля для здоров’я»

Мета: популяризація здорового способу життя, профілактика негативних явищ серед учнівської молоді, організація змістовного дозвілля.

Фахівцем із соціальної роботи Жашківського  РЦСССДМ проведення відео лекції у Сабадаській ЗОШ І-ІІ ст. 9 клас.

Тема: «Зупинимо туберкульоз разом»

Мета: поглиблення знань учнів про хворобу, шляхи передачі, профілактика, популяризація здорового способу життя.

                 Повернутись

 

 

 

 

Телефон: (047-47) 6-21-49

Адреса: м. Жашків, вул. Соборна, 49