Благодійна акція "Йде до діток Миколай"

19 грудня День Святого Миколая – покровителя і заступника дітей - вважається одним із найбільш шанованих, цього дня найбільше очікує саме малеча, адже Святий Миколай приносить усім діткам довгоочікувані подарунки. Ця чудова традиція передається з покоління в покоління, адже саме вона прищеплює головні життєві цінності нашим діткам: милосердя, щедрість, любов, небайдужість до ближнього, доброту.
Так,
19.12.2018 учасники АТО та військовий капелан Левицький Т. передали солодощі районному центру соціальних служб для сім"ї, дітей та молоді для дітей учасників АТО.

 

Благодійність

Колектив центру щиро вдячний за надання подаруночків діткам до новорічних свят !!!!!
Світланка , від усієї душі вітаємо з наступаючим новорічними святами!!!!!!

Відкриття новорічної ялинки

     Новий рік асоціюється у дітвори з Дідом Морозом та Снігуронькою, ялинкою, подарунками, тому на нього дітвора нетерпляче чекає. І святий обов’язок дорослих – надати всім дітям можливість насолоджуватися святом.
Так, 18.12.2018 року за сприянням народного депутата України Ничипоренка В. М. проведено захід «Відкриття новорічної ялинки» в Жашківському кінно – спортивному комплексу, на який запрошено дітей загиблих учасників АТО, дітей з функціональними обмеженнями, дітей – вихованців з прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, дітей із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.
Почався захід із цікавої екскурсії по кінно – спортивному комплексі. Діти провели весело час в ігровій кімнаті. Потім запрошено до святкового залу, де чекали аніматори та красуня новорічна ялинка.
Діти жашківщини стали учасниками казкового дійства, різноманітних розважальних конкурсів та отримали багато позитивних емоцій.
Найбільшою винагородою для організаторів свята була радість в очах дітей, яка не мала меж, приємно було спостерігати за маленькими оченятами, які світилися щастям та вдячністю за подаровані презенти.
Традиційно в кінці розважальної програми отримали запрошення від Діда Мороза та Снігуроньки поласувати солодощами
"Радість дітей – безцінна, тож давайте спільними зусиллями допомогати всім хто цього потребує, сіяти в їхніх душах добро. Адже доброта – найбільша цінність нашого життя. Це саме та якість, що коштує так дешево, але цінується так дорого! "зазначила директор директор ЖРЦСССДМ Коваль Ірина.
Директор Жашківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Коваль І.С. висловлює подяку народному депутату України Ничипоренку В. М. ,помічнику народного депутата Король М.З. та колективу ТРК "Жасмін".

«Святий Миколай очима дітей жашківщини».

День Святого Миколая - одне з найулюбленіших свят українських дітей. Подих святкового настрою в очікуванні дива та виконання побажань охоплює всіх без виключення, а особливо – дітлахів, які весь рік з нетерпінням чекають цього казкового свята і подарунків.Вже увійшло в традицію щорічне проведення конкурсу малюнків серед маленьких жашківщан «Святий Миколай очима дітей жашківщини».

Робоча зустріч

Жашківським бюро правової допомоги, центром допомоги учасникам антитерористичної операції в Жашківському районі та районним центром соціальних служб для сім"ї, дітей та молоді проведено робочу зустріч щодо підведення підсумків роботи за 2018 рік.

Інформаційно - просвітницька робота з умовно засудженими особами.

12.12.2018 року проведена соціально - профілактична робота з умовно засудженими, яка направлена на попередження вчинення правопорушень серед осіб які перебувають на обліку у Жашківському районному сектору з питань пробації.
Фахівцем районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тарасюк С.М. та інспектором районного сектора з питань апробації Піддубняк М.В. проведенго групову роботу з умовно засудженими особами у вигляді бесід та відеолекторію

День прав людини

Щорічно 10 грудня в світі відзначають Міжнародний день захисту прав людини. Ця дата була впроваджена Генеральною Асамблеєю ООН в 1950 році на честь прийняття 10 грудня 1948 року Загальної декларації з прав людини. Декларація стала першим світовим документом, що сформулював положення про права людини.
Загальна декларація прав людини, проголосила рівність всіх жителів планети перед законом. Людина, її життя і гідність, права та свободи визнано найвищою цінністю кожної держави. Проголошено, що всі люди рівні у своєму достоїнстві та правах. При цьому права та свободи людини є невідчужуваними та непорушними. Вони належать кожній людині від самого народження й протягом усього життя, не залежать від волі держави, не даруються й не можуть бути скасовані. Будь-які угоди, спрямовані на обмеження прав людини, визнаються недійсними.
Це – наше сьогодення, але цікаво прослідкувати, як саме наші пращури дійшли до розуміння того, що права людини слід захищати?
Давним-давно, ще у стародавні часи, у людей виникла необхідність відстоювати свої права. Спочатку це робили силою. Слабка людина не мала жодних прав, якщо в неї не було сильного покровителя, що бажав би допомогти їй у вирішенні спорів.
Тривалий час діяв неписаний закон «Хто сильний, той і правий». Але коли виникли перші держави, правителі яких прагнули встановити загальний справедливий порядок і норми життя для усіх громадян, у людське суспільство прийшов закон права. Тепер держава ставала на захисті й сильного, й слабкого. Головним критерієм права стала справедливість, а не сила.
З тих пір минуло чимало століть. Держави створювалися, розросталися, процвітали або гинули. Чому? Як свідчить історія, правителі й уряд не завжди піклувалися про свій народ. Так, оголошуючи сусідній країні війну чи приймаючи яке-небудь політичне рішення, правитель прагнув задовольнити лише свої інтереси й зовсім не замислювався над долею простих людей. Отже, людству потрібно було щось придумати, знайти такого захисника, який міг би примусити державу поступитися своїми інтересами заради інтересів своїх громадян і постійно піклуватися про них.
Місію такого захисника взяла на себе міжнародна організація ООН. 1945 року, після закінчення Другої світової війни - найжахливішої і найжорстокішої війни за всю історію людства - народи багатьох країн вирішили, що задля збереження миру їм слід об'єднатися. Навіщо? Для того, щоб будь-які конфлікти та суперечки між країнами в подальшому вирішувались не воєнним шляхом, а мирним, за столом переговорів. Саме з цією метою 1945 року була створена Організація Об'єднаних Націй (ООН). До речі, одним із її засновників була Україна.
А 1948 року держави, що увійшли до ООН, підписали Загальну декларацію прав людини - документ, у якому вони пообіцяли одна одній і своїм народам забезпечити громадянські права й свободи, рівність усіх перед законом, особисту недоторканність, свободу совісті, можливість дотримуватись своєї релігії й багато іншого.
Загальна декларація прав людини - важливий і корисний документ. Але в ньому говориться про людей загалом - і жодного слова про дітей. Але ж діти потребують особливої уваги й захисту з боку держави.
Саме тому 1989 року ООН прийняла окремий документ під назвою «Конвенція про права дитини». Конвенція - це міжнародна угода. У ній держави беруть зобов'язання дотримуватись прав кожної дитини. І наша держава також підписалася під цим документом, а значить - пообіцяла світові піклуватися про своїх маленьких громадян.
Так,10.12.2018 року учителем ЗОШ 2, РЦСССДМ спільно з бюро правової допомоги в рамках акції "16 днів проти насильства " проведено захід «Подорож у країну прав людини"» і на прикладі героїв відомих казок розглядалися статті Конвенції про права дитини,
де визначалися, яке право, визначене Конвенцією про права дитини, було порушено стосовно цього героя.
По завершенню заходу директором РЦСССДМ Коваль І.С. проведено анкетування "Як я знаю свої права"

Вулична акція «Ми за дитинство без насильства!»

07.12.2018 року районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з Жашківським бюром правової допомоги проведено вуличну акцію « Ми за дитинство без насильства» в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».
Метою акції привернення уваги жителів міста та району до проблеми насильства, проінформувати про основні ознаки та види цього явища. Під час акції працівниками центру було розповсюджено інформаційну продукцію, яка містить інформацію куди можна звернутись та зателефонувати в разі потреби.

Шановні волонтери!!!!!

Міжнародний день волонтера – свято кожного, хто хоч раз за покликом серця допомагав людям, не чекаючи подяк, нагород і визнання. В Україні, як і в усьому світі, волонтерський рух займає особливе місце у наданні допомоги населенню у надзвичайних ситуаціях.
Ви витрачаєте свій вільний час на благо суспільства, присвячуєте йому свій талант, енергію і завзяття.
Колектив Жашківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді щиро вдячний Вам за вашу неоціненну роботу, за турботу про людей, за допомогу їм у скрутну хвилину.
Хочеться відзначити самих активних волонтерів, які допомагають клієнтам центру, а саме: народного депутата України Ничипоренка В.М., Король М.З., Марчук С.М., Большака В.В., Левицького Т.В., та родини Тернавських, Куровських, Волицьких, Станецьким, Меньник , Бондар.
Бажаємо усім волонтерам міцного здоров’я, добробуту, наснаги на добрі справи, родинного затишку і тепла, миру та благополуччя. Нехай кожен шляхетний вчинок одного волонтера спонукає до дії інших , а люди – віддячують вам добром і повагою!

04.12.2018 директор Жашківського РЦСССДМ Коваль І.С. спільно з інспектором Жашківського районного сектору з питань пробації Піддубняк М. в рамках акції « 16 днів проти насильства» провели профілактичні бесіду «Причини насильства в сім’ї» з молоддю, яка перебуває на обліку в районному секторі з питань пробації.
Під час бесіди хлопці дізнались про основні прояви насильства, його види, як протидіяти даному явищу. Учасників повідомлено про законодавчу захищеність громадян України та отримали ряд просвітницько -інформаційної продукції по даній темі.

" З турботою про Вас!"

Відзначення Міжнародного дня людей з функціональними обмеженнями – справедлива шана суспільства та нагадування всім про обов'язок перед людьми з обмеженими можливостями, що потребують захисту та підтримки у цей непростий час.
Особливо цього потребують сім’ї, які виховують дітей з особливими потребами. Це окремі життя, окремі людські надії на те, що все буде добре. На щастя, поряд з ними є ті, хто хоче допомогти, і, хто допомагає. Переймаючись буденними проблемами, ми повинні замислитися над непростою долею людей з вадами здоров'я і не тільки у день 3 грудня, а й протягом цілого року не забувати про те, що поруч з нами живуть люди, які потребують допомоги і особливої уваги, а саме найперше - нашої посмішки та розуміння.
Так вже стало гарною традицією за підтримки народного депутата України Ничипоренка В.М. та його помічника Король М.З. проведення акції « З турботою про Вас» до Дня людей з функціональними обмеженнями. Цього року в результаті акції відвідано сім’ї, які виховують дітей з вадами здоров’я та перебувають у складних життєвих обставинах.
Щира подяка від дітей з особливими потребами, батьків та співробітників Центру народному депутату України Ничипоренку В.М. за подаровану краплинку добра, тепла та хороший настрій!

Вулична акція "Зупинемо ВІЛ/СНІД"

«Життя – це те, що люди більше всього прагнуть зберегти, і менше всього бережуть»
                      Жан де Лабрюйєр

Жашківський районний центр соціальних служб для сім"ї, дітей та молоді щорічно спільно з районною центральною лікарнею та студентами Жашківського аграрно -технологічного професійного ліцею проводить вуличну акцію спрямовану на інформування населення про ознаки хвороби ВІЛ/СНІДу , шляхів передачі даного захворювання, ризику інфікування, впливу на організм людини, засобів захисту.
З метою привернути більше уваги до проблеми ВІЛ/СНІДу розповсюджуються буклети »Що таке ВІЛ, ВІЛ – інфекція та СНІД?», « ВІЛ через дружбу не передається»,»Що таке тест на ВІЧ?», «Лубреканти і презервативи» та засоби контрацепції.
Як зазначила директор центру Ірина Коваль :« У наш час практично кожна людина чула про таку хворобу як ВІЛ/СНІД, проте чи буде цих знань достатньо для того, щоб уберегти себе та своїх рідних? Інфікуватися ВІЛ може кожен, незалежно від статі, віку, сексуальної орієнтації, матеріального становища чи приналежності до окремої соціальної групи. Це безжальна та підступна хвороба, яка може затаїтися в організмі та проявити себе лише через декілька років. На жаль, на сьогодні ВІЛ-інфекція не має радикальних засобів лікування, тому головною зброєю в боротьбі з поширенням вірусу є попередження нових випадків інфікування.»

Найуразливіші верстви населення - категорії людей, які потребують посиленої уваги та повного забезпечення соціальними послугами.

27.11.2018 року здійснено виїзд в сім'ї, які перебувають на обліку в РЦСССДМ. В ході роботи проводилось спілкування з батьками обговорювались теми профілактики шкідливих звичок, покращення житлово-побутових умов, попереджено про відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків та цільове використання виплат державної допомоги при народженні дитини.
В рамках акції "16 днів проти насильства" проводилася інформаційно - просвітницька робота з сім"ями.
Директор центру Коваль І.С. висловлює подяку міському голові Жашківської об"єднаної територіальної громади Цибровському І. А. за надання транспорту.

Шукаємо патронатних вихователів

Діти, які опинилися у складних життєвих обставинах і відповідно до рішення опіки та піклування потребують захисту та тимчасового догляду, такі діти, у разі відсутності близьких родичів направляються до закладів, притулків, центрів соціально-психологічної реабілітації (ЦСПР), будинків дитини, дитячих будинків, інтернатів.
Згідно Постанови КМУ від 16 березня 2017р. №148 «Деякі питання здійснення патронату над дитиною»
Сімейний патронат – є шляхом, який попереджає потраплянню дитини в інтернат, це комплексна послуга, що передбачає тимчасовий догляд та виховання дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, батьками складних життєвих обставин або на період прийняття рішення про набуття дитиною статусу дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування, та визначення форми її влаштування.
Суть послуги полягає в комплексному підході, а саме: патронатного вихователя, який доглядає за дитиною в умовах сім’ї, та фахівця з соціальної роботи, який здійснює супровід сім’ї дитини, а у разі потреби сприяє залученню спеціалістів (психолог, юрист, психотерапевт, логопед, тощо), отриманню необхідних соціальних виплат, послуг.
Важливим є те, що базові послуги догляду, виховання дитина отримує у сімейних умовах, і в більшості випадків така дитина продовжує спілкування з близькими людьми, відвідує свій же дитячий садок, чи школу, відповідальність за долю дитини не перекладається на інших спеціалістів притулків. У такій ситуації, коли дитина знаходиться не далеко і біологічні батьки можуть з нею бачитись і спілкуватись, соціальним працівникам легше сформувати у батьків мотивацію для змін, що дає можливість органу опіки та піклування приймати обґрунтовані рішення, спрямовані на забезпечення найкращих інтересів дитини.
Термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин та їх впливу на стан дитини та не повинен перевищувати 3 місяців. В особливих випадках, за рішенням органу опіки та піклування, термін перебування під патронатом може бути подовжений, однак загалом не повинен бути більшим за 6 місяців.
Одночасно під патронат (в одну патронатну сім’ю) влаштовуються виключно діти (не залежно від їх кількості), які є братами-сестрами або до влаштування під патронат проживали в одній родині.
За надання послуги патронатний вихователь щомісяця отримує:
- грошове забезпечення в розмірі 5-ти прожиткових мінімумів для працездатних осіб;
- у разі коли в сім’ї патронатного вихователя перебуває дитина віком до одного року, дитина з інвалідністю, малолітня або неповнолітня вагітна, ВІЛ-інфікована дитина та одночасно двоє і більше дітей розмір грошового забезпечення збільшується на 10% за кожну дитину, але сумарно не перевищує 50%;
- Соціальну на утримання та виховання та виховання дитини в розмірі 2-х прожиткових мінімумів відповідно до віку дитини;
- Сплату єдиного внеску за загальнообов’язкове державне соціальне страхування за патронатного вихователя.
Патронатним вихователем може бути повнолітня особа, яка є громадянином України, має досвід виховання дітей, спільно з добровільним помічником пройшов/ла навчання за програмою підготовки патронатних вихователів та зі згоди всіх повнолітніх членів сім’ї, які проживають у помешканні, уклала договір про надання послуг патронату з відповідним органом опіки та піклування.
Кандидатам, що мають намір стати патронатними вихователями, необхідно звернутися до Жашківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для отримання додаткової інформації щодо процесу запровадження даної послуги в громаді та подати відповідний пакет документів.

За детальною інформацією стосовно сімейного патронату над дітьми звертатись до Жашківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за тел.
6 -21-49

Акція "16 днів проти насильства"

Щорічно в Україні, з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Ось і в нашому районі дана акція стартуватиме 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.
Основними завданнями акції - є привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків, активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства.
Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:
25 листопада Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок
1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
2 грудня - Міжнародний день боротьби з рабством;
3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
5 грудня - Міжнародний день волонтера;
10 грудня - Міжнародний день прав людини.
Жашківським центром соціальних служб для сім"ї, дітей та молоді планується проводиться інформування серед навчально-виховних закладів та населення району з метою попередження домашнього насильства, організація активних форм профілактичної роботи щодо запобігання насильству в будь-якому його прояві, профілактичні бесіди та роз`яснювальна робота у неблагополучних сім`ях, які опинилися у складних життєвих обставинах, в сім`ях, в яких виховуються неповнолітні діти, багатодітних та малозабезпечених сім`ях на теми «Конфлікти в сім’ї та їх розв’язання», «Попередження домашнього насильства».
Підсумки даної акції будуть підсумовані 11 грудня 2018 року.

Соціальна робота з учасниками АТО

Учасники АТО, наші герої і захисники зараз повертаються додому, і потребують посиленої уваги з боку державних органів та допомоги у розв’язані їх проблем.
Так стало вже традицією, що вони звертаються до Жашківського РЦСССДМ, де отримують психологічну підтримку та інформаційні матеріали з переліком документів потрібних для оформленням пільг.
Не залишаються поза увагою і сім’ї учасників АТО, для них благодійним фондом "Люди мають жити краще" постійно надається допомога.

Акція "Тепла домівка, зігріта турботою"

15. 11.2018 року Жашківський районний центр соціальних служб для сім"ї, дітей та молоді розпочав акцію «Тепла домівка, зігріта турботою».
Акція спрямована на своєчасне виявлення найуразливіших категорій населення, в тому числі сімей з дітьми, особливо сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах, та надання їм необхідної соціальної підтримки в зимовий період з метою недопущення нещасних випадків, бездоглядності, порушення безпеки життєдіяльності.
В ході акції працівники Жашківського районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді відвідують сім`ї та звертають увагу на:
дотримання температурного режиму в будинках, квартирах (особливо, в яких проживають новонароджені діти та діти дошкільного віку);
справність систем опалення будинку;
наявність запасу дров для опалення;
наявність зимового верхнього одягу, взуття та ін.;
на цільове використання коштів сім’ями, яким призначена державна допомога при народженні дитини, допомога на дітей одиноким матерям;

Благодійна акція "Йде до діток Миколай!"

Жашківський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді до Дня Святого Миколая в інтересах дітей з 15 листопада по 15 грудня 2018 року розпочав благодійну акцію «Йде до діток Миколай!».
Метою благодійної акції збір іграшок, дитячої літератури, одягу та взуття, для дітей із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.
Колектив Жашківського районного центру соціальних служб для сім"ї, дітей та молоді просить долучитися до доброї справи небайдужих громадян та підприємців району!

На данном изображении может находиться: текст

12.11.2018 року на базі Жашківського РЦСССДМ проведено груповий захід для жінок, що перебувають на обліку в центрі, як такі, що потрапили в складні життєві обставини.
Спеціалістами центру запропоновано для перегляду відеоролик «Вплив алкоголю на жіночий організм».
Також проведено бесіду про ризики залежності від алкоголю та тютюнопаління. По завершенню заходу жінкам роздано листівки з інформацією на дану тему та надано роз’яснення щодо шляхів та методів лікування алкогольної залежності.

Найуразливіші верстви населення - категорії людей, які потребують уваги та повного забезпечення соціальними послугами.

Щодня працівники Жашківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснюють кропітку та відповідальну роботу з надання соціальних послуг тим, хто їх найбільше потребує.
На практиці доводиться стикатися з безліччю життєвих ситуацій, в яких люди, що опинилися віч на віч з власною кризою, потребують консультації кваліфікованого спеціаліста із соціальної роботи та матеріальної підтримки.

Правила спілкування з дитиною

Людина починається з любові, а любов виростає з дитинства. Хто з нас не прагне нагодуватидитину найсмачнішими стравами, «нагуляти» в неї рожеві щічки, накупити їй побільше іграшок, одягти якнайкраще. Не заперечуємо, все це потрібно і важливо для малюка. Але не менш важливо навчитися керувати своїми почуттями. Справжня любов до дитини – це не сентиментальність, а глибоке почуття відповідальності, дія, що виражається і в повазі до маленької людини, і в доброті до неї, і у вимогливості.

Важко знайти батька чи матір, які б не бажали щастя своїм дітям, не мріяли про те, аби вони виросли здоровими, розумними і чуйними до інших. Однак, в реальному житті таке виховання і взаєморозуміння досягається не завжди. Спостерігаючи за поведінкою дитини,її інтересами й прагненнями, за формуванням характеру, ми, часом, помічаємо деякі негативні риси, зокрема те, що наше маленьке чадо, щоб виглядати з кращого боку,чи здаватись розумнішим, чи з інших причин, вдається до того, що часто говорить неправду. І деякі батьки в таких ситуаціях зовсім не знають як себе поводити і як на це реагувати. Наведемо декілька порад щодо батьківської поведінки в таких випадках, коли дитина говорить неправду.

Людина не може бути абсолютно правдивою, тому, коли ви помітили, що дитина не завжди говорить правду, не звинувачуйте її у брехливості.

Поважайте право дитини на таємницю. Можливо, вона не хоче, щоб ви знали деякі її секрети із спілкування з друзями, не схильна відкривати вам свої плани та мрії. Не змушуйте дитину негайно відповісти на запитання, це провокує її нещирість.
Діти – фантазери. Те, про що вони мріють – їхні бажання, яких немає у реальному житті. Не смійтеся, якщо ваш фантазер розповідає, як він подолав великого лева. Скажіть: «Я розумію, тобі хочеться, щоб було саме так», підтримуйте фантазії, створюйте казки, щоб дитина відрізняла казковий світ фантазій від звичайної нещирості та брехні.
Поміркуйте, чи не провокуєте ви своєю реакцією неправдивість дитини. Якщо на оцінку, розбиту чашку або порвані штанці ви реагуєте «серцевим приступом» або обуренням, дитина наступного разу спробує придумати щось таке, аби ви не реагували надто різко. Реагуйте на відвертість дитини конструктивно і пропонуйте вихід зі складної ситуації. Не бійтеся зізнатися, що у вас теж бували труднощі у спілкуванні.
Стосунки з протилежною статтю – тема особливо делікатна. Створювати сприятливу атмосферу для цієї теми слід задовго до того, як подібні проблеми виникнуть у підлітка. Якщо ви червонієте при слові «презерватив», коли дитина звертається за роз’ясненням, навряд чи вона звернеться до вас ще раз. Якщо ви вихваляєтеся своєю стриманістю, навряд чи дитина буде ділитися своїми почуттями. Не соромтеся ділитися з дитиною своїми спогадами про перше кохання, нехай дитина знає,що у вас теж були проблеми.
Не використовуйте відвертість дитини проти неї. Не докоряйте у запалі тим, що дитина розповіла вам у сплеску щирості.
Якщо ви дізналися, що дитина говорить неправду,не перетворюйте пошук правди у принизливе слідство. Не провокуйте її подальшу брехню,щоб у кульмінаційний момент спіймати на гарячому. Приниження запам’ятовується надовго. Наступного разу вам брехатимуть більш професійно і непомітно.
Серйозно попередьте підлітка, у яких випадках ви очікуєте від нього абсолютної правди. Поясніть,що є ситуації, в яких йому не допоможе крім вас, ніхто. Обіцяйте йому повну підтримку у складній ситуації, допомогу і пораду, коли щось загрожує його здоров’ю або життю. Досить часті випадки, коли діти приховують від батьків випадки рекету, непорозуміння із законом, захворювання, пов’язані з хворобами, що передаються статевим шляхом. Розповідайте дитині про випадки брехні, які закінчилися для дитини трагічно. Завжди переконуйте, що за будь-яких обставин ви обов’язково прийдете дитині на допомогу і знайдете вихід із ніби безвихідної ситуації.
Вчіться довіряти дитині і у неї не буде приводу говорити вам неправду.

Будьте з дітьми завжди тактовними, небайдужими, завжди розділяйте їх радощі і хвилювання, тоді вони вам розкриють найпотаємніші куточки своїх сердець, адже з моменту народження дітей ви все життя їх виховуєте, і вони виховують вас. Ви самі себе виховуєте під впливом ваших дітей,щоб залишатися потрібними їм завжди, навіть тоді, коли вони стануть дорослими, знаходитимуть у вас порозуміння, мудрість, духовну близькість.

Щастя вам і вашим дітям!

Соціальний супровід дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей

                                                Діти, як квіти. Доторкнись до кожної
                                                з них –і вони задзвенять, і розсиплють аромат
                                                не схожий один на одного»
                                                В.Сухомлинський

Відповідальна справа виховувати дітей. А особливо дітей, які вже зазнали в житті випробувань, і знайшли прихисток у прийомній родині. Повернути таких дітей до нормального життя можуть тільки мудрі та чуйні батьки.
Жашківський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді допомагає батькам – вихователям у адаптації дітей в новій сім’ї, створення у ній позитивного психологічного клімату, забезпечення оптимальних умов життя та захисту прав дитини, створення можливостей для її розвитку шляхом надання комплексу якісних соціальних послуг.
Нині під соціальним супроводженням районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді перебуває 3 прийомні сім’ї, деперебувають на вихованні 5 дітей, позбавлених батьківського піклування та 3 дитячий будинків сімейного типу, де перебувають на вихованні 27 дітей, позбавлених батьківського піклування.

Захід "Подарунки золотої осені"

02.11.2018 року в Жашкіському районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено захід з дітьми - вихованцями дитячого будинку сімейного типу.
Діти з великим задоволенням робили кумедні іграшки з каштанів та пластиліну.
По закінченню заходу діти подарували вироби своїми руками Світлані Миколаївні з нагоди професійного свята Дня працівника соціальної сфери.
«Усміхнені личка, палаючі захватом очі, довірливі обійми маленьких рук - це те, задля чого ми живемо. Ми робимо усе можливе, аби життя дітей було щасливим і безхмарним.» - зазначила Тарасюк Світлана

Європейський день боротьби з торгівлею людьми

18 жовтня - День, який оголошений Європейським днем боротьби з торгівлею людьми. Саме цей День був започаткований 18 жовтня 2007 року Європейським парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми, особливо жінками та дітьми, небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації проблеми на глобальному рівні.
Будь-яка особа може постраждати від торгівлі людьми, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу. Жінки та чоловіки стають жертвами сексуальної та трудової експлуатації. Дітей змушують красти, жебракувати, використовують для проституції, виготовлення порнографічної продукції, та навіть використовують з метою вилучення органів.
Так, 18.10.2018 року Жашківським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з бюро правової допомоги проведена вулична акція “Я проти торгівлі людьми», яка приурочена до Європейського дня боротьби з торгівлею людьми.
Мета заходу: підвищення про інформованості широкого кола жашківчан та гостей міста стосовно існуючих в суспільстві ризиків потрапляння в рабство. Висвітлення проблеми трафікінгу (незаконний продаж, перепродаж). Підвищення рівня обізнаності щодо протидії торгівлі дітьми серед батьків та осіб, які їх замінюють, та осіб, які постійно контактують з дітьми у сферах освіти, охорони здоров'я, культури, фізичної культури та спорту, оздоровлення та відпочинку, судовій та правоохоронній сферах.
Під час акції були розповсюджені роздаткові матеріали на теми: “ Дитина - не товар і не засіб заробітку, не зволікай дій!”,” Плануєте виїзд за кордон? Подбай про свої права та безпеку!” та надано індивідуальні консультації по питаннях “Загальні правила безпечного працевлаштування за кордоном".

Торгівля людьми – грубе порушення прав людини!

Дуже дивним є те, що сьогодні, ми змушені говорити про торгівлю людьми в реальному часі. Звичайно, «нові раби» не носять кайданів, їх не пропонують відкрито на ринках, тим не менше людина перетворюється на «товар». Тому торгівля людьми вважається сучасною формою рабства, яка розвивається надзвичайно стрімкими темпами.
З метою інформування громадськості про дане явище Жашківський районний центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді проводить інформаційно-профілактичну роботу з протидії торгівлі людьми на теренах нашого краю. Один з таких заходів на тему «Торгівля людьми – грубе порушення прав людини» пройшов 17 жовтня 2018 року у Жашківському районному секторі з питань пробації спільно з Жашківським бюром правової допомоги, провели бесіду з молоддю, які перебувають на обліку в Жашківському РС з питань пробації.

Інтерактивний профорієнтаційний семінар для дітей – вихованців дитячих будинків сімейного типу.

Центр зайнятості райдержадміністрації спільно з районний центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Жашківським бюром правової допомоги провів семінар спрямований на оптимізацію готовності дітей до вибору професії.
Спеціалістами надавалася інформація щодо ознайомлення з послугами, які надаються державною службою зайнятості та реальними можливостями працевлаштування , визначення власних професійно важливих якостей особистості.

Акція «З повагою до Вас»

Одним із головним напрямком роботи центру є проведення консультування по різноманітним питанням дружинам, матерям учасників АТО та учасникам АТО.
За весь час спілкування спеціалісти центру стали друзями, які допомагають вирішувати проблеми родин учасників АТО. Так є вже традицією, що вони звертаються до Жашківського РЦСССДМ, де отримують психологічну підтримку та інформаційні матеріали з переліком документів потрібних для оформленням пільг.
Жашківський районний центром соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді для надання допомоги у вигляді одягу та взуття родинам учасників АТО, започаткував акцію « З повагою до Вас» приурочену до Дня захисника України.
Директор ЖРЦСССДМ Коваль І.С. висловлює подяку народному депутату України Ничипоренку В.М та його помічнику Король М. З. Також підприємцям Волицьких , які надали допомогу у проведені акції .
Хай Ваше добро повернется до Вас сторицею!!!

Найуразливіші верстви населення - категорії людей, які потребують посиленої уваги та повного забезпечення соціальними послугами.

Щодня працівники Жашківського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді здійснюють кропітку та відповідальну роботу з надання соціальних послуг тим, хто їх найбільше потребує.
На практиці доводиться стикатися з безліччю життєвих ситуацій, в яких люди, що опинилися віч на віч з власною кризою, потребують консультації кваліфікованого спеціаліста з соціальної роботи та матеріальної підтримки.
По завершенню консультування традиційно надано гуманітарну допомогу, а саме:одяг, посуд, взуття, дитячі іграшки.

Колектив центру взяв участь в регіональні супервізійні зустрічі "Обмін досвідом роботи. Презентація сучасних форм роботи з різними категоріями клієнтів".

Співпраця Жашківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Черкаській області щодо профілактики правопорушень серед молоді.

Профілактика правопорушень – один з головних напрямків роботи Жашківського районного сектору з питань пробації. Пліч-о-пліч з сектором в цьому напрямку працює Жашківський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
З метою покращення співпраці у профілактиці правопорушень серед підлітків та молоді, які вже перейшли межу закону та відбувають покарання, не пов’язані з позбавленням волі, інспектор по роботі з суб’єктами пробації Жашківського районниго сектору з питань пробації та директор РЦСССДМ розглянули план заходів профілактичного характеру, спрямовані на зміну світогляду правопорушників, методи впливу на кожну особу , обговорили проблеми, які найчастіше доводиться вирішувати, провели взаємозвірку осіб.
Співпраця служб спрямована передусім на зменшення ризику скоєння повторних злочинів неповнолітніми та особами молодіжного віку, аби вони не опинилися за гратами.

Контроль за використанням коштів при народженні дитини

На виконання постанови КМУ № 623 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо функціональних обов’язків державного соціального інспектора» фахівці Жашківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснюють перевірку цільового використання коштів у родинах з дітьми.
Так, 27.09. 2018 року здійснено 8 перевірок щодо цільового використання коштів не виявлено порушеннь.

26.09.2018 року провідним фахівцем із соціальної роботи Тарасюк С.М. проведено бесіду «Не стань жертвою торгівлі людьми» з дітьми – вихованцями дитячого будинку сімейного типу.
Діткам розповіли про найпоширеніші шахрайські схеми експлуатації дитячої праці, можливі наслідки та заходи безпеки в повсякденному житті.
По закінченню заходу надано подарунки від народного депутата України Ничипоренка В.М. та його помічника Король М.З.

Запобігання ранньому соціальному сирітству

Жашківський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді тісно співпрацює та взаємодіє із РЦЛ у напрямку запобігання ранньому соціальному сирітству. Який є одним із основних напрямків роботи Центру.
Запобігання ранньому соціальному сирітству передбачає роботу центру у пологовому будинку з матерями, які мають намір відмовитись від новонародженої дитини та, за потреби, подальший соціальний супровід сім’ї у випадку зміни рішення матері з метою забезпечення належних умов перебування дитини вдома.
Основними причинами наміру жінок, які народжують, залишити дитину в пологовому будинку є:
Соціальне неблагополуччя;
Небажана вагітність;
Непорозуміння та внутрішньо сімейні конфлікти між членами родини;
Відсутність або втрата житла, документів, різного роду залежності.
З метою попередження та подолання вищевказаних факторів у спеціалістів ЖРЦСССДМ та фахівців пологового відділення, жіночої консультації відпрацьований чіткий механізм своєчасного взаємо інформування та виявлення соціально неадаптованих жінок робота з якими проводиться як в до пологовий період так і після народження немовлят. Робота спрямовується на підтримку та навчання матері навикам належного догляду за дитиною, підвищення виховного потенціалу, профілактику різного роду залежностей та соціально небезпечних хвороб. Такий порядок взаємодії чітко обумовлений в нормативно-правових документах, якими ми керуємось в роботі та дає свої результати.
Так, за поточний рік завдяки спільній співпраці ЖРЦСССДМ та РЦЛ не було відмов від новонароджених дітей.
Позитивним кроком у діяльності вищезазначених установ є те, що жінка розуміє, що вона не одна і є вагома підтримка зі сторони держави, коло проблем стає більш прозорішим і зрозумілішим, а життя більш позитивним та стабільним.

Благодійність

Колектив центру щиро вдячний небайдужим громадяни нашого району та благодійному фонду "Люди мають жити краще" за надання допомоги людям, які перебувають у складних життєвих обставинах.
Запрошуємо усіх хто має необхідність відвідати Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді за адресою :м. Жашків вул. Соборна, 49.

Психологічна допомога дітям з функціональними обмеженнями та їх батькам.

Коли в сім’ї росте дитина з функціональними обмеженнями, не всім батькам вдається зберегти мир і спокій в будинку. Тому думка, що психологічна допомога потрібна тільки дитині — помилково. Допомога потрібна всій родині.
Особливе ставлення має бути і до батьків дитини. Їх постійно оточує безліч труднощів самого різного характеру: починаючи від психологічних проблем і закінчуючи фінансовими труднощами. На їхні плечі покладається велика відповідальність, яка виснажує як морально, так і фізично. Постійне нервове напруження, невирішені питання, величезна кількість обов’язків все це є причиною нервових розладів, які в свою чергу перетікають в почуття провини перед дитиною.
Так, до Жашківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді постійно звертаються вищезазначені родини, яким надається кваліфікована допомога.
Традиційно надається гуманітарна допомога, а саме:одяг, посуд, взуття, дитячі іграшки.

Благодійність

Колектив центру щиро вдячний небайдужим громадяни нашого району та благодійному фонду "Люди мають жити краще" за надання допомоги людям, які перебувають у складних життєвих обставинах.
Запрошуємо усіх хто має необхідність відвідати Жашківський районний соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді за адресою :м. Жашків вул. Соборна, 49.

Семінар «Особливості надання соціальних послуг учасникам війни на сході»

20.09.2018 року начальником відділу організаційо – правової роботи Черкаського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Поною Людмилою Михайлівною проведено семінар «Особливості надання соціальних послуг учасникам війни на сході», на який запрошено структурні підрозділи райдержадміністрації, об’єднані територіальні громади та учасники АТО, які активно працюють з учасниками АТО.
Упродовж семінару Людмила Пона давала практичні поради щодо специфіки поведінки з ветеранами АТО, розповідала, як можна їм допомогти адаптуватися до життя після війни. Також звернула увагу на ті речі, які категорично не можна говорити учасникам АТО.
Слід зауважити, що усі учасники семінару високо оцінили важливість цієї зустрічі та зазначили, що більш чітко стали розуміти проблеми адаптації учасників АТО в суспільстві та важливість їх вирішення.
- З початком війни на Сході України соціальні служби виокремили соціальну категорію із учасників бойових дій, сімей , де є загиблі чи померлі під час АТО та сімей учасників АТО. Це велика кількість людей, через долі яких пройшли події, що нині відбуваються у нашій державі. Війна більшою чи меншою мірою торкнулася кожної сім’ї. Ми, як посадові особи зобов’язані надавати кваліфіковану допомогу та з повагою відноситися до вищезазначених осіб! – зазначила Людмила Пона.

Круглий стіл "Вчимося себе захищати"

31.07. 2018 року РЦСССДМ спільно з Жашківським бюром правової допомоги та відділом культури, молодіжної політики, спорту та туризму Жашківської міської ради проведений круглий стіл"Вчимося себе захищати", який приурочений до Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми.

Вулична акція “Люди - не товар!”

Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми - це день консолідації
діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми,
особливо жінками та дітьми, небайдужості громадськості до цього явища та
візуалізації проблеми на глобальному рівні. Факт його відзначення є
нагадування про актуальність проблеми торгівлі людьми, а також
необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищі, переслідування
злочинців, надання допомоги постраждалим та проведення превентивної
роботи. Проблема торгівлі людьми є не тільки проблемою економічною чи
соціальною. Торгівля людьми є незаконною і злочинною діяльністю, основою
якої виступає насильство над людиною.
Так, 30.07. 2018 року РЦСССДМ спільно з Жашківським бюром правової допомоги, сектором молоді та спорту райдержадміністрації проведена вулична акція “Люди - не товар”, яка приурочена до Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми.
Мета заходу: підвищення проінформованості широкого кола жашківчан та гостей міста стосовно існуючих в суспільстві ризиків потрапляння в рабство. Висвітлення проблеми трафікінгу (незаконний продаж,
перепродаж). Підвищення рівня обізнаності щодо протидії торгівлі
дітьми серед батьків та осіб, які їх замінюють, та осіб, які постійно
контактують з дітьми у сферах освіти, охорони здоров'я, культури,
фізичної культури та спорту, оздоровлення та відпочинку, судовій та
правоохоронній сферах.
Під час акції проведено: флешмоб - на якому були розповсюджені роздаткові матеріали на теми: “ Дитина - не товар і не засіб заробітку, не
зволікай дій!”,” Плануєте виїзд за кордан? Подбай про свої права та
безпеку!” та надано індивідуальні консультації по питаннях “Загальні правила безпечного працевлаштування за кордоном”: що потрібно мати для легальної роботи за кордоном (закордонний паспорт, відповідну робочу візу, трудову угоду із закордонним роботодавцем, дозвіл на роботу в країні призначення), як
правильно діяти, перебуваючи на заробітках, навчаючись чи подорожуючи.
Коли попали в скрутну ситуацію за кордоном, куди звертатися: у
консульські установи України за кордоном, державні та неурядові
організації, організації української діаспори які займаються захистом
прав мігрантів у відповідній країні призначення.

Найуразливіші верстви населення - категорії людей, які потребують посиленої уваги влади та повного забезпечення соціальними послугами.

24.07.2018 року за ініціативи Жашківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з працівниками відділення поліції УВП здійснено виїзд по місту в сім’ї, які ухиляються від виконання батьківських обов’язків.
В ході роботи проводилось спілкування з батьками обговорювались теми профілактики шкідливих звичок, торгівлі людьми, покращення житлово-побутових умов, попереджено про відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків та цільове використання виплат державної допомоги при народженні дитини.
В ході роботи складено адміністративний протокол за неналежне виконання батьківських обов’язків.
Директор центру Коваль І.С. висловлює подяку міському голові Жашківської об"єднаної територіальної громади Цибровському І. А. за надання транспорту.

Перевірка цільового використання коштів при народженні дитини

Жашківський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснює контроль за цільовим використанням державної допомоги при народженні дитини, допомоги на дітей одиноким матерям та створенням належних умов для повноцінного утримання та виховання дітей, шляхом проведення вибіркового обстеження матеріально – побутових умов сімей.
Протягом першого півріччя 2018 року фахівцями Жашківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було обстежено 26 сімей. Під час відвідування сімей з дітьми, які отримують державну соціальну допомогу при народженні дитини, працівниками центру складається акт перевірки цільового використання державної допомоги при народженні дитини, де вказуються умови, які створені для виховання та розвитку дитини, перевіряється наявність у дитини харчування та одягу відповідно до віку та сезону, наявність засобів гігієни, коляски, візка та ліжка тощо. У більшості сімей батьки належним чином піклуються та створюють умови для проживання та виховання дітей. Проте є випадки, коли батьки ведуть асоціальний спосіб життя (вживання алкоголю, антисанітарні умови проживання, недостатня увага до потреб дитини). В таких випадках сім’я ставиться на облік, як така, що опинилася в складних життєвих обставинах, з нею проводиться відповідна соціальна робота працівниками центру. В ході здійснення обстеження спеціалісти центру надають соціальні послуги, а також консультації, проводять бесіди з батьками по попередженню дитячого травматизму, оздоровленню та вихованню дітей. Встановлено, що в обстежених 26 сім’ях батьки задовольняють потреби дітей відповідно віку та використовують соціальні виплати за призначенням. У 3 сім’ях виплати було призупинено у зв’язку із нецільовим використанням коштів.
Відповідно до плану роботи центру означені перевірки будуть проводитися і надалі.
До відома, виплата допомоги припиняється у разі:
• нецільового використання коштів і незабезпечення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини;
• відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;
• тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання, крім дітей, які народилися під час перебування матері в слідчому ізоляторі або установі виконання покарань за умови перебування дитини разом з матір’ю;
• припинення опіки або звільнення опікуна від його повноважень щодо конкретної дитини;
• перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду;
• усиновлення дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування;
• виникнення інших обставин.
Потрібно зазначити, що рішення про припинення виплати допомоги при народженні дитини не є кінцевим, і виплату допомоги можуть відновити (крім випадку смерті дитини). Для цього особі, яка здійснює догляд за дитиною, потрібно звернутися протягом 6 календарних місяців після припинення виплати допомоги в орган соціального захисту населення з письмовою заявою.

“Готуємо дітей до навчального року»

За сприянням народного депутата України Ничипоренка В. М. та його помічника Король М.З. районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено благодійну акцію “Готуємо дітей до навчального року». Завдяки, які охоплено сім’ї, які перебувають в складних життєвих обставинах, багатодітні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу.
Директор Жашківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Коваль І.С. висловлює подяку народному депутату України Ничипоренку В. М. та Король М.З. Хай Ваше добро повернеться до Вас сторицею!!!

Соціальна робота з родинами учасників АТО.

Жашківському районному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді помічник народного депутата України Ничипоренка В.М. Король М.З. надала жіноче взуття для дружин та доньок учасників АТО.
Протягом тижня спеціалістами центру надавалася гуманітарна допомога вищезазначеним родинам.
З метою скорішого розповсюдження директор РЦСССДМ Коваль І.С. передала взуття капелану Жашківського району священнику Левицькому Т.В. та координатору Центру допомоги учасникам антитерористичної операції в Жашківському районі Якименку В.В.
Запрошуємо бажаючих звертатися до Жашківського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді!

« Ми за щасливе дитинство!»

Дитинство - це чудова пора сподівань та здійснення мрій. У перший літній день в Україні, як і в усьому світі, відзначають добре і радісне свято - Міжнародний день захисту дітей.
Водночас це свято і дорослих - усіх тих, хто завжди поряд з дітьми, хто допомагає їм зростати, навчатися, пізнавати світ. Усміхнені личка, палаючі захватом очі, довірливі обійми маленьких рук - це те, задля чого ми живемо. Робити усе можливе, аби життя дітей було щасливим і безхмарним - всебічно підтримувати обдарованих, заохочувати здібних, розвивати особистість - святий обов'язок кожного з нас.
Так, 31.05.2018 року за сприянням народного депутата України Ничипоренка В. М. проведено захід в Жашківському кінно – спортивному комплексі приурочений до Міжнародного Дня захисту дітей на який запрошено дітей загиблих учасників АТО, дітей з функціональними обмеженнями, дітей – вихованців з прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.
Почався захід із цікавої екскурсії по кінно – спортивному комплексі. Коні - мабудь, найграздіошніші тварини нашої планети. Діти мали змогу познайомитися з ними та отримали велике задоволення годуючи їх.
Потім діти провели час в ігровій кімнаті.
Традиційно після завершення заходу запрошено до святкового столу, який надала Король М. помічник народного депутата України Ничипоренка В.М.
Директор Жашківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Коваль І.С. висловлює подяку народному депутату України Ничипоренку В. М. та Король М.З. Хай Ваше добро повернется до Вас сторицею!!!

Всесвітній день захисту дітей.

Дітей загиблих учасників АТО, дітей з функціональними обмеженнями, дітей - вихованців з прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу на захід з нагоди відзначення Всесвітнього дня захисту дітей , який відбудеться 31.05.2018 року о 11.00 в Жашківському кінно - спортивному комплексі.

Розроблення заходів до Міжнародного дня захисту дітей.

21.05.2018 року відбулася нарада з Король М. З. помічником народного депутата України В. М. Ничипоренка та РЦСССДМ щодо проведення заходів з нагоди Міжнародного дня захисту дітей.
Запрошуємо 31.05.2018 року на 11.00 до Жашківського кінно -спортивного комплексу дітей загиблих учасників АТО, прийомні сім'ї ,дитячі будинки сімейного типу, дітей з функціональними обмеженнями, дітей, із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

17.05.2018 року надавалися консультації матері учаснка АТО та одинокі - матері.
Під час спілкування обговорювались теми збереження сімейних цінностей, профілактики шкідливих звичок, покращення житлово-побутових умов, надано контактну інформацію щодо суб’єктів соціальної роботи.
Одиноку - матір попереджено про відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків та цільового використання державної допомоги.

Підтримка осіб, які засуджені до покарань, не пов’язаних з обмеженням волі

17.05.2018 року проведена соціально - профілактична робота з умовно засудженими, яка направлена на попередження вчинення правопорушень серед осіб які перебувають на обліку у Жашківському районному сектору з питань пробації.
Спеціалістами Жашківського бюро правої допомоги, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та районного сектора з питань апробації здійснили групову роботу з умовно засудженими особами у вигляді бесід, лекцій.
Вищезазначеним особам доводилась інформація, який вплив і як в'язниця змінює особистість людини: тривале тюремне ув'язнення впливає на особистість людини, ускладнюючи її повернення до нормального життя в суспільстві.
Також ознайомлено з групами прав людини та вказано на обов’язкове їх дотримання всіма громадянами України, що є одним із конституційних обов’язків. Доводилась інформація щодо відповідальності за вчинення повторних злочинів (рецидиву злочинів).
Після закінчення заходу в індивідуальному порядку кожному надано консультації та інформація про безкоштовну правову допомогу та порядок отримання послуг адвоката за рахунок держави та роз'яснено, які категорії соціально вразливих верств населення мають право на таку допомогу.

Соціальний супровід дитячих будинків сімейного типу.

16.05.2018 року проведено зустріч з батьками -вихователями на якій піднімалося питання щодо подальшого довлаштування дітей у ДБСТ.

Співпраця відділу Жашківського бюро правової допомоги та Жашківського районного центру соціальних служб для сім"ї, дітей та молоді

15.05.2018 року у рамках правопросвітницького проекту “ Я маю право” відбулась робоча зустріч на якій обговорювалась теми, а саме:“Заходи із психологічної реабілітації соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції та сприяння у санаторно-курортним лікуванням.”, ” Профілактика правопроступків та
злочинів серед малолітніх та неповнолітніх дітей” .
Під час зустрічі розроблений план правопросвітницьких
заходів у літніх таборах при школах м. Жашків.

Благодійна акція " Рука допомоги"

Жашківський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з метою допомоги сім’ям, які перебувають в складних життєвих обставинах провів акцію до дня Сім"ї " Рука допомоги".
Колектив центру виносить подяку небайдужим громадянам району, які привезли одяг, взуття,іграшки, книги, меблі.

Вулична акція

11.05.2018 року спеціалістами центру проведено вуличну акцію до Дня матері.
РЦСССДМ у центрі міста дарував вітальні листівки матерям - жашківщанкам.

Акція «Намалюй матусю!»

Найдорожчу для нас людину вшановуємо в травні, коли цвітуть сади, розцвітають яскраві квіти, дзвенить пташиний спів, теплий весняний вітер приносить для нас свято Матері. Мати, мама, матуся - скільки спогадів і тепла таїть це магічне слово. Воно про найближчу, найдобрішу, найкрасивішу і наймилішу людину у світі. Її очі супроводжують дітей у далеких життєвих мандрах, материнська ласка гріє нас все життя аж до старості.
Жашківським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено акцію «Намалюй матусю» ,у такий спосіб маленькі жашківчани мали змогу показати свої найщиріші почуття до самих ніжних, турботливих та найрідніших матусь.
«Я впевнена, що не має майбутнього у того суспільства, яке не шанує рідну матусю. Тому ми хотіли привернути увагу дітей до цього прекрасного дня - Дня матері» – зазначила Коваль Ірина Станіславівна директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Працівники центру щиро дякують всім учасникам акції!

Сприяння у поновлення батьківських прав

30.03.2018 року директором центру Коваль І. С. та фахівцями із соціальної роботи надано консультації Цікаленко В. П. щодо поновлення батьківських прав.
Вищезазначена особа постійно перебуває на контролі в РЦСССДМ. Мати перестала зловживапти спиртними напоями. Має бажання і можливість приймати участь в житті дитини, піклуватися про її фізичний та духовний розвиток, утримувати матеріально. Так, як за сприянням центру працевлаштована.
РЦСССДМ взято заяву на голову райдержадміністрації Бойка С. Ф. щодо винесення питання на комісію з прав захисту дітей.
Слід зазначити, що Цікаленко В.П. весь час після позбавлення її батьківських прав проживала разом з донькою та піклувалася про неї.

Цільове використання коштів при народженні дитини

На виконання постанови КМУ № 623 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо функціональних обов’язків державного соціального інспектора» фахівці Жашківського районного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді здійснюють перевірку цільового використання коштів у родинах з дітьми.
Так, за I - квартал 2018 року здійснено 14 перевірок щодо цільового використання коштів та виявлено 1 порушення.

Вулична акція «Разом проти туберкульозу»

Важливість проходження медичного обстеження та особливо щорічного проходження флюорографії на сьогоднішній день розуміє не кожен. І як би нас не дратували іноді незрозумілі вимоги проходження флюорографії на роботі, в інституті чи будь-де, відмовлятися від неї не варто.
Часто, тільки завдяки масовій флюорографії вдається виявляти нові випадки туберкульозу. Адже в таких несприятливих епідеміологічних умовах всі ми знаходимося в групі ризику.
Так, з метою інформування загального населення про хворобу, необхідність проходження флюорографії та до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом 23 березня 2018 року працівники Жашківського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді провели вуличну акцію «Разом проти туберкульозу!» в центрі міста.
Під час акції всім учасникам було наголошено, про необхідність щорічного проходження флюорографії, яка може вберегти їх від смертельно небезпечних хвороб, а туберкульоз виліковний тільки за умови своєчасного виявлення захворювання.
Протягом заходу було розповсюджено буклети «Туберкульоз», «Як вберегтися від туберкульозу», «Знати , щоб себе захищати».

Соціальна робота з дружинами учасників АТО.

Одним із головних напрямків роботи центру є проведення консультування з дружинами учасників АТО.
За весь час спілкування спеціалісти центру стали друзями, які допомагають вирішувати проблеми родин учасників АТО. Так стало вже традицією, що вони звертаються до Жашківського РЦСССДМ, де отримують психологічну підтримку та інформаційні матеріали з переліком документів потрібних для оформленням пільг.
22.03.2018 року проведено консультування, надано дитячий одяг для новонарадженої дитини та жіночий одяг від благодійного фонду "Люди мають жити краще"

Повернемо дітей в родину!

13.03.2018 року до Жашківського РЦСССМД звернувся батько за допомогою повернути дітей в родину, які були безпідставно вилучені службою у справах дітей райдержадміністрації.
Директором РЦСССДМ Коваль І. С. та фахівцями із соціальної роботи, вищезазначеній особі надано консультації. Взято заяву на голову райдержадміністрації Бойка С. Ф. щодо винесення питання на Комісію з прав захисту дітей з метою повернення дітей додому.
Від себе лише можу додати, що за 15 років роботи в соціальній сфері такого свавілля я ще не бачила!!!!! Служба у справах дітей створена для того, щоб допомагати та захищати інтереси діток, а не примушувати батька писати заяву на тимчасове вилучення, бо Вони приїхали раз у рік, а батько спав у нетверезому стані. Виникає питання, а де були раніше, коли батьки постійно зловживали спиртними напоями, і дитинка була до року!!!!! РЦСССДМ благав про вилучення діток, так як була на той час загроза життю і здоров'ю дітей, але не сьогодні!!!!! Коли працівники центру за чотири роки допомогли батькам подолати схильність до зловживання спиртними напоями та кардинально змінили пріоритети батьків на користь дітей!!!!І Чому сьогодні працівники служби у справах дітей заставили батька підписати не заповнений акт обстеження???

Вулична акція

У рамках Декади правових знань в Черкаській області з нагоди відзначення Міжнародного жіночого дня працівники Жашківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провели у центрі міста вуличну акцію «Я хочу жити в світі без насильства!» із молодими мамами, жінками та дівчатами.
Головне завдання проведеного вуличного заходу - розпізнати насильство, не допускати та вміти захиститись від насильства.
« Дуже прикро, що у сучасному світі насилля проти жінок та дівчаток – це не міф, а реальна проблема. Тому завдання суспільства – не допустити насильства над жінками та зберегти образ жінки XXI століття – розумної, успішної та впевненої у собі красуні» - зазначила директор Жашківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Коваль Ірина.

ВІДПОВІДАЛЬНЕ БАТЬКІВСТВО

03.03.2018 року на базі Жашківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відбувся виховний захід з сім’ями, які перебувають на обліку як такі, що потрапили в складні життєві обставини.
Тема заходу - відповідальність батьків по відношенню до виховання дітей та належного виконання батьківських обов’язків.
Директор РЦСССДМ Коваль Ірина розповіла батькам та надала рекомендації про створення належних умов для повноцінного розвитку та виховання дітей.Зауважила щодо цільового використання державної допомоги.
По закінченню заходу сім"ям надано гуманітарну допомогу, а саме: одяг, взуття, іграшки, дитяча література.

Благодійність

Колектив центру щиро вдячний за надання подаруночків до Міжнародного жіночого дня!!!!!
Світланка , від усієї душі вітаємо Вас з 8 Березня!!!!!!!
Жінка – це найпрекрасніше, що є в цьому світі, тому продовжуйте і далі робити його кращим, приносячи добро і любов у цей світ!!!!!!!!

Соціальний супровід дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей

«Діти, як квіти. Доторкнись до кожної
з них –і вони задзвенять, і розсиплють аромат
не схожий один на одного»
В.Сухомлинський

Відповідальна справа виховувати дітей. А особливо дітей, які вже зазнали в житті випробувань, і знайшли прихисток у прийомній родині. Повернути таких дітей до нормального життя можуть тільки мудрі та чуйні батьки.
Жашківський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді допомагає батькам – вихователям у адаптації дітей в новій сім’ї, створення у ній позитивного психологічного клімату, забезпечення оптимальних умов життя та захисту прав дитини, створення можливостей для її розвитку шляхом надання комплексу якісних соціальних послуг.
Нині під соціальним супроводженням районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді перебуває 3 прийомні сім’ї, до яких влаштовано на виховання 5 дітей, позбавлених батьківського піклування та 3 дитячий будинків сімейного типу, до яких влаштовано 24 дітей, позбавлених батьківського піклування.

Вітання вагітних жінок та породіль в пологовому стаціонарі працівниками ЖРЦСССДМ з нагоди Міжнародного жіночого дня 8 березня

З метою сприяння зміцненню інституту сім’ї шляхом формування засад відповідального, усвідомленого батьківства, а саме: запобігання відмовам матерів від новонароджених дітей, забезпечення психологічної та соціальної підтримки вагітних жінок та жінок, які народили дитину, працівниками Жашківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводиться робота з вагітними жінками та породіллями в пологовому стаціонарі Жашківської ЦРЛ.
07.03.2018 року з нагоди 8 березня відвідано районну центральну лікарню проведено консультування матерів щодо свідомого ставлення до материнства та проведено акцію: «Вітання матерів у пологових стаціонарах».

Привітання з Міжнародним жіночим днем матерів та дружин загиблих учасників АТО.

Хай пролісок перший дарує вам ніжність,
А сонце весняне дарує тепло
У березні вітер несе хай надію
І щастя, і радість, і тільки добро!!!!!!
Напередодні святкування Міжнародного жіночого дня за ініціативою директора районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Коваль Ірини та фінансової підтримки народного депутата України Ничипоренка В. М. підготовлено подарунки для матерів та дружин загиблих учасників АТО.
05.03.2018 року працівниками центру та Король М. З. помічником народного депутата України Ничипоренка В. М. відвідано сім'ї загиблих учасників АТО.

Майстер – клас з дітьми – вихованцями.

02.03.2018 року у Жашківському районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено майстер – клас з дітьми – вихованцями, який приурочений до 8 березня.
Мама - це найдорожче і світле, що є на світі. Але буває у житті, що мати, яка подарувала життя, не має змоги опікуватись дитиною. Тоді матір’ю, що обігріває любов’ю і ласкою стає інша жінка. Вона стає найближчою та найріднішою людиною. Вона завжди радіє успіху дітей- вихованців, підтримує їх у важку хвилину, завжди щиро переживає за кожен пройдений крок. Саме такими - ніжними, турботливими та мудрими є матері-виховательки дитячих будинків сімейного типу та прийомні матері у Жашківському районі. Прийомні діти та діти - вихованці щоденно відчувають їх материнську любов та турботу.
У теплій, дружній атмосфері, діти своїми руками, створили справжні вироби мистецтва. Своїми вміннями з дітьми поділилась провідний фахівець із соціальної роботи Тарасюк С.М.
Робота майстерні завершилась спільною фотосесією, плануванням подальших цікавих зустрічей. А чудові вирази вдячності - вітальні листівки та вироби - діти подарують матері - виховательці Паляруш Т.М. – 8 березня!
Колектив центру дякує дітям за привітальну листівку до 8 березня!

Здійснення соціальної роботи на території с.Скибин.

22.02.2018 року спеціалістами центру та Король М. З. помічником народного депутата України Ничипоренка В. М. відвідано 9 сімей, де виховуються діти з функціональними обмеженнями та передано солодощі, які надала рада товаровиробників Жашківського району.
Дякуємо за співпрацю!

Вулична акція "Захисти себе сам! "

До дня св. Валентина працівниками РЦСССДМ проведено акцію в центрі міста, де з пересічними громадянами проводилася інформаціїно- просвітницька робота та розповсюджувалися буклети і презервативи.

Найуразливіші категорії населення

13.02.2018 року на звернення громадян щодо знову належного виконання батьківських обов'язків стосовно двох дітей .
Працівниками центру відвідано сім'ю проведено профілактичну роботу з горе- батьками та подано клопотання до Жашківського ВП УВП ГУНП в Черкаській області.
Працівниками центру зроблено попередження щодо цільового використання соціальних виплат на дітей.

Захід "Зроби подарунок близькій людині! "

13.02.2018 року в районному центрі соціальних служб для сім"ї, дітей та молоді проведено захід з дітьми - вихованцями дитячих будинків сімейного типу, який присвячений до дня Святого Валентина.
Діти з великим задоволенням робили близьким людям валентинки із кольорового паперу та цукерок.
Фахівець із соціальної роботи Тарасюк Світлана, яка здійснює соціальний супровід ДБСТ допомогла діткам зробити подарунок батькам -вихователям у вигляді родинного дерева, де кожне сердечко символізує члена родини.
Після завершення заходу дітки поласували солодощами, які надала рада товаровиробників Жашківського району.

Соціальна робота із сім'ями, де батьки ухиляються від своїх обов'язків.

12.02.2018 року працівниками РЦСССДМ та сільським головою с. Кривчунки відвідано сім"ї, які перебувають у складних життєвих обставинах.
Слід зазначити, що докладалось максимум зусиль, як зі сторони центру так і виконкому сільської ради, щоб допомогти подолати СЖО. Постійно проводилися бесіди з горе-матерями щодо покращення житлово-побутових умов, надавалось безліч гуманітарної допомоги, продуктів харчування,іграшок.
З метою попередження небажаної вагітності РЦСССДМ домовлено з гінекологом РЦЛ про встановлення внутрішньоматкової спіралі.
На що отримали відмову від однієї матері, яка наприкінці лютого чекає знову на народження дитини.
12.02.2018 року центром подане клопотання до Жашківського ВП УВП ГУНП в Черкаській області щодо притягнення за неналежне виконання батьківських обов'язків ст. 184 та після чергової перевірки про зняття соціальних виплат, які використовуються не за призначенням.

07.02.2018 року відвідано дві сім'ї, де вилучено службою у справах дітей райдержадміністрації 6 дітей.
Надано консультації батькам щодо повернення діток додому.

Найуразливіші верстви населення - категорії людей, які потребують посиленої уваги та повного забезпечення соціальними послугами

Щодня працівники Жашківського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді здійснюють кропітку та відповідальну роботу з надання соціальних послуг тим, хто їх найбільше потребує.
На практиці доводиться стикатися з безліччю життєвих ситуацій, в яких люди, що опинилися віч на віч з власною кризою, потребують консультації кваліфікованого спеціаліста з соціальної роботи та матеріальної підтримки.

 

Соціальна робота з дітьми -вихованцями ДБСТ.

Одним із пріоритетних напрямків роботи центру є здійснення соціального супроводження ДБСТ-3 та ПС-3, яких виховується 29 статусних дітей.
02.02.2018 року в центрі обговорено питання щодо підтримання родиних стосунків дітей- вихованці та їх успішністю у навчанні в ЗОШ.

Співпраця з сільськими головами та відділом Жашківського бюро правової допомоги

01.02.2018 року за ініціативи сільського голови с. Олександрівки Піддубняк І. А. відвідано сім"ї, які перебувають у складних життєвих обставинах.
З батьками обговорювалися питання профілактики шкідливих звичок, належне виконання батьківських обов'язків та щодо покращення житлово- побутових умов.Попередженно про цільове використання соціальних виплат .

02.02.2018 року передано дитячі аксесуари для волосся діткам, які перебувають у складних життєвих обставинах.
Колектив РЦСССДМ дякує Світлані Марчук за подарунки діткам.

Співпраця з відділом "Жашківського бюро правої допомоги"

31.01.2018 року проведено нараду в РЦСССДМ "Жертви насильства та діти ,які потребують більше можливостей доступу до безоплатної допомоги".

Соціальний супровід ДБСТ

25.01.2018 року фахівцем із соціальної роботи Тарасюк С. М. проводилися бесіди з дітьми -вихованцями щодо стосунків з біологічними родичами та досягнень у навчанні в ЗОШ.

Соціальна робота з сім"ями, які перебувають у складних життєвих обставинах

Щодня працівники Жашківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснюють кропітку та відповідальну роботу з надання соціальних послуг тим, хто їх найбільше потребує.
На практиці доводиться стикатися з безліччю життєвих ситуацій, в яких люди, що опинилися віч на віч з власною кризою, потребують консультації кваліфікованого спеціаліста з соціальної роботи та матеріальної підтримки.
25.01.2018 року спеціалістами центру відвідано сім'ю, яка перебуває у складних життєвих обставинах.
Надано індивідуальні консультації щодо виховання дітей, попереджено про виконання батьківських обов'язків та надано гуманітарну допомогу.

23.01.2018 року директор Жашківського РЦСССДМ на засіданні апаратної наради доповіла про організацію роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді який є спеціальним закладом, що забезпечує організацію та проведення на території району соціальної роботи із соціально незахищеними категоріями сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги. Було прозвітовано про заходи які проводив центр протягом 2017 року, кількість осіб охоплених соціальними послугами.

Соціальна робота з учасниками АТО та їх родинами

23.01.2018 року директором центру Коваль І.С. надавались інформаційні консультації щодо прав, пільг та соціальних гарантій, які належать учасникам бойових дій, інформаційні консультації про можливість оздоровлення дітей в дитячих оздоровчих таборах України та стосовно реабілітації самих учасників АТО.
Надано гуманітарну допомогу.

Найуразливіші верстви населення - категорії людей, які потребують уваги та повного забезпечення соціальними послугами.

Одним із пріоритетних напрямків роботи Жашківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є соціальна підтримка сім’ї. Завдання якої полягає у вирішенні питань соціальної допомоги сім’ям, які опинилися у складних життєвих обставинах, вивчення труднощів їх життєдіяльності з метою надання їм соціальної допомоги для повноцінного виховання дітей.
Так, 19.01.2018 року спеціалістами центру проведено індивідуальні бесіди, надано консультації з питань формування відчуття материнської прив’язаності та прав і обов’язків батьків.
Традиційно надано гуманітарну допомогу, а саме:одяг, посуд, взуття, дитячі іграшки.

Профілактична робота з неповнолітніми правопорушниками

 

Одним з основних напрямків роботи Жашківського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є профілактика злочинності серед неповнолітніх.
На даний час в районі на обліку в Жашківському районному секторі
з питань апробації перебуває двоє неповнолітніх, які засуджені до альтернативних видів покарань.
17.01.2018 року працівниками районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Жашківського районного сектору з питань апробації здійснено відвідування родин, де діти засуджені до покарань не пов’язані з позбавленням волі.
В ході бесіди із родинами надавалися консультації , а саме:
- соціально-профілактичні щодо попередження рецидивної злочинності;
- методичні поради з питань проблемного спілкування дітей з батьками особливий акцент робився на спільному пошуку альтернативних шляхів самореалізації та організації дозвілля;
- неповнолітнім надавалися роз’яснення щодо трудового законодавства України та ознайомлено з завданнями державних установ, що сприяють в працевлаштуванні осіб відповідної категорії4
- індивідуальна робота з батьками неповнолітніх щодо вирішення конфліктних ситуацій в сім’ї;
- інформаційно – просвітницька робота щодо профілактики тютюнопаління, наркоманії, ВІЛ/СНІДу;
Завдяки злагодженій роботі та співпраці Жашківського РЦСССДМ та Жашківського районного сектору з питань апробації члени родини відчувають постійну підтримку та можуть розраховувати на допомогу з різних питань.

12.01.2018 року працівники центру продовжували дарувати казку діткам.

12.01.2018 року працівниками центру спільно з Король М. З. помічником народного депутата України Ничипоренка В. М. напередодні Старого Нового року відвідано з подарунками та солодощами 5 сімей, де виховуються діти з функціональними обмеженнями та 7 сімей, які перебувають у скадних життєвих обставинах.
Колектив РЦСССДМ виносить подяку за надані подарунки Король М. З.

Святкування Старого Нового року

11.01.2018 року в приміщенні районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відбувся захід за підтримки народного депутата України Ничипоренка В.М. для дітей - вихованців дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей.
Працівники центру у пізнавальній формі розповіли про традиції святкування Старого Нового року в українських селах, які зазвичай проходили з веселощами, чудовим настроєм, жартівними забавами.
Запропоновано дітям – вихованцям показати свою майстерність щодо підтримання українських традицій, які з великим задоволенням колядували та щедрували з працівниками центру.
Потім до дітей завітали Дід Мороз та Снігуронька, які провели ігрову частину заходу у вигляді цікавих розважальних програм, серед яких вирізнявся «Новорічний серпантин». У ході конкурсу на краще декламування віршів навіть важко було визначити переможців, адже всі учасники виявили неабияку майстерність і талант.
Не менш цікавою для дітей виявилася вікторина «Зимова круговерть», де найменшим діткам запропонували відгадати загадки на зимову тематику.
На пам’ятку про свято діти намалювали на новорічну – різдвяну тематику колективні малюнки із щирими побажаннями для колективу РЦСССДМ.
Святкова програма завершилася смакуванням солодощів біля новорічної красуні ялинки та отримання від Діда Мороза солодких подарунків на згадку про свято.
Колектив Жашківського РЦСССДМ висловлює подяку народному депутату України Ничипоренку В.М. та його помічнику Король М. З. за фінансову підтримку заходу.

 

Акція " Подаруй дитині казку"

28.12.2017 року відвідано 5 сімей , які перебувають в складних життєвих обставинах.
За підтримки народного депутата України Ничипоренка В.М. Дід Мороз та Снігуронька надали новорічні подарунки діткам.

 

 

 

 

Телефон: (047-47) 6-21-49

Адреса: м. Жашків, вул. Соборна, 49