У відповіді за тих, кого народили

З 1 січня 2015 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.10.2014 р. № 623 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо функціональних обов’язків державного соціального інспектора» контроль за використанням коштів при народженні дитини покладено на Центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
     Так, 28.12.2015 року з метою належного виконання Урядового рішення, захисту прав новонародженої дитини на повноцінний розвиток Жашківським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведена просвітницька робота з батьками щодо створення ними належних умов для утримання та виховання дітей. В ході роботи було здійснено 7 перевірок щодо цільового використання коштів, де не було виявлено порушень, всі виплати використовують за призначенням
Шановні батьки! Виховання дитини залежить, головним чином, від нашого усвідомлення своєї ролі в житті дитини, готовності про неї піклуватися, захищати, оберігати, навчати та любити.
     Ми повинні пам’ятати, що несемо персональну відповідальність за життя, здоров'я, виховання дитини перед самою дитиною, громадою, державою!

Новорічні подарунки для дітей із сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах

Новий рік для всіх людей – це завжди радість, очікування чогось надзвичайного, віра в те, що наступний – буде набагато кращим за попередній. Для дітей Новий рік – це свято, яке асоціюється з прикрашеною ялинкою, подарунками, яскравими враженнями. В новорічні свята кожна дитина мріє про подарунки, але в деяких сім»ях батьки не взмозі їх придбати і діти не отримують те, на що очікують. Щоб подарувати їм відчуття новорічного дива, колетив Жашківського РЦСССДМ на деякий час »перевтілився» на добрих Снігуроньок і допомогли Діду Морозу подарувати дітям із сімей у складних життєвих обставин, які перебувають під соціальним супроводом, іграшки та книги. Не лише дітки були здивовані, але й батьки були приємно вражені отриманими подарункамиі дякували за те, що свято завітало в їхні домівки.
Директор Жашківського РЦСССДМ висловлює подяку керівнику ПОП «Соколівка» Косенюку В.В. за можливість подарувати дітям казку!

Найуразливіші верстви населення - категорії людей, які потребують посиленої уваги влади та повного забезпечення соціальними послугами. 

У житті кожного із нас іноді виникають проблеми, подолати які самостійно важко, а іноді просто неможливо. Важливо, щоб в такий момент поруч були люди, які можуть не лише вислухати та зрозуміти, але й надати дієву допомогу.
Спеціалісти центру є помічниками для кожної родини, яка потребує допомоги. Вони в жодному разі не інспектори, які перевіряють соціальний стан сім’ї. Це радше друзі, які доступними йому засобами допоможе подолати кризу в сім’ї, зберегти затишок і тепло родинного вогнища.
У зазначеному напрямку роботи одним з найголовніших чинників є раннє виявлення сімей, які потребують сторонньої допомоги, з метою профілактики сімейного неблагополуччя, своєчасного виявлення проблем та надання відповідної якісної допомоги.
Так, 24.12.2015 року за сприянням центру пройдено медичне обстеження, отримано допомогу у вигляді одягу, засобів гігієни, іграшок,продуктових наборів, шкільного приладдя.

Соціальна робота з учасниками АТО

Учасники АТО, наші герої і захисники зараз повертаються додому, і потребують посиленої уваги з боку державних органів та допомоги у розв’язані їх проблем.
Так стало вже традицією, що вони звертаються до Жашківського РЦСССДМ, де отримують психологічну підтримку та інформаційні матеріали з переліком документів потрібних для оформленням пільг.
Не залишаються поза увагою і сім’ї учасників АТО, для них Жашківською районною державною адміністрацією, РЦСССДМ, БДЮТ організовано новорічну ялинку.

Профілактика раннього соціального сирітства

     З метою соціально – психологічної підтримки породіль та попередження відмов від новонароджених дітей, спеціалістами центру постійно проводяться бесіди та консультування матерів щодо свідомого ставлення до материнства та розвитку материнських почуттів до дітей.

Соціальна робота із демобілізованими учасниками АТО

Жашківський РЦСССДМ відповідно до покладених на нього завдань здійснює заходи щодо соціальної та психологічної підтримки учасників антитерористичної операції, організації надання їм допомоги з урахуванням визначених потреб. Спеціалісти Центру в постійному режимі проводять моніторинг потреб демобілізованих учасників АТО. 
   Так, 18 грудня у Жашківському РЦСССДМ відбулася зустріч із демобілізованим учасниками АТО та проведено анкетування для визначення потреби в отримані пільг, компенсацій передбачених Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантій їх соціального захисту» .

Підтримка осіб, які засуджені до покарань, не пов’язаних з обмеженням волі

Головним завданням органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в процесі соціальної адаптації та підтримки осіб, які звільнилися з місць позбавлення волі чи засуджені до покарань, не пов’язаних з обмеженням волі, є створення необхідних умов для повноцінного повернення людини в соціум, припинення кримінальної кар’єри та налагодження стосунків із родиною й оточуючим середовищем. Процес ресоціалізації складний, він потребує нових знань, волі, наснаги, бажання влитись в соціум. Не кожному вдається витримати всі умови і перебороти складнощі і зазвичай людина потребує особливої уваги, постійної допомоги та підтримки як з боку громади, так і з боку держави.

Однією з мір виконання покарань злочинів є умовний термін, під час якого контроль за особами ведеться Жашківським районним центром  соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Працюючи з даною категорією населення працівниками центру надаються соціальні послуги, спрямовані  на формування та закріплення здорового способу життя, профілактику шкідливих звичок.

Також постійно проводяться бесіди щодо ознайомлення з Кримінальним  кодексом з метою обізнаності міри відповідальності в разі повторного злочину.

 

Соціальна робота – це не просто професія, це спосіб життя!

31 жовтня 2013 року з нагоди Дня працівника соціальної сфери у Жашківській районній адміністрації відбувся святковий захід. Тепло привітали всіх присутніх голова РДА Наталія Стельмах, голова районної ради Микола Кльоц , міський голова Ігор Цибровський.  За сумлінне виконання службових обов’язків, плідну працю, чуйне ставлення до потреб людей і їх соціальний захист і з нагоди свята вручено грамоти головному спеціалісту Світлані Тарасюк та провідному спеціалісту Віталі Середі.

День працівника соціальної сфери України!

 

                    «Істинне милосердя — це бажання приноситикористь іншим людям,

не думаючи про винагороду»

— Фома Кемпійський

 

2 листопада 2014 році  відзначається День працівника соціальної сфери України. Це свято з'явилося в країні після підписання відповідного президентського указу від 13 квітня 1999 року.

Відзначення Дня працівника соціальної сфери – справедлива шана держави і подяка жителів області за вашу працю, яка сповнена гуманізму, милосердя, любові і тепла.

Ви щоденно піклуєтесь про інвалідів, пенсіонерів, дітей-сиріт, безробітних, підтримуєте малозабезпечені та багатодітні сім’ї, допомагаєте їм здолати життєві труднощі, повірити в себе і свої можливості, знайти вихід з найскрутнішої ситуації.

Така повсякденна увага, підтримка і допомога є важливою складовою реалізації державної соціальної політики, в центрі якої є людина.

Бажаємо вам та вашим родинам міцного здоров’я, щастя, домашнього затишку і тепла, реалізації задумів, нових творчих здобутків.

Хай спільними зусиллями і спільною працею будується щасливе майбутнє України, добробут і гідне життя громадян області!

Натхнення вам і творчих успіхів у вашій благородній справі!

 

 

 

Вулична акція «Вони заслуговують на Вашу повагу»

Старесенька, іде чиясь бабуся,

і навіть хтозна, як її ім'я.

А я дивлюся у вікно, дивлюся,

щоб думати, що, може, то моя.

Л.Костенко

 

                  Традиційно 1 жовтня відзначають День людей похилого віку. Цей день – не лише можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства. Це і привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, взаємозв’язку поколінь.

                  Саме у такий важливий день Жашківський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провів вуличну акцію «Вони заслуговують на Вашу повагу» та привітав зі святом людей похилого віку міста Жашкова.

                Незабутні враження залишились як у працівників центру так і у вдячних бабусь та дідусів. Учасники акції вітали всіх перехожих людей літнього віку зі святом, дарували їм листівку, гарну та привітну посмішку та частинку своєї душі. Багато радісних очей вони побачили того дня, скільки вдячності та добра подарували їм старенькі.

               

Привітання від директора Жашківського РЦСССДМ зі святом Першого дзвоника

Директор Жашківського РЦСССДМ вітає учнів Жашківської спеціалізованої школи №1  з поглибленим вивченням окремих предметів зі святом Першого дзвоника
Директор Жашківського РЦСССДМ вітає учнів Жашківської спеціалізованої школи №1 з поглибленим вивченням окремих предметів зі святом Першого дзвоника

Дорогі педагоги, учні, батьки!

            Знову ранок першого вересневого дня повниться мелодійними звуками шкільного дзвоника. Знову вулиці міст і сіл розквітають від дитячого щебету, юнацьких посмішок та чарівної хуртовини осінніх айстр. Ностальгічні погляди дорослих, душевний щем, смуток і радість – переплелися разом. Це наш край, наша держава зустрічають День знань - справжнє всенародне свято мудрості, доброти і людяності.

Усі шляхи цього дня ведуть до школи. Розпочинається новий навчальний рік, який завжди означає відкриття нової, осяйної і часто нелегкої дороги – дороги до знань, до нових звершень. Особливим і, безперечно, визначальним у житті він стане для милих першачків, які, тримаючись за батьківські руки, вперше ступлять на незвіданий шлях. Не менш важливим він буде для одинадцятикласників, яким доведеться обирати професійну стезю. Яким буде їх вибір – залежить тільки від них.

З усією теплотою серця цього дня висловлюю слова подяки за щоденну напружену, титанічну працю вчителям, які не тільки щедро діляться своїми знаннями, а й виховують молоде покоління свідомих громадян, справжніх патріотів своєї держави.

 

Зі святом Вас!

Підтримка осіб, які звільнилися з місць позбавлення волі та засуджених до покарань, не пов’язаних з обмеженням волі

Головним завданням органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в процесі соціальної адаптації та підтримки осіб, які звільнилися з місць позбавлення волі чи засуджені до покарань, не пов’язаних з обмеженням волі, є створення необхідних умов для повноцінного повернення людини в соціум, припинення кримінальної кар’єри та налагодження стосунків із родиною й оточуючим середовищем. Процес ресоціалізації складний, він потребує нових знань, волі, наснаги, бажання влитись в соціум. Не кожному вдається витримати всі умови і перебороти складнощі і зазвичай людина потребує особливої уваги, постійної допомоги та підтримки як з боку громади, так і з боку держави.

Після звільнення з місць позбавлення волі люди зустрічаються з цілою низкою проблем, з яких найактуальнішими можна назвати наступні:
- правові (відсутність у багатьох звільнених осіб основних документів особи: паспорта, ідентифікаційного коду, навіть свідоцтва про народження);
- професійні (відсутність належної професійної кваліфікації, що ускладнює можливості працевлаштування, труднощі у конкуренції отриманої у виправній установі професії з тими, які пропонуються на ринку праці);
- медичні (потреби у лікуванні різних соматичних та інфекційних хвороб, набутих під час відбування покарання – туберкульозу, ВІЛ - СНІДу, гепатиту, наркоманії та інших);
- соціально-психологічні (втрата соціальних зв’язків з сім’єю та родичами, труднощі у спілкуванні з іншими людьми, деструктивні зміни у психіці людини тощо).

       За для вирішення вказаних проблем центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, як одні із суб’єктів соціальної роботи з вищезазначеними особами надають цілий комплекс соціальних послуг даній категорії молоді.

Підтримка сімей у складних життєвих обставинах - у центрі особливої уваги

2 червня 2014 року працівниками та директором Жашківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з метою посилення профілактичної роботи з сім’ями здійснено візит до 4 сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах. Під час спілкування з батьками та дітьми  обговорювались теми збереження сімейних цінностей, профілактики шкідливих звичок, покращення житлово-побутових умов, надано контактну інформацію щодо суб’єктів соціальної роботи, попереджено про відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків.

Вулична акція "Міняю цигарку на цукерку"

30 травня 2014 року пройшла акція "Міняю цигарку на цукерку", спрямована на профілактику куріння. У центрі міста працівники Жашківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді пропонували курцям обміняти свої цигарки за спеціальним курсом: 1 цигарка на 1 шоколадну цукерку. В результаті набралося чимало цигарок, які наприкінці акції були знищені.

День захисту дітей

Дорогі діти! Шановні батьки!

Щиро вітаємо вас із світлим та прекрасним святом – Міжнародним Днем захисту дітей! Дуже хочеться, щоб діти в усьому світі, щохвилини, щодня були радісними та щасливими. Адже дитинство – це пора сподівань та здійснення мрій.

Немає більшого щастя у світі, аніж посмішки дитини. Піклування про підростаюче покоління, його майбутнє – головний обов'язок батьків, суспільства та держави. Врешті-решт, саме для цього всі ми живемо та працюємо.

Зігріваючи теплом і любов'ю кожне дитяче серце, об'єднуючи зусилля заради майбутнього – ми виховуємо достойних українців, які неодмінно стануть гордістю держави. Діти – наше майбутнє, а значить – майбутнє України. І саме від нас, дорослих, залежить, яким буде становлення маленької людини та як складеться її доля.

Бажаємо міцного здоров’я, добра, радості, щасливого дитинства, розуміння та сяючих посмішок!

 

З повагою, колектив Жашківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді!

 

 

З нагоди відзначення Дня захисту дітей Жашківським РЦСССДМ організовано:

- привітання вихованців дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей та батьків-вихователів;

- вулична акція «Міняю кульку на віршик»;

 - спільний малюнок маленьких жителів міста «Моя Жашківщина найкраща на світі!».

 

Моя Жашківщина найкраща у світі!

Акція "Міняю кульку на віршик"

До Міжнародного дня пам'яті людей, які загинули від СНІДу

До Міжнародного дня пам'яті людей, які померли від СНІДу 19 травня 2014 року працівники Жашківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провели вуличну акцію «ВІЛ/СНІД – проблема сьогодення». Головною метою було підвищення рівня толерантного ставлення суспільства до ВІЛ-позитивних людей, а також привернення уваги до проблеми епідемії ВІЛ/СНІДу, донесення достовірної, неупередженої інформації населенню про проблему ВІЛ/СНІД, про шляхи передачі ВІЛ, про необхідність безпечної поведінки.

Розповсюджувались пам’ятки, індивідуальні засоби захисту, листівки, буклети з питань профілактики ВІЛ – інфекції, СНІДу, захворювань, які передаються статевим шляхом та проводилися бесіди з мешканцями міста про значення здорового способу життя в збереженні репродуктивного здоров`я.

Про скорочення посад фахівців із соціальної роботи

У Жашківському районі в липні 2012 року було  введено   11 посад фахівців із соціальної роботи , які пройшли спеціальний курс навчання по роботі з сім’ями, що опинились в складних життєвих обставинах.

Робота фахівців  першочергово зосереджувалась на ранньому виявленні сімейних криз з метою надання необхідної допомоги у вирішенні проблем:

- збереженні сімейного середовища для дитини;

- запобіганні вилученню дітей із сімей;

- допомозі соціально неадаптованим сім’ям у набутті навичок відповідального батьківства та пошуку власних ресурсів для самостійного розв’язання життєвих проблем сім’ї;

Слід зазначити, що за два роки діяльності створена система співпраці з усіма соціальними партнерами – управліннями і службами органів місцевого самоврядування, правоохоронними органами, медичними установами, навчальними закладами  та громадськими організаціями.

 Створено сайт центру, де широко висвітлюються заходи фахівців із соціальної роботи, а саме: вуличні акції,опитування, інформаційно – просвітницька робота серед учнівської молоді, соціальний супровід.

Та відповідно до Закону України від 27.03.2014 № 1165- VII«Про внесення    змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» та листа Міністерства соціальної політики України №3142/0/14-14/57 від 04.04.2014 «Щодо скорочення видатків на утримання фахівців із соціальної роботи», внесено зміни до розпорядження районної державної адміністрації від 10.07.2012 №129 про те, що з 11.06.2014 року скорочуються 15 посад фахівців із соціальної роботи.

В зв’язку з тим, що видатки на утримання фахівців із соціальної роботи будуть проводиться до 01.05.2014 року,  директором  центром проведено нараду, де ознайомлено з наказом  «Про скорочення чисельності і штату працівників Жашківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді».

На сьогодні виникає занепокоєння, що скорочення даних посад призведе до:

-   зменшення якості надання соціальних послуг у громаді;

-   збільшення кількості вилучення дітей з сімей, що призведе до збільшення кількості соціальних сиріт;

-   залишення поза увагою великої кількості соціально незахищених категорій населення, а саме: сімей з дітьми , які опинилися у складних життєвих обставинах, дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа.

 

Консультування щодо поставлення на облік у Центр зайнятості фахівців із соціальної роботи

Вулична акція "Здоровим бути вигідно!"

З метою інформування жителів району щодо наслідків шкідливих звичок, профілактики соціально-небезпечних хвороб, популяризації здорового способу життя 7 квітня 2014 року Жашківським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено вуличну акцію «Здоровим бути вигідно!». Працівники центру розповсюджували інформаційні буклети, розповідали про важливість обізнаності кожного із даними проблемами. 

Як зазначила директор центру Ірина Коваль: «Профілактика здорового способу життя являється одним із пріоритетних напрямків роботи центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в районі. І головне, що ми повинні пам’ятати – наше здоров’я залежить лише від нас самих. Лише від нас залежить, чи оберемо ми безпечне життя, чи ні. І що ми можемо зробити для того, аби врятувати себе, свою сім’ю, своїх дітей».

Профілактика скоєння повторних злочинів

В наш час надзвичайно гострою є проблема зростання правопорушень серед осіб молодіжного віку. Повсякчас неповнолітні та молодь слабо усвідомлює, що їх повсякденні вчинки мають правову оцінку, що право, закони супроводжують людину все її життя. Тому, щоб уміло і правильно користуватись своїми правами й добре виконувати свої обов'язки, не порушуючи прав і законних інтересів інших, треба знати закони. Безперечно, правопорушення тісно пов’язані з процесами деморалізації суспільства, бездомності, безробіття, зі стрімким розвитком наркоманії, токсикоманії, з розпадом сімей, з розповсюдженням інших соціально негативних явищ. Загальновідомо, що головним напрямом діяльності у боротьбі з правопорушеннями є їх попередження, відповідним чином організована профілактична робота.
     Саме тому 14 грудня 2015 року директором Жашківського РЦСССДМ спільно з міжрайонним відділенням кримінально-виконавчої інспекції управління державного департаменту України з питань виконання покарань, провели захід на тему: “Профілактика скоєння повторних злочинів умовно-засудженими неповнолітніми“

1 червня – День захисту дітей

Де́нь за́хисту діте́й — свято України. Відзначається щорічно 1 червня. Припадає також на Міжнародний день захисту дітей.

Щороку в перший день літа, 1 червня, відзначається Міжнародний день захисту дітей – прекрасне свято радості та надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край. Це одне з найстаріших міжнародних свят.

Жашківським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  проведено конкурс малюнків «Моє дитинство»

Конкурс малюнків

День Святого Миколая - одне з найулюбленіших свят українських дітей. Подих святкового настрою в очікуванні дива та виконання побажань охоплює всіх без виключення, а особливо – дітлахів, які весь рік з нетерпінням чекають цього казкового свята і подарунків.Вже увійшло в традицію щорічне проведення конкурсу малюнків серед маленьких жашківщан «Святий Миколай очима дітей жашківщини».

Соціальний супровід сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах


 Провідним напрямом роботи спеціалістів  Жашківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є соціальний супровід сімей , які опинилися у складних життєвих обставинах.

На практиці доводиться стикатися з безліччю життєвих ситуацій, в яких люди, що опинилися віч на віч з власною кризою, потребують підтримки, поради, консультації кваліфікованого спеціаліста з соціальної роботи.

Жашківський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді завжди готовий надати допомогу. Виконуючи свій обов’язок, ми докладаємо значних зусиль до вирішення проблемних ситуацій, які порушують умови життєдіяльності наших клієнтів.

Здійснення соціального супроводу із вихованцями дитячого будинку сімейного типу.

Людина від народження має права й обов’язки, які дозволяють адаптуватися до суспільного життя, долати певні труднощі, змінювати усталений стиль життя, соціалізуватися. Процес адаптації відбувається в кожного по-різному. Добре, коли цей процес відбувається в сімейному оточенні, в атмосфері любові й тепла.
Однак не можна забувати, що існує найбільш уразлива й незахищена категорія дітей, зокрема діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування.
 

            З метою підготовки до самостійного життя, соціальної та психологічної адаптації дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які є учнями старших та випускних класів, центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводять для них ряд бесід під час яких розглядаються наступні питання: 

- соціально-психологічна підтримка: формування позитивної поведінки, розвиток комунікативних навичок та навичок висловлювання власної думки, розвиток вміння брати на себе відповідальність та усвідомлювати значення та наслідки своїх вчинків, стимулювання розвитку позитивних рис характеру, формування впевненості в собі та позитивної самооцінки, набуття навичок планування власного майбутнього, навчання навичкам уникнення та розв’язання конфліктів, планування сім’ї, психологічні аспекти подружнього життя;

- допомога в виборі професії;

- формування соціально-побутових умінь та навичок в плануванні витрат сімейного бюджету, веденні домашнього господарства, придбанні продуктів харчування, догляді за тілом, планування дозвілля тощо.

  

Здійснення соціальної роботи з особами з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування 

Основні питання, які вирішуються під час надання спеціалістами центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді соціальних послуг особам з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування: 

- оформлення документів;

- вирішення житлово-побутових проблем, у т.ч. поліпшення житлових умов та сприяння у поставленні на квартирний облік;

- налагодження (відновлення) соціальних зв'язків;

- отримання доступу до більш освітніх можливостей або соціальної активності;

- навчання навичкам безпечного способу життя щодо інфікування ВІЛ;

- соціально-психологічна підтримка: розвиток комунікативних навичок, формування впевненості у собі та позитивної самооцінки, набуття навичок уникнення та розв'язання конфліктів, вирішення особистісних проблем.

Соціальний супровід сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах

06.11.2014 року директором та спеціалістами Жашківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  відвідано району центральну лікарню з метою  проведення бесіди та консультування  матері щодо свідомого ставлення до материнства та розвитку материнських почуттів до доньки.

 

Профілактика скоєння повторних злочинів

В наш час надзвичайно гострою є проблема зростання правопорушень серед осіб молодіжного віку. Повсякчас неповнолітні та молодь слабо усвідомлює, що їх повсякденні вчинки мають правову оцінку, що право, закони супроводжують людину все її життя. Тому, щоб уміло і правильно користуватись своїми правами й добре виконувати свої обов'язки, не порушуючи прав і законних інтересів інших, треба знати закони. Безперечно, правопорушення тісно пов’язані з процесами деморалізації суспільства, бездомності, безробіття, зі стрімким розвитком наркоманії, токсикоманії, з розпадом сімей, з розповсюдженням інших соціально негативних явищ.          

 Загальновідомо, що головним напрямом діяльності у боротьбі з правопорушеннями є їх попередження, відповідним чином організована профілактична робота. Саме тому 28 травня 2015 року працівниками  Жашківського РЦСССДМ спільно з міжрайонним відділенням кримінально-виконавчої інспекції управління державного департаменту  України з питань виконання покарань, провели захід на тему: “Профілактика скоєння повторних злочинів умовно-засудженими неповнолітніми “                                                            

Супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу

    Працівниками Жашківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у ході здійснення соціального супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, проведено зустрічі, в рамках яких обговорено питання літнього оздоровлення, а також порушено питання щодо безпечної поведінки в період літніх канікул та узгоджено план подальшої співпраці з родинами.

            На думку директора центру Ірини Станіславівни, літо – найкраща пора, щоб зміцнити здоров’я дитини. Саме тому необхідно дбати про те, щоб діти в прийомних сім’ях росли здоровими, веселими, бадьорими та набралися нових позитивних вражень за час літніх канікул.

Всесвітній день пам'яті жертв СНІДу

«Життя – це те, що люди більше всього прагнуть зберегти, і менше всього бережуть»

Жан де Лабрюйєр

 

Щорічно у третю неділю   травня згадують людей, померлих від СНІДу. Цього року цей день припав на 17 травня.

СНІД - одна з найскладніших проблем людства.  На сьогоднішній день поширення ВІЛ - інфекції має характер пандемії. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) кількість людей, які живуть з ВІЛ/СНІД – понад 40 млн.! Більше 20 млн. людей померли через СНІД ! Більшість ВІЛ-інфікованих в Україні – це молодь віком 15-29 років.

Вперше Всесвітній день пам'яті жертв СНІДу відзначили в американському Сан-Франциско в 1983 році. Через кілька років з'явився символ руху проти цієї хвороби. Ним стала червона стрічка, пришпилена до одягу, а також різнокольорові полотна - квілти, зшиті з клаптиків тканини в пам'ять про безліч людей, що пішли з життя. Ці атрибути придумав в 1991 році художник Френк Мур.

 У  неділю травня, люди у всьому світі згадують рідних, близьких, просто знайомих, які померли від СНІДу.

Спеціалісти центру  провили інформаційну - просвітницьку роботу серед жителів міста спрямовану на те, щоб попередити людей про ризик інфікування і навчити їх уникати небезпеки.

Про проблему ВІЛ/СНІДу має знати кожна людина. Щоб не стати ВІЛ-інфікованим потрібно знати, як уберегтися від інфекції. ВІЛ-позитивна людина має право: вести особисте життя, мати друзів, одержувати інформацію і освіту.

 Людина має право жити!

 

Найуразливіші верстви населення - категорії людей, які потребують посиленої уваги влади та повного забезпечення соціальними послугами.    

Соціальна робота з сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах, є одним з пріоритетних напрямів діяльності районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.  

Спеціалісти центру є  помічниками для кожної родини, яка потребує допомоги. Вони  в жодному разі не інспектори, які перевіряють соціальний стан сім’ї. Це радше друзі, які доступними йому засобами допоможе подолати кризу в сім’ї, зберегти затишок і тепло родинного вогнища, часом навіть примирити родину.

У зазначеному напрямку роботи одним з найголовніших чинників є раннє виявлення сімей, які потребують сторонньої допомоги, з метою профілактики сімейного неблагополуччя, своєчасного виявлення проблем та надання відповідної якісної допомоги.

Вулична акція «Зупинимо ВІЛ/СНІД»

Народна мудрість говорить: попереджений – означає, озброєний! Саме з метою профілактики та інформування жителів міста  щодо проблеми ВІЛ/СНІДу, проведена вулична акція «Зупинимо ВІЛ/СНІД»  до Всесвітнього Дня Боротьби з ВІЛ/СНІД.

Жашківським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді під час акцій проводилась інформаційно-просвітницька робота, спрямована на інформування населення про ознаки хвороби ВІЛ/СНІДу, інформування щодо шляхів передачі даного захворювання та ризику інфікування, впливу на організм людини, засобів захисту. В ході роботи роздавались  листівки з метою привернути більше уваги до проблеми ВІЛ/СНІД та засоби контрацепції.

Як зазначила директор центру Ірина Коваль :« У наш час практично кожна людина чула про таку хворобу як ВІЛ/СНІД, проте чи буде цих знань достатньо для того, щоб уберегти себе та своїх рідних?  Інфікуватися ВІЛ може кожен, незалежно від статі, віку, сексуальної орієнтації, матеріального становища чи приналежності до окремої соціальної групи. Це безжальна та підступна хвороба, яка може затаїтися в організмі та проявити себе лише через декілька років. На жаль, на сьогодні ВІЛ-інфекція не має радикальних засобів лікування, тому головною зброєю в боротьбі з поширенням вірусу є попередження нових випадків інфікування.»

Жашківський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводить акцію з 25 листопада по 10 грудня 2014 року "16 днів проти насилля"

Сім’я - це простір без насильства!

 

          Насильство в сім’ї – це будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого члена сім’ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім’ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров’ю. (Закон України “Про попередження насильства в сім’ї”, розділ І, ст.1).                                                                                          

Вулична акція «Ми за дитинство без насильства»

Жорстоке поводження з дитиною… Насильство…Торгівля дітьми… Експлуатація дитини…  Останнім часом в Україні загострилась така соціальна проблема як жорстоке ставлення до дітей з боку дорослих.  Пияцтво, наркоманія, антигромадський спосіб життя, аморальна поведінка батьків, небажання працювати і нести відповідальність за дітей – все це породжує сімейне неблагополуччя, яке є реальною загрозою для життя та здоров» я дітей у власному домі.

Так,14 листопада 2014 року Жашківським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено вуличну акцію «Ми за дитинство без насильства». Під час акції проведено інформаційно-просвітницьку роботу з даної теми серед населення та розповсюджено листівки відповідної тематики.

Як зазначила директор центру Ірина Коваль:  «Ми не маємо права закривати очі на жорстоке поводження з дітьми та бути байдужими до їх болю. Ми мусимо зупинити колесо насильства, яке може зруйнувати не одне життя, покалічити не одну долю. Кожен з нас має сказати "Ні насильству над дітьми!”».

Насильство в сім’ї: цифри та факти


•35-50% всіх жінок України, які перебували в лікарнях
із тілесними ушкодженнями, були жертвами домашньогонасильства. 
 • Протягом одного року побутове насильство в Україні стає причиною
100 000 днів госпіталізації, 30 000 звернень у відділення травматології та 40000 викликів лікаря. 
• 30-40% від усієї кількості дзвінків, які надходять до відділень міліції, пов’язані з домашнім насильством, включаючи фізичне
насильство. 
• Кількість людей, які звертаються з заявами щодо тривалого насильства в сім’ї, постійно зростає.

 

 

Пам’ятка учням

 

1. Пам’ятайте, що насильство над вами, здійснене вашими батьками, не є нормою життя. Насилля – неприпустима річ у стосунках людей.

2. У сім’ї ви маєте право на те, щоб до вас ставилися з повагою, не ображали.

3. Пам’ятайте необхідні правила безпеки: зокрема, не варто тут же кидатися на допомогу, коли тато б’є маму, особливо коли він - з небезпечними предметами в руках; ваше завдання – якомога швидше сховатися, залишити домівку взагалі – на допомогу покличте дорослих, які краще знають, як діяти за таких обставин.

4. Ви маєте право на захист, якщо навіть найрідніші люди принижують вашу гідність.

5. Поділіться своїми проблемами з учителем, класним керівником, психологом, зверніться до міліції.

6. Не вірте у погрози з боку кривдників.

7. Ви маєте право висловлювати і відстоювати свою думку. Чітко і однозначно висловлюйте осуд щодо насильницької поведінки взагалі.

8. Знайте, коли вас постійно контролюють, принижують, примушують до чогось, використовують в спілкуванні з вами лайливі слова – це насильство.

9. Не вважайте, що ви заслужили на таке ставлення з боку дорослих. Ніхто, в тому числі ваші батьки, рідні, не має права принижувати вас, поводитися жорстоко стосовно дитини – це карається законом. В Сімейному кодексі (ст.. 150, ч. 7) написано: «Забороняються фізичні покарання дітей батьками. Та інші види покарань які принижують людську гідність. Дитина може податі до суду, до громадських організацій, якщо виховання не належне».

10. Навчаться розрізняти поняття «добро» і «зло». Все, що принижує людську гідність – є зло, все, що звеличує гідність людини – добро.

 

 

 

Яким буває насильство?
     

Фізичне насильство в сім'їумисне нанесення одним членом сім'ї іншому члену сім'ї побоїв, тілесних ушкоджень, що може призвести або призвело до смерті постраждалого, порушення фізичного чи психічного здоров'я, нанесення шкоди його честі й гідності;

Сексуальне насильство в сім'їпротиправне посягання одного члена сім'ї на статеву недоторканість іншого члена сім'ї, а також дії сексуального характеру по відношенню до неповнолітнього члена сім'ї;
      Психологічне насильство в сім'ї
насильство, пов'язане з дією одного члена сім'ї на психіку іншого члена сім'ї шляхом словесних образ або погроз, переслідування, залякування, якими навмисно спричиняється емоційна невпевненість, нездатність захистити себе та може завдаватися або завдається шкода психічному здоров'ю;
 

Економічне насильство в сім'їумисне позбавлення одним членом сім'ї іншого члена сім'ї житла, їжі, одягу та іншого майна чи коштів, на які постраждалий має передбачене законом право, що може призвести до його смерті, викликати порушення фізичного чи психічного здоров'я.

 

Домашнє насильство – це не окремий випадок,

а система поведінки.

Прикро, що від цього потерпають  діти!

 

Щоб дитина стала людиною, батьки повинні стати опорою  та гарантом її гармонійного особистісного становлення. Перед батьками постають питання: “як виховувати?”, “як привчити дитину до дисциплінованості?”, “чи треба карати за провину?”. На жаль, іноді  батьки забувають, або не усвідомлюють межі між дисципліною та тим, що зветься “домашнім насильством ”.

         Отже, перш ніж карати дитину “за  щось ”, “для чогось ”, зрозумійте: не можна примусити дитину щось зрозуміти – треба підвести її до розуміння того, як слід робити. Правильно виховати можна лише підвищенням рівня конкретної особистості, розвитком почуття її гідності, поваги до себе як Людини. Насилля породжує насилля. Покарання призводить до покарання. Це прояви жорстокого ставлення до дитини

Зупинимо туберкульоз в Україні

Жашківським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді постійно ведеться  цілеспрямована інформаційно-просвітницька робота серед населення щодо профілактики соціально-небезпечних хвороб. Так, 25 березня 2014 року в центрі міста проведена вулична акція «Зупинимо туберкульоз в Україні», присвячена до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом.

    Головною метою проведення даної акції є привернення уваги громадськості до проблем поширення захворювання на туберкульоз та інформування населення щодо шляхів поширення збудника хвороби, проявами захворювання, контактними даними спеціалізованих медичних закладів. Фахівці із соціальної роботи розповсюджували інформаційні буклети пересічним громадянам та акцентували в своїх діалогах увагу на необхідності ведення здорового способу життя, проходження рентгенологічного дослідження з метою попередження захворюваності на туберкульоз.

Декада правових знань

        12 березня 2014 року фахівцями із соціальної роботи згідно плану виконання Декади правових знань проведено інформаційно-просвітницьку роботу серед учнівської молоді школи № 5 м.Жашкова. В рамках заходу учням 10 та 11 класу було продемонстровано відео лекторій «Казкові герої в країні права та обов’язків»та проведено лекцію «Права та обов’язки дитини». Мета: ознайомлення учнів старших класів з правами та обов’язками дитини, що передбачені Конвенцією ООН та Конституцією України.

Інформаційно-просвітницька в ЗОШ І-ІІІ ст. № 5

5 березня 2014 року фахівцями із соціальної роботи проведено інформаційно-просвітницьку роботу серед учнівської молоді школи № 5 м.Жашкова. В рамках заходу учням 8 класу було продемонстровано відео лекторії на теми «ВІЛ/СНІД – глобальна проблема людства» та «Бережи себе. Профілактика вживання алкоголю». Мета: профілактика соціально-небезпечних хвороб і звичок, популяризація здорового способу життя.

Виступ на розширеній апаратній нараді Жашківської РДА

3 березня 2014 року директор Жашківського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Ірина Станіславівна Коваль виступила на розширеній апаратній нараді Жашківської РДА про соціальний супровід сімей, які виховують дітей та опинилися у складних життєвих обставинах, підвищення ефективності роботи з такими сім’ями. Головне завдання центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – забезпечити надання якісних, доступних і результативних соціальних послуг сім'ям з дітьми. Відповідно до листа Міністерства соціальної політики від 26.04.2012 р. № 228/0/15-12/56 «Про покращення надання соціальних послуг найуразливішим верствам населення» у 2013 році в районі було введено 15 посад фахівців із соціальної роботи.  На сьогодні працює 8 , роботою яких охоплені 16 сільських рад та місто.

Всі фахівці мають вищу освіту, пройшли спеціальний курс навчання по роботі з сім’ями, що опинились в складних життєвих обставинах та регулярно підвищують свій кваліфікаційний рівень. Завдяки цьому  проблеми сільської громади за допомогою надання комплексних соціальних послуг -  інформаційних, соціально-економічних, юридичних, соціально-медичних, психологічних, соціально-педагогічних та інших вирішуються на користь осіб, що потребують уваги і підтримки.

Професія «фахівець із соціальної роботи» є новою для України, тому важливо, щоб  сім’ї, які потребують допомоги йшли на співпрацю, намагалися спільними зусиллями подолати складні життєві обставини.  Адже допомогти людині,  можна тільки тоді, коли вона сама цього бажає.

 Відповідно до чинного  здійснюється соціальний супровід сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, який базується на принципах:

 - гарантованого захисту прав дитини, пріоритетності її інтересів, врахування її думки;

 -  реалізації першочергового права дитини на зростання та виховання в сім’ї;

-  цілісного підходу до виховання та догляду за дитиною, що передбачає підтримку її  інтелектуального, емоційного, соціального та духовного розвитку;

 - індивідуального підходу до кожної дитини, кожної сім’ї з урахуванням їх потреб та особливостей.

У 2013 році здійснено соціальний супровід 139 сімей, що опинилися у складних життєвих обставинах, в яких виховуються 295 дітей. Важливими критеріями якості соціального супроводу є кількість сімей, знятих з позитивним результатом та кількість досягнутих конкретних результатів у роботі з цими сім’ями. Слід зазначити, що за 2013 рік було знято з соціального супроводу  з позитивним результатом - 76 сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, 8 сімей з негативним та 2 сім’ї змінили місце проживання.

Нині фахівці із соціальної роботи забезпечили соціальним супроводом 55 сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Жашківський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді постійно проводить роботу з  сім’ями, аби своєчасного виявити серед них такі, що опинилися в складних життєвих обставинах та потребують сторонньої підтримки.

Так, протягом минулого  року було здійснено  соціальних  інспектувань 346 сімей. На  сьогодні  фахівцями із соціальної роботи здійснено 21 соціальне інспектування.

Переважна більшість сімей,  має офіційно визнаний статус таких, які потребують додаткової допомоги та опіки з боку держави або складають групу ризику. До них належать: неповні родини, сім’ї, члени яких мають інвалідність чи часто хворіють, малозабезпечені, багатодітні сім’ї та сім’ї з різноманітними внутрішньо-сімейними конфліктами.

З метою досягнення позитивних результатів роботи здійснюється постійна  співпраця центру з сільськими радами, центром зайнятості населення, районною центральною лікарнею, управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації,відділом освіти, територіальним центром соціального обслуговування, службою у справах дітей які, в разі потреби, допомагають родинам з дітьми, що потребують особливої уваги.

 Наша спільна діяльність у  громаді буде сприяти запобіганню виникненню проблем та  налагодженні  добробуту родин з дітьми, проведення профілактичної  робот із молоддю  та соціальному захисту усіх категорій населення, хто найбільше цього потребує.

Жашківський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді робить все можливе, щоб дедалі більше з’являлося соціальних історій з гарними зрушеннями в сім’ях та менше статистичних даних про  кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Профілактична робота із дітьми засудженими до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі

Одним із важливих аспектів діяльності Жашківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є взаємодія із кримінально-виконавчою інспекцією. Відповідно до Порядку взаємодії кримінально-виконавчої інспекції і центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді щодо забезпечення соціального супроводу та контролю за поведінкою дітей та молоді, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, звільнені від відбування покарання з випробуванням або умовно-достроково робота спрямована передусім на вирішення питання зменшення ризику випадків скоєння неповнолітніми засудженими та особами молодіжного віку повторних злочинів.

27 лютого 2014 року  працівниками Жашківського РЦСССДМ спільно із представником кримінально-виконавчої інспекції проведено груповий захід  для  неповнолітніх  засудженими до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі:

- бесіда на тему: «Закон обов’язковий для всіх»;

- психолого-діагностичний тест «Намалюй людину». Мета: саморозкриття та самопізнання учасників, удосконалення вміння самореалізації, підвищення самооцінки;

- відео лекторій  «ВІЛ/СНІД – знати, уникнути, не захворіти». Мета: популяризація здорового способу життя, актуалізація і поповнення базових знань про ВІЛ/СНІД, усвідомлення зв’язку між способом життя і ризиком інфікуватися.

Позитивний результат у ресоціалізації неповнолітніх, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, був би неможливий без чітко налагодженого механізму співпраці КВІ та РЦСССДМ.

Вирішення проблем зайнятості уразливих верств населення

26 лютого 2014 року з метою працевлаштування особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування Жашківський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно із центром зайнятості та професійно-технічним училищем №38 відвідали с. Тинівку.

Апаратне навчання для фахівців із соціальної роботи

25 лютого 2014 року відбулось чергове апаратне навчання для фахівців із соціальної роботи з питань надання соціальних послуг сім’ям, дітям та молоді.

Працюємо на випередження

 Викорінення негараздів нашого сьогодення починається з виховання підростаючого покоління. І тут на допомогу батькам та школі приходять фахівці із соціальної  роботи  центру соціальних служб. Тематика занять досить широка – це популяризація здорового способу життя, правова освіта молоді, протидія торгівлі людьми,  насильству в сім’ї, жорстокому поводженню з дітьми, профілактика правопорушень, тютюнокуріння, вживання алкогольних напоїв, наркотичних засобів, ВІЛ/СНІДУ, туберкульозу, інших соціально-небезпечних хвороб, раннього соціального сирітства, толерантного ставлення до людей з особливими потребами та інше. Так, 25 лютого 2014 року у ЗОШ І-ІІІ ст. с. Бузівка було проведено чергове заняття із елементами тренінгу для учнівської молоді.

Забезпечення гарантій зайнятості молоді у районі

Одним із актуальних питань сьогодення є працевлаштування осіб, що потребують додаткових соціальних гарантій, зокрема неповнолітніх, дітей-сиріт та осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З метою обговорення обміну інформацією про стан та перспективи співпраці, визначення основних підходів у вирішенні проблем стосовно забезпечення належних умов для зайнятості  осіб даної категорії      21 лютого 2014 року відбулося засідання координаційного комітету сприяння зайнятості населення.  Спільними зусиллями районного центру зайнятості, Жашківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, професійно-технічного училища № 38, управління соціального захисту населення, ТДІ з ПП у Черкаській області  вирішувалось питання створення сприятливих умов для забезпечення зайнятості  неповнолітніх, дітей та осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, їх соціального захисту, адаптації до суспільного і професійного життя.

Вулична акція "Кохання має бути захищеним"

День Святого Валентина – це саме той день, коли варто відірватись від  буденних справ і згадати про високе почуття, яке спонукає людей робити  подвиги. А ім’я цьому почуттю – кохання. Тільки-но починається лютий, як крамнички та вулиці нашого міста заповнює святкова атрибутика: сердечка, валентинки, червоні повітряні кульки з привітаннями. Прийшов час замислитися про те, як по-особливому у цей день виявити свої почуття.

Кохання, безумовно, супроводжується близькість, пестощами, сексуальними стосунками. Це почуття потребує відповідального ставлення партнерів одне до одного та власного здоров’я, адже воно може бути причиною багатьох захворювань. Щоб бути захищеним, слід знати більше про ризик зараження, перебіг, лікування венеричних захворювань, засоби контрацепції. Зважаючи на це, Жашківським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, 14 лютого 2014 року у центрі міста проведено вуличну акцію «Кохання має бути захищеним», спрямовану на формування відповідального ставлення жителів міста, особливо молоді,  до створення сім’ї, збереження репродуктивного здоров’я. В ході акцій здійснювалася просвітницька робота серед пересічних громадян, інформування про різні види контрацептивів, проводилися інтерв’ю з респондентами з метою з’ясування рівня їх обізнаності з цього питання, розповсюджувалися буклети та засоби контрацепції.

Інформаційно-просвітницька робота в ПТУ № 38

13 лютого 2014 року проведено інформаційно-просвітницьку роботу серед учнівської молоді ПТУ №38 м. Жашкова. Тема: «Кохання має бути захищеним». В рамках заходу учням продемонстрували відеолекторії «ВІЛ/СНІД», «Контрацепція», «Потрібно знати всім (хвороби, що передаються статевим шляхом)» та розповсюдили засоби контрацепції. 

Інформаційно-просвітницька робота в ЗОШ № 3

10 лютого 2014 року в ЗОШ №3 фахівці із соціальної роботи ЖРЦСССДМ провели відеолекторії на теми: «ВІЛ/СНІД – людство під знаком біди», «Наглядна шкода куріння», представник відділу юстиції Зінорук В.П. провів лекцію на тему «Кримінальна відповідальність за злочини».  

Спільна робота у напрямку подолання бідності

У рамках проведення в області інформаційного тижня з питань висвітлення роботи соціальної сфери 28 січня 2014 року відбулось засідання круглого столу за участю спеціалістів управління соціального захисту населення РДА та фахівців із соціальної роботи центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, на якому було розглянуто питання щодо реалізації соціальних ініціатив Президента України та порядку взаємодії структур соціального захисту населення та центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в рамках ефективної моделі функціонування інституту фахівців із соціальної роботи та виконання протокольних рішень щодо виведення кожної з малозабезпечених сімей із стану бідності.

Знати, щоб себе захищати

27 січня 2014 року фахівцями із соціальної роботи проведено інформаційно-просвітницьку роботи серед учнівської молоді спеціалізованої школа № 1 з поглибленим вивченням окремих предметів. Тема: «Знати, щоб себе захищати». Мета: профілактика соціально-небезпечних хвороб, популяризація здорового способу життя.

Про заємодію структур соціального захисту населення

23 січня відбулася робоча нарада за участю заступника начальника управління соціального захисту населення Алли Завертаної, директора Жашківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ірини Коваль, директора територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Олександри Зайчук, головного спеціаліста сектору у справах молоді та спорту Людмили Троценко, начальника відділу грошових виплат і компенсацій Тетяни Слободян, головного державного соціального інспектора Світлани Жмурко, начальника служби у справах дітей Тетяни Ігнатюк. Обговорювались питання взаємодії всіх соціальних служб у напрямку посилення роботи, спрямованої на забезпечення виконання соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича щодо соціальних зобов’язань держави і гарантування захисту найбільш вразливих категорій населення – інвалідів, ветеранів, малозабезпечених, одиноких, дітей-сиріт.

Нарада фахівців із соціальної роботи

    22 січня 2014 року  в приміщені Жашківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відбулась нарада з фахівцями із соціальної роботи, на якій було визначено основні завдання на 2014 рік. Директором та спеціалістами центру було надано методичну допомогу.

Вулична акція "Знати, щоб себе захищати!"

22 січня 2014 року Жашківським РЦСССДМ проведена вулична акція «Знати, щоб себе захищати». Мета: профілактика соціально-небезпечних хвороб. Мешканцям міста роздавали буклети інформаційно-профілактичного змісту та проводили бесіди щодо важливості обізнаності для попередження захворювань.

Робоча нарада працівників РЦСССДМ

        9  січня 2014 року відбулася робоча нарада працівників та фахівців із соціальної роботи Жашківського районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді.

 

 

 

 

Телефон: (047-47) 6-21-49

Адреса: м. Жашків, вул. Соборна, 49